Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek állásinterjún mit...

Szerintetek állásinterjún mit gondolnak arról, ha valaki 2-3 havonta munkát vált pályakezdőként?

Figyelt kérdés

Ha megkérdeznék, miért, azt tudnám mondani, hogy csak kipróbáltam pár helyet, hogy megtaláljam a leginkább megfelelőt.


Ez vajon rossz benyomást kelt? Mert a családom szerint így nem tűnok majd kitartó munkaerőnek, de itt nem igazán erről van szó, csak szeretném megtalálni a számomra legmegfelelőbb állást, ahol maradnék is sokáig.


2018. dec. 11. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Biztos nem vennék fel ilyen embert. Még azon is elgondolkozom aki 1 éveket dolgozott több helyen.

Azt sugallja, hogy fölösleges próbálkozni vele, mert 2-3 hónap múlva innen is el fog menni.

Megbízhatatlan munkaerő, talán még lusta is, de kitartás biztosan nincsen benne.

2018. dec. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Egyértelműen rossz pontnak tűnik.
2018. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Srácok, ide a Nobel-békedíjat, megfejtettük az itthoni munkanélküliség okát!
2018. dec. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem feltétlenül fognak rosszra gondolni. Az sem mindegy milyen cégnél voltál, ismerek olyat ahol én sem akarnék többet lenni. Tőlünk is volt olyan, aki első hónap után dobbantott, meg is tudom érteni ha talált jobb lehetőséget.


Olyan szempontból hátrány lehet, hogy 2-3 hónap alatt szinte semmit nem tanul meg az ember és máris dobbant, ahol kezdi nulláról majd megint nulláról. Míg valaki aki éveket tanul, végig belelát projektekbe az sokkal nagyobb tapasztalatot szerez. És ahogy írják, nem lehet rábízni komolyabb feladatokat, meg nehéz elkezdeni tanítani is, mert mi van ha úgyis lelép.


Viszont ez, hogy ki mennyire tűnik jó munkaerőnek. Az sem feltétlenül jó (a munkavállaló szempontjából), ha azt sugallja, hogy egy szar cégnél kevés fizetésért elvolt évekig a langyos vízben ahelyett, hogy lépett volna.

2018. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

- csak kipróbáltam pár helyet, hogy megtaláljam a leginkább megfelelőt. - Interjúztató gondolata; akkor csak ezt a helyet is kipróbálod, felesleges is felvenni, ha kipróbálod, mert úgyis elmész.


Egy interjún nem azt kell bemutatni, hogy Te keresed a helyed és próbálgatod még a munkaelyeket, hanem, hogy az adott munkahelyen vágysz dolgozni hosszútávon (még ha nem is így van).


Érted mire gondolok; egy főnök nem azt kell, hogy nézze, hogy valaki azért váltogatja a munkahelyeit, hogy megtalálja az igazit, hanem azt, hogy alkalmas e a munkára és be tudja e tölteni hosszutávon a poziciót.

2018. dec. 12. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Első tökéletesen leírta.

Én valószínűleg be sem hívnálak interjúra csak ennyi alapján

2018. dec. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
1 és 6: Vannak olyan helyzetek, amikor nem a munkavállalón múlik a dolog, én pl közmunkában megfordultam 2 év alatt 3 helyen, egyszerűen így jött ki, az egyik helyen vége lett a programnak, nem indult újabb, a másikon egy hosszabb szünet következett, lépni kellett tovább, rendes munkahelyet nem találtam, dolgozni meg kellett, sokkal szívesebben dolgoztam volna folyamatosan egy helyen, mint mindig új munkahelyen, új feladatokat és embereket megismerni, utáltam azt az időszakot.
2018. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most már szóba került az is, hogy van, amikor a munkavállaló akaratán kívül kell, hogy helyet váltson, ami tényleg megeshet - lehet, hogy jelentkezel x helyre, felvesznek majd pár hónap után beközlik az egész csapatnak, hogy kihelyezik a munkát csak és kizárólag Y országba (amelyikkel eddig osztoztatok a munkán) és itt nincs senkire se szükség (max pár embert tudnak máshova áthelyezni).


Más az a szituáció, hogy a szerencsétlen illető notóriusan olyan helyekre nyer felvételt, ahol pár hónap után nem tudják tovább megtartani, mert megszűnik a projekt vagy áthelyezik másik országba.


Meg más az, ami valójában történik a kérdezővel. Még mindig tartom magamhoz, hogy azzal se teszi valaki magát vonzóvá egy interjún, ha azt mondja, keresi a helyét... Az a jó jelentkező, aki 100% biztos benne, hogy hosszútávon maradna, ha a kérdező elmondja a váltogatások indokát, rögtön arra gondolnak, hogy csak megnézi magának, mennyire lenne jó a hely, nem tervez hosszútávra a cégnél.


Egy munkahely nem a szeretetszolgálat.

2018. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint írtam, ez egy időszak volt az életemben, azóta már rendeződtek a dolgaim.

Bárkivel előfordulhatnak rosszabb időszakok. Dolgozni szerettem volna, szerintem kisgyerekes anyukaként sosem könnyű elhelyezkedni, pláne vidéken, akkor ez adódott, így elvállaltam.

2018. dec. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!