Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy ilyen állásinterjú után...

Egy ilyen állásinterjú után mi lenne a véleményetek?

Figyelt kérdés

Olyan munkakörről van szó, ahol számításokat kell végezni és fontos a pontosság. Megkérdeztem, hogy milyenek a kollégák, mert már belefutottam olyanba, ahol több munkakör volt egy irodában és akiknek olyan volt a munkakörül, hogy nem igényelt akkora figyelmet, bizony egész nap járt a szájuk, ami alapvetően nem gond, de eléggé zavaró, legalább is számomra, mivel nem tudok számolás közben több helyre figyelni.

Erre a válasz az volt a vezetőtől, hogy ők is számokkal dolgoznak és nála is jó kedélyűek a beosztottak, sokat esznek és nevetnek, viccelődnek, de nem is akarja, hogy csak a munkáról legyen szó és egész nap mindenki csak a saját munkájára koncentráljon, begubózzon a montiro elé, sokszor közösen oldanak meg feladatokat, mert így gyorsabb és jobb lehet az eredmény, na meg egyébként is open office van. Ezután még meg mertem kérdezni a home office lehetőségét, amit persze nem zárnának ki, ha lennének laptopok, de jelenleg csak a kisgyermekeseknek biztosított.

Majd hozzátette, hogy szimpatikus vagyok, de ha rám esne a választás, előtte mindenképp küldenek nekem egy személyiségtesztet - a hangsúly alapján az jött le, hogy furcsának találják a hozzáállásomat és a gondolkodásomat. Szerintetek is velem lehet a gond?


2018. dec. 12. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem veled van a gond

Keress mást!

2018. dec. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem látja azt, hogy vannak munkakörök, amik nem az átlagos csapatjátékosokat igénylik, hanem egy kis csapattól elkülönülést.

Nem az ő hatásköre, hogy döntsön abban, hogy home office-olhatsz-e.

Ha nagyfőnök zöld utat ad home office-hoz, akkor is még HR-rel megosztottan akarja vállalni a felelősségét az alkalmazásodnak.

2018. dec. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Képzelem, mennyire "komoly" munka folyhat ott is!
2018. dec. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Van aki nem tud dolgozni, ha pl. ordítva röhögés, traccsparti van,stb, nem tud koncentrálni. Én is ilyen vagyok pl. Ez nem azt jelenti hogy ne érezze jól magát valaki vagy hogy egész nap munkáról legyen szó.

Valószínűleg úgy van ahogy írod, ezen fennakadtak kicsit.

2018. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2. Amit leírtam, azt nem a HR-es mondta, hanem annak a területnek a vezetője, ahol dolgoznom kéne, azaz a potenciális főnököm.


Nekem is az volt az első gondolatom, hogy milyen munka folyhat egy ilyen helyen, eleve óckodom az open officetól, egyes kutatások alapján egyáltalán nem tesz jót sem a munkának, sem a munkavállalónak.

Szerencsére van munkám, csak néha mikor belép valaki az irodába megjegyzi, hogy milyen nyugodt nálunk a légkör, milyen csendben vagyunk. Pedig mindenki a munkájára koncentrál, ami nem azt jelenti, hogy ne beszélgetnénk olykor másról is, de leköt a munka, így nincs szükségünk egész napos bájcsevegésre.

2018. dec. 12. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján úgy gondolom, nem illene a személyiségedhez, munkamódszeredhez ez a munkahely, nem éreznéd jól magad. Ezzel nincs semmi baj, minden ember máshogy szeret dolgozni, valaki az egész napos csendbe őrülne bele, valaki csak nyugis környezetben tud koncentrálni.

Szerencsés helyzet, ha már az interjú alatt kiderül, mire számíthatsz, mert így tudsz mérlegelni, hogy tényleg megérné-e feladni a nyugit az új hely kedvéért.

2018. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!