Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éjszakai műszak káros hosszú...

Éjszakai műszak káros hosszú távon?

Figyelt kérdés
Jelenleg olyan munkarendben vagyok, ahol van éjszakai műszak is 12 órában. Rendesen alszok, nem stresszes a munkám sem, sőt filmet nézek, zenét hallgatok, és tudok bármi mással foglalkozni közben. Ugyan úgy táplálkozok, rengeteg vízet iszok, de ettől függetlenül jelent egészségügyi kockázatot? Nincs betegségem, vagyis nem tudok róla
2018. dec. 1. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Milyen munka ez?? Szemely es vagyonör?? Ez esetben szerintem nem annyira karos mint az hogy ha valaki szinten ejszakas csak gyarban es kidolgozza a belét is.
2018. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gyárban dolgozom én is, csak olyan pozícióban, amely nem igényel különösebb megszakadást.
2018. dec. 1. 19:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Olvass utána az egészségügyi kockázatainak, kérdezz ki orvost, stb... Nem hiszem, hogy itt bárki tudna neked kielégítő választ írni, mert valahogy kétlem, hogy orvosok írogatnának ide szabadidejükben.


Annyit viszont tudok, hogy ha hosszú távon nem ér napfény (ami nem ér, ha éjszaka dolgozol) abból lehetnek gondjaid; a d vitamin kell a csontok és fogak egészségéhez, + mintha valami olyat is olvastam volna hogy az ilyen életmód megnöveli a rákra való kockázatot... De mint mondtam: kérd ki a háziorvosod véleményét.

2018. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én, 36 évet dolgoztam úgy, hogy a nap 24 órájából bármikor lehetett kezdés. Nem tudok róla, hogy bármi bajom lenne.
2018. dec. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Egészségügyi kockázat már az is, ha valaki nem éjszaka alszik.

Kb. 5 év mínusz.

2018. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen nem rég volt erről egy kutatás a lényeg hogy, 10 ével kevesebbet él az ember.3 nap után tönkre megy belső óra szervezetben és kiderült mindegyik szervnek van ilyen órája.Szoval mindenképpen felborul az egyensúly a szervezet meg állandoan probálja vissza állítani ami rengeteg energiábba kerül.
2018. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Viszont nem csak éjszaka dolgozom, és a munkanapok közt van 3 nap pihenő is.
2018. dec. 2. 06:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok, itt irják, hogy nagyon nem jó. Az én tapasztalatom, életemben két hónapot dolgoztam állandó nappalos ként még fiatalon. Mai napig eszembe jut, teljesen kikészitett, minden reggel 6 órás kelés. Onnantól én csak is olyan munkát vállaltam, ahol éjszakázni kellett és minimum 12 órás műszak. Régebben még engedélyezve volt a 16 órás, nekem az jött be a legjobban. Már 8 éve nyugdijas vagyok, de idáig dokihoz a kötelező orvosik végett mentem.
2018. dec. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

A kivétel erősíti a szabályt.

2018. dec. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint köztudott, a sima óraátállítás is megviseli a szervezetet, pont ezért akarják visszacsinálni.

Pedig "csupán" 1 óra az eltérés a szervezet által megszokotthoz, és nem 12 óra!

2018. dec. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!