Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen tanulmányi eredmény...

Milyen tanulmányi eredmény kell ahhoz, hogy Gépész Mérnök legyek? Pl. Milyen nehéz az iskola, stb. És mennyit keres? Rengeteget kell hozzá tanulni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 20:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Haveromat felvették az Óbudaira. Kereskedelmi suliban végzett és érettségizett, hármas érettségivel, 280 ponttal vették fel. Most felköthette a nacit, mert k___ nehéz az egyetem! Éjszakába nyúló tanulás és nulla szabadidő. De tanulni kell, ha valaki lenni akar az ember. A bruttó fizetés 420 000 Ft környékén van, ennek a nettója, amit kézhez kapsz, kerekítve 300 000Ft.
2018. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Igen, rengeteget. Minél többet. Az iskola még hagyján, utána még ott az egyetem is. De gimnáziumból is mehetsz gépészmérnöknek, nem csak műszaki szakgimnáziumból (mert "az iskola" alatt olyan közoktatási intézményt értesz, gondolom, ahol kimondottan ilyesmit tanulhatsz).
2018. nov. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
Közepesen nehéz.Tanulmányi átlagod lehetőleg 3,0 felett legyen,akkor jók az esélyeid.Nagyon rengeteget nem kell tanulni.Ha szereted ezt a szakmát akkor a tanulni is szivesen tanulsz.:)
2018. nov. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%

3.0as átlag elég a legtöbb egyetemre ha csinálsz egy jó matek infó esetleg nyelv érettségit meg is vagy egyedül a bme ahová nehezebb bekerülni

Tanulni rengeteget kellesz

Keresni pedog 300.000 körül indulsz és határ a csillagos ég

2018. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%

Attol fugg hogy hova szeretnelenni en ugya villamosmernok vagyok nem gepesz de a csalafomban tobb gepeszm is van igy tudom hogy aki ilyen iranyu tovabbtanulast tervez annak fel kell kotnie a gatyajat es az elozo valaszolok valasza helytelen 3 as atlaggal nrm vesznek fel minimum a 4 est meg kell utni vagy jo erettsegi kell valamint nyelvizsga + pontot ad. Es az elore hozott eretsegik is.


Egyebkent nagyon sokst kell tanulni ha nem erted a fizikat matekot akkor rettenetesen sokat fogsz szenvedni.

En muszaki szakkozepet vegeztem elosszor csak siman elektrotechnikai muszeresz lettem aztan 1 ev technikusi + 11. Ben egy plc programozoi kepesites. Vegul mechatronikai technikuskent jottem ki a sulibol :) azta egyetem bme kando kalman villamosmernok kar.

Ha van kerdesed szivesen valaszolok privatban.



Ui: helyesirasomert lehet fikazni :D telorol vagyok :)

2018. nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A leg rosszabb átlagom az 3-as.

És pontosan mivel foglalkozik a gépészmérnök?

2018. nov. 29. 21:34
 7/19 anonim ***** válasza:

Ezt kimasoltam valahonnan hogy ne keljen sokat irni :D


A gépészmérnök a legáltalánosabb mérnök, nagyon sok mindenhez ért, ezért ilyen közkedvelt. Tanulmányait természettudományokkal kezdi, a gépész kiemelkedően jó mechanikából, hőtanból és áramlástanból. A későbbiekben szakmai dolgokat tanul, gépeket tervez, gyártástechnológiákat csinál, felügyel, gépparkokat üzemeltet, anyagtechnológiákkal, folyamatelemzésekkel foglalkozik, épületgépész is lehet(épületek lég-hő technikájának kezelése,tervezése), vagy gépeket fejleszthet. De rengeteg gépész helyezkedik el marketingesként is, mert a mérnöki gondolkodásmód(amire nevelnek) nagyon optimális erre, bár szakmába nem teljesen vág.

2018. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Ui: helyesirasomert lehet fikazni :D telorol vagyok :)"

A "helyes"írásodért csak fikázni lehet, mert az látszik belőle, hogy igénytelen alak vagy függetlenül attól, hogy milyen eszközről írsz. Nagyon jól tudod, hogy hogy lehetne vele kijavítani a hibákat, csak leszrod.

2018. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"És pontosan mivel foglalkozik a gépészmérnök?"

Ha még ezt sem tudod, miért gondolkodsz rajta, hogy az legyél?

2018. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Utolso

Nem vagyok hanyag de se idom se kedvem nincs most helyesen irni a kerdeset megvalaszoltam ennyi a lenyeg hogy a tartalom ertheto legyen.


Egyebkent igazad van nem nagyon erdekel hogy itt kinek es mit milyen helyesen irok nem az a lenyeg ez nem fogalmazas iro verseny.

Ugyhogy igen kb leszrom :)

2018. nov. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!