Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki érzi magát hasonlóképp?...

Gd628 kérdése:

Ki érzi magát hasonlóképp? Mikor hátrány a jólelkűség a munkahelyen?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok, most már több mint 3 éve dolgozom ugyanazon munkahelyen, végzettségemnek megfelelően.

Viszont egyre inkább azt érzem kiábrándítónak, hogy iszonyatosan lélekromboló tud lenni sokszor a környezet. Hiába próbálok lelkesedéssel, legjobb tudásom szerint csinálni a dolgaimat, emberien kezelni a dolgokat, egyszerűen bizonyos kollégáktól (tisztelet a többségi kivételnek) csak megalázást, semmibe nézést kap az ember. Teljesen azt érzem, hogy ez a munka is olyan, hogy vagy teljesen érzelemmentes tudsz lenni és akkor innen mehetsz akár nyugdíjba is, vagy ha vannak érzelmeid és próbálsz jólelkű lenni, akkor pár év és kiégsz. :(


Hiába mondják ismerősök hogy jajj nem kell a szívedre venni ezt vagy azt, meg szard le, ne foglalkozz vele, stb. Nálam ez nem működik. Szerintem ha az embernek van egy alapvetően pozitív személyisége, akkor nem fog tudni a fentebb említettek szerint hozzáállni és csak szívja magába a sok stresszt. Most komolyan emiatt kell felmondjak majd egyszer csak? Mert egyébként meg szeretem magát a tevékenységet amit csinálok, pedig nem is fizet jól.


Más is van ezzel így gondolom vagy tévedek? :/



2018. dec. 1. 01:15
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Hasonlóan vagyok,csak annyi hogy nem vagyok jólelkű :) A munka oké lenne,de az emberek miatt fogok felmondani főleg.Én úgy gondolom normális vagyok/voltam mindenkivel,de a negatív,rosszindulatú emberektől hányingerem van.
2018. dec. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Igen. Mert túl jólelkű vagyok és ezt kihasználja a főnököm és az üzletvezető is. Féléve nem találnak alkalmazottat, egy váltót mellém, ennyi fizetésért. Nevetséges. Féléve minden áldott vasárnap Én dolgozom és már idegállapotban vagyok, mert hiába ugyanolyan nap, mint a többi, de ez akkor is egy vicc. Vendéglátó különben.


Jólelkű nem vagyok, mert nem a toleranciámról vagyok híres. Nem tudok megsajnálni pl. egy hajléktalant vagy egy kilakoltatott családot. Nem. A pénzt sem költöm, hanem gyűjtöm. Eszemben sincs adni egy kéregetőnek 5 ft-ot sem. Viszont a munkámban egy hatalmas előnyöm van. Nagyon megbízható és lelkiismeretes vagyok. De ez kell is, mert alkohollal és pénzzel dolgozom, rengeteg pénz megy át a kezem alatt.

2018. dec. 1. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor hátrány, ha hagyja az ember magát kihasználni, és belemegy rossz dolgokba - olyanba is, amiről elsőre nem derül ki, hogy xar lesz a vége.

Az sem jó, ha túl lexar az ember mindent, de az sem, ha mindent magára vesz. A mértéket ki kell alakítani, mert ha nem, akkor belerokkan az ember.

2018. dec. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megint egy jó kérdés.


Jelenleg ebben az országban minden állás kényszer úgymond, szerintem mindenki pakolna össze azt irány a spanyol tengerpart.


Olyan mint a gyári munka, mindenki lépne le csak nincs más.


De a lényeg hogy maga pl. a gyárigazgató is meg összes vezető lépne már le onnan, mert a tökük kivan az "egész klubbal".


Ennyit erről.

2018. dec. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A jólelkűség mindig hátrány.
2018. dec. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!