Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy számít bele a külföldön...

Zero-eco86 kérdése:

Hogy számít bele a külföldön (Ausztria) végzet munka a nyugdíjba?

Figyelt kérdés
Ausztriában dolgozom, és ott alacsonyabb a nyugdíjkorhatár mint itt, és érdekelne hogy ilyen esetben hogy számolják.

2018. dec. 7. 04:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Én Németországot tudom - de mivel mindegyik EU-s ország, ezért gondolom, nincs különbség.

A MO-on ledolgozott éveket a magyar nyugdíjhivatal tartja számon, a németet meg a németek. Ha nyugdíjba megyek, akkor mindegyik beleszámít az évekbe (természetesen csak akkor, ha nem feketén dogloztál), a nyugdíjkorhatárnál meg az évényes, ahol élsz és ahol nyugdíjba mégy.

2018. dec. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
En ugy tudom ha nyugdijba mesz majd egyszer akkor kenytelen leszel haza jonni mivel nem lakhatsz csak ugy ott. Csak akkor ha van munkaviszonyod vagy ha behazasodsz az orszagba. En igy tudom. Viszont a nyugdijad magas lesz mert a kinti fizetesed utan fogod kapni. Bar itt magyarorszagon szerintem senkinek se lesz nyugdija inkabb old meg valahogy hogy majd kint lakhass nyugdijasan is. En is szivesen kimennek de nincsenek kapcsolataim.
2018. dec. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

"En ugy tudom ha nyugdijba mesz majd egyszer akkor kenytelen leszel haza jonni mivel nem lakhatsz csak ugy ott. Csak akkor ha van munkaviszonyod vagy ha behazasodsz az orszagba. En igy tudom."


Ezt NEM JÓL tudod!

2018. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miert nem?? Ha mar ilyet irsz akkor indokolhatnad is hogy miert nem.
2018. dec. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Mivel nem így van. Èn külföldön élek, nyugdíjasként és nem "házasodtam be" ide, hanem csak itt dolgoztam nyugdíjig.


Azt nem tudom, TE honann szedsz ilyen infót, amivel csak félrevezeted a kérdezöt! (Gondolom, a "valaki mondta, aki megbízható valakitöl hallotta)

2018. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az EU-ban szabadon mozoghatsz, nyugodtan lehetsz Ausztriában is. Esetleg EU előtt lehetett ilyesmi talán, fogalmam sincs honnan szedted ezt.
2018. dec. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En nem mondtam olyat hogy szaz szazalek hogy ugy van, hat legyen igazatok mert ha ez igaz ez mindenkinek csak jo en is szeretnek kijutni oda. Csak ugye mi ott csak migransok vagyunk bevandorlok szoval ezert logikusabb lenne hogy hazakuldenek ha nincs mar munkaviszonyod de ne igy legyen. Orulok ha ugy van ahogy irjatok.
2018. dec. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 simbad6 válasza:
Én úgy gondolom kissé bonyolult a helyzeted a korhatár miatt mert itt 65 év, tehát itt ezután vagy jogosult, az itteni szolgálati időd alapján csak ezután kapsz nyugdíjat! Ha kint maradsz ausztriában és legálisan "bejelentve vállaltál munkát és állampolgárrá váltál az ott jelenkor érvényes korhatár után és az ott letöltött szolgálati időd után kaphatod a nyugdíjat,de csak az ottanit!Mivel itt 65 év a korhatár innen csak annak bekövetkeztekor igényelheted és itt kell igényelni, ez nem automatikus!
2019. máj. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 simbad6 válasza:
Bocs kiegészítés! Ha hatvanöt éved előtt hazajössz akkor a nyugdíjkorhatár elérésekor igényelheted az itteni nyugdíjadat plusz kintről a kintit.
2019. máj. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 simbad6 válasza:
És még egy kiegészítés: egyik ország sem veszi figyelembe a másiknál letöltött szolgálati időt,csak a sajátját!
2019. máj. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!