Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem hívnak a HR-esek?

Miért nem hívnak a HR-esek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, már van egy diplomám, most kezdtem el egy másik alapképzést. A másik alapképzésem alatt is dolgoztam 1,5 évet egy nagyon jó nevű cégnél, előtte meg 3 hónapig egy gyakornok voltam egy másik multinál. 20-25 óra/hét gyakornoki poziciókra jelentkeztem, múlt előtti héten kezdtem el, jelentkeztem 3-ra, ebből 1-nél tartok a második körös interjúknál, de mondjuk az nagyon tetszik.

Már múlt héten furcsálltam, hogy nem hívnak a hr-esek, és elkezdtem jelentkezgetni minden állásra ami valamennyire tetszik, kb 20-ra jelentkeztem: linkedinen, profession-ön, a cég saját oldalán, és egyik sem hívott vissza.


Miért lehetséges ez? Nagyon fura, hogy nem hívnak, mert én kompetensnek tartom magam ezekben a gyakornoki pozicíókban, úgy gondolom, hogy szuper az önéletrajzom is (főleg gyakornoki pozikhoz), de az égvilágon senki nem hív. Miért lehet ez?



2018. nov. 30. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen szak?
2018. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, tudom, hogy a kérdés megválaszolásához fontos lenne ezt elmondani, de nem szeretném:)

Az első diplomám nem annyira keresett a munkaerőpiacon, de az, amit most csinálok eléggé.

2018. nov. 30. 15:13
 3/10 anonim ***** válasza:

"A másik alapképzésem alatt is dolgoztam 1,5 évet egy nagyon jó nevű cégnél"


A szakmai tapasztalat csak akkor számít, ha ugyan arról a területről van, amire jelentkezel, más esetben hátrány. A diploma dettó.

2018. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez ilyen sajnos.


Nekem 2016-ban szűnt meg egy melóhelyem.


Utána elkezdtem pályázni, kb. 200.000 levelet küldtem míg 2017-ben felvettek egy céghez.


Most 2018-ban októberben az is megszűnt, jelenleg is küldözgetem a CV-ket, majd lesz valahogy.


Na szóval ha egy HR-es vagy bármilyen vezető átnézi a CV-det, és nem tetszik neki, akkor simán a kukában landol, nincs mit tenni.


Nekem amúgy is jelenleg az a taktikám hogy tonna számra kell küldeni a leveleket, lévén itthon vagy 600-700.000 cég van, van hova küldeni, és engem eddig mindig felvettek valahova.


olyan még nem volt hogy előbb utóbb nem vettek volna fel, csak idő kérdésre, és neked is szerintem.

2018. nov. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugye nem ugyanazt a cv-t küldted mindenhová? Mindig az adott cégre kell szabni, mert így legalább látszik, hogy komolyan pályázol és nem csak vaktában lövöldözöl. Illetve a csapatjátékosvagyok, egyedülistudokdolgozni bullshitet példával kell alátámasztani, mert ezt mindenki beleírja. Pl Ha egyetimsta vagy egy TDK dolgozat jól tud mutatni egy önéletrajzban, abból látszik, hogy komolyan érdekel a leendő szakmád.

Persze ehhez az is kell, hogy a HR-es kompetens személyes legyen és ne a rivális jó nőt/pasit lássa benned.

Amúgy jelentkezés után 1 héttel érdemes rájuk telefonálni, hogy mi a helyzet.

2018. nov. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

én egy nagy multiban dolgozom, és látom, hogy sík hülyéket vesznek föl HR-re. Huszonéves naiv kislányokat, lényeg, hogy a kosztüm jól álljon.

Én is ajánlottam be ismerősöket, tök jó CV-vel, de nem kellettek. Közben meg kétségbe van esve a cég, mert munkaerőhiány van. Nekem a munkámkb 2 éve megszűnt, és a cégen belül kellett új hely, hát már úgy volt, hogy elmegyek, mert sehova nem vettek föl, úgy, hogy belsős voltam, míg végül utsó pillanatban kellettem egy részlegre, ahol azóta is oda meg vissza vannak tőlem, hogy micsoda munkaerő vagyok.

Namost az a rengeteg ember, úgymond hozzáértő ezt valahogy nem vette észre, amikor belsősként interjúztam és elutasítottak.

Szóval nem tudlak megnyugtatni, keress tovább, hátha kifogsz egy normális HR-est, valahol biztos lesz egy.

2018. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez. Illetve ugyanezeken az oldalokon jelentkeztem, azt hittem, hogy a 20 jelentkezés az sok, de sehonnan nem jeleztek vissza.


Azért nem akartam 20-nál többre jelentkezni, mert már így is soknak éreztem, és a mai napig ott van a profession, hogy vissza nem jeleztek semmit :) szerintem érdemes akár 10 oldalon keresztül is jelentkezni munkákra. Illetve valóban sok a buta HR-s, volt már olyan akit tényleg érdekeltem, gyakorlatilag hivogatott, hogy vállaljak el bármilyen pozíciót.. De erre sokat kellett várni, sokáig kellett keresni. :(

2018. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van ezeknek egy ciklikussága. Nyáron meg Karácsony körül panganak a dolgok, ősszel meg pezseg.
2018. dec. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én is a karácsonyra gondolok
2018. dec. 1. 22:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Magyar HRtol ne várj magas színvonalat gyógytornász,biologus stb. Hölgyek a HRsek.HRes allasokhoz végzettség,tapasztalat,tudas nem szükséges nőnek kell születni+ kapcsolat legyen.
2019. jún. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!