Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A próbaidő alatti és sima...

A próbaidő alatti és sima szerződésbontás között mi a különbség? Mert sok minden nem szerintem. Többit alább.

Figyelt kérdés

Elmondom miről lenne szó. Nekem állandó problémát okoz hogy munkahelyet találjak, ez ilyen sajnos. A lényeg hogy volt egy hely pl. 2016-ban, felvettek, 3 hónap próbaidővel. Na 2 hónapban kitalálták ez így mégse jó, úgymond elküdtek, beszélt velem egy fickó 5 percet, papírokat aláírtam, azt séta kifele többet nem kell jönni.


Na és aztán jött egy hely 2017-ben ahova felvettek, 3 hónap próbaidővel, letelt a próbaidő, mondom jó, innen már nem küldenek el. Sajnos 2018 októberben elém állt az ügyvezető hogy "ez így nem jó", ugyancsak beszéltünk vagy 5 percet, aláírtam a papírt közös megegyezésről, azt mehettem haza, felmondási idő semmi, séta kifele. Még visszamentem 2 hét múlva a rendes papírokért, azt csá, ennyi volt.


Most a kérdésem az lenne ez nem röhej? Most akkor mi a különbség a próbaidő meg a rendes állás között, ha nem kell valaki 5 perc alatt így si úgy is kirúgják. Mit lehet akkor tenni? Vélemények?


2018. dec. 2. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
a rendes alatt van X hónap (1-6) felmondási idő, ha te azonnal aláírod, hogy holnaptól nem dolgozol ott, akkor az a te dolgod, de jobb úgy aláírni, hogy 1 hónapig papíron még ott dolgozol ami után persze pénzt is kapsz (van amikor be sem kell járni végig, vagy 2 hétig)
2018. dec. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt írásos indoklás nélkül bármelyik szerződött fél felmondhatja a munkaszerződést. 5 perc alatt megbeszélik, akár tetszik a másiknak, akár nem, minden következmény nélkül meg lehet lépni.


Amikor már letelt a próbaidő, akkor közös megegyezés esetén x. időpontig fizeti a munkáltató a felmentési időre járó bért (=ez esetben 2 hét), és kész.

Ha valamikor már hosszabb ideje (évekig) dolgozol egy helyen, és így akarják a szerződésedet felbontani: ne menj bele a közös megegyezéses megszüntetésbe, majd akkor ragaszkodj a "felmondás a munkáltató részéről" lesz neked jó, és járni fog bizonyos összegű végkielégítés. De pár hónap után az még nem jár, így veszteség nem ért.

2018. dec. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Én csak arra gondoltam hogy ha valaki nem kívánatos egy helyen, 5 perc lebeszélni és az illetőnek már nincs állása.


Tehát ennyi erővel tökmindegy hogy próbaidős vagy ott dolgozik pár éve.

2018. dec. 2. 08:59
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Igen, nagyjából erről van szó. Ha valakit el akar küldeni a munkaadó, megtalálja a módját, hogy hamar megszabaduljon tőle. Ha valakire nincs szükség, minden egyes nap, amit ott tölt, veszteség a cégnek, tehát megoldják, hogy ne veszítsenek vele sokat.

Ám ha a dolgozó akar lelépni, akkor más a helyzet. Próbaidő alatt ugyanúgy leléphet percek alatt, utána viszont ha ő mond fel, ott van a felmondási idő, amit le kell töltenie. Nem biztos, hogy teljes egészében: én is láttam már olyat, hogy a felmondási időt részben vagy egészében elengedték, de alapesetben ott kell dolgoznod a végéig. Nem feltétlenül kitolásból: ha valakire szükség van és felmond, meg kell oldani a pótlását, ehhez pedig idő kell.

2018. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Igen, nagyjából erről van szó. Ha valakit el akar küldeni a munkaadó, megtalálja a módját, hogy hamar megszabaduljon tőle. Ha valakire nincs szükség, minden egyes nap, amit ott tölt, veszteség a cégnek, tehát megoldják, hogy ne veszítsenek vele sokat."


Én csak azt mondom ha valakitől meg akarnak szabadulni, akkor úgyis le rendezni gyorsan.


Én csak azon síránkozom hogyha letelik a próbaidő, és az ember örül hogy van egy melóhelye, akkor az ugyanúgy 1 nap alatt "összeomolhat", azt lehet csomagolni.


Ez van sajna.

2018. dec. 2. 12:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, amennyiben elfogadod az általa felajánlott "közös megegyezéses" megszűnést. De ha arra azt mondod, hogy nem, mondjon fel a munkáltató, ha nem kellesz, és akkor annak őrá nézve lesznek hátrányos következményei, már minimum megnyerted a felmentési időt magadnak, amíg munkád, és jövedelmed van.
2018. dec. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!