Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti elvállalnátok olyan plusz...

Ti elvállalnátok olyan plusz munkát amit nem szívesen végeztek?

Figyelt kérdés
Én nem vallaltam el így most ritkábban is hívnak, ami pénz szempontjából nem a legjobb.De ha belegondolok, hogy kiidegelne amit végeztem volna akkor talán jobb így. Nem engedem, hogy csónakázzanak egy kis pénzért.Ez talán egy jel, hogy ideje tovább állni.

2018. dec. 7. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem munkahelyemen tukmálják hogy túlórázzak. Egyik szabadnapomon be kéne menni minden héten.

Én meg úgy vagyok vele, hogy ha kirúgnak se....

2018. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
Ha nagyon kellene a plusz pénz akkor igen.
2018. dec. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt tartom szem előtt, hogy plusz munkánál vagy műszakcserénél vagy túlóránál mennyire lennék leterhelve és az alapján döntök.


Természetesen, ha a plusz munkáért és/vagy túlóráért járó pénzre vagy a műszakcserével járó esetleges pótlékra égetően nagy szükségem van, csinálom. De látom, hogy ez ebben az esetben Nálad nem egy szempont.


Kérdező, én régen mindent bevállaltam a nagyon régi (2014) munkahelyemen és nagyon megterhelő volt, de rettegtem nemet mondani vagy csak segíteni akartam, hogy önként jelentkezek.


Kissé kiborultam a végére. Nem pszichiátriai osztályra való lettem, de fizikailag is kihatott meg lelkileg is megviselt.


Azóta mindig elképzelem, hogy hatna rám, ha a kérésre rábólintanék és az alapján válaszolok. Nem mindig mondok nemet; de a beleegyezésem megfontolt.


Így nem vagyok egy álomkolléga (de azért azt amit kell megcsinálom odabent), de inkább vagyok más szemében egy önző lusta dög, mint egy idegösszeomlás határán álló rém.


Kérdező, Neked is ezt javaslom.

2018. dec. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A mindent bevállalás számomra is ismeretes a volt munkahelyemről.Ahol takaritottam is,nőként a bizonsági ember szerepét is betöltöttem,ha kötekedő emberekkel akadt dolgom...heti egy szabadnapom volt,ünnepeken is dolgoztam, a szabadságot csak nyáron és egy részben lehetett kihasználni-az is jól le volt faragva ami a napok számát illeti.És minden héten egy napot duplaműszakoztam a szabadnapok végett.Engem is jól kivágott idegileg ez a munka.

Most sajnos nincs állandó munkám,egy házhoz jártam házimunkákat elvégezni,de rám akarták sózni a kis kölyköt is,hogy vigyázzak rá.Azt nem vállaltam be,mert kiidegel,nem tudok olyan kis gyerekekkel foglalkozni.Igy most ritkábban hívnak.Van valaki aki foglalkozik a gyerekkel,gondolom az fontosabb nekik.Csak sajnos a keresettől is elestem így.De ha belegondolok,hogy agyerek után kell szaladozni,hallgatni a gügyögését,akkor úgy érzem jó döntést hoztam.Ráadásul nagy felelősség is.Adódott más alkalmi munka is,de sajnos túl sokat nem hoz a konyhára.

2018. dec. 7. 22:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vallalok el mindent, ugyan nem fontolom annyira meg, mint az elozo valaszolo, de neha elvallalom, neha nem. Altalaban van kedvem tulorazni, ha kell, nem szoktam annyira elfaradni, mert szeretem amit csinalok, igy ha alkalmankent nemet mondok valamire, mert epp faradt vagyok, nincs kedvem, mas dolgom van, azt el szoktak fogadni, mert tudjak, hogy legkozelebb ugyis szamithatnak ram majd.
2018. dec. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!