Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerencsésnek kellene éreznem...

Szerencsésnek kellene éreznem magam, amiért ilyen helyen dolgozhazok? (Igen, részben köze van a kérdésemnek az évi 400 óra túlórához)

Figyelt kérdés

Előre szólok, és szeretnék mindenkit arra kérni, hogy ez politika mentes kérdés, ezért nem is oda írom, ne is legyen abba a kategóriába áttéve.


Na szóval.

CNC maróskémt dolgozom egy cégnél lassan 5 éve. (Gépgyártástechnológiai technikus vagyok).

Meg is írom a programot, szerszámot én választom ki, én állítom össze, én mérem be stb. Szóval eléggé összetett feladat, én csak kapok egy műszaki rajzot és legyártom. Ez inkább egyedi gyártás, de van, hogy valamiből 100 db kell. Amit már egyszer csináltam, jellemzően soha többé nem kell, de azért 5-6 hónapig nem törlöm ki a programot, ameddig van storgate, addig hagy maradjon. SZERETEM CSINÁLNI!

Eddig ugye 250 óra maximum túlóra volt. (Kollektív szerződés esetén 300). Ezt emelték évi 400-ra egységesen. Nálunk kettő műszak van. (6-14 ig és 14-22-ig). Étkezési idő 30 perc, és le sem kell dolgozni, sőt, le se vonják, tehát 8 órára van elszámolva.

A túlórákkal eddig úgy voltunk, hogy ha akarsz, akkor túlórázhatsz. De ha nem túlórázól egy percet sem egész évben, semmi következménye nem lesz. Nem leszel kirúgva, nem keresnek helyetted mást. Nem várják el. Ha esetleg év közben néha bejöttél, utána se várták el, hogy begyere. A Túlóra hétköznap 50%-os bérpótlékként számolták el, a hétvégit 100%-nak. 1,5X-es illetve 2X-es órabér).

Hétközben akkor lehet túlórázni, ha valamelyik kollega (a másik műszakban) nincsen. Hétvégén (csak szombaton) általában az jön be, aki délelőttös. (HA AKAR!!)

Ha megkérdezik, hogy be tudsz-e jönni holnap 10-re mert xy nincsen (vagy éppen maradni este 6-ig) akkor se rádparancsolnak "márpedig te maradsz akkor is" hanem illedelmesen megkérdezi a főnök, hogy "Figyu,

nincs xy, be tudsz jönni?/maradni?" Ha nemet mondasz, semmi következménye nem lesz.

Szóval az égadta ég világon senki nem várja el nálunk, ha akarsz, akkor jössz, Te döntöd el. Sőt, azt is Te döntöd el, hogy túlórapénzt "kérsz" érte "cserébe", vagy lecsúztatod. Lecsúztadhatod a túlórákat, ha akarod. Ezt is Te döntöt el.

A mi cégünk lean vállalat, és nem csak menőznek vele, hanem tudják is, hogy a cég értékét a munkavállaló képviseli és az akaratát tiszteletben kell tartani, ha a cég eredményesen akar működni.

Nálunk az ügyvezetőt is mindenki ismeri, gyakran beszélget velünk, közvetlenebb (no azért nem megyünk el együtt bulizni) ncore meghívót én adtam neki, és nem nyalizásból.

Nálunk negyedévente van prémium, karácsonyi prémium meg a fizetés 70-80%-a (cég eredményétől függ).

Abszolút baráti a légkör, nem mindenki puszi pajtás azért, de a legtöbb tiszteli a másikat. Az ügyvezetőtöl kezdve a gyártástámogató mérnökökön át a dolgozókik (majdnem) mindenki egyformán tiszeli egymást.

Kb 60-70 ember dolgozik itt, 70%-ban csak CNC marógépek vannak. Maradék 30% a mérőlabor, iroda, stb.

Az ügyvezető biztosított róla gyűlésen, hogy jövőre is az túlórázik, aki akar és a következő hónapban ugyan úgy ki lesz fizetve, ahogy eddig.

Eddig egy szavát se szegte meg, nem hiszem, hogy vérszemet kapna és mondaná, hogy "Ha nem jössz túlórázni, kirúglak".


Szerencsésnek kellene éreznem magam?


Mondjuk szerintem ez attól függ leginkább, hogy hol dolgozol.

Egy multinál, ahol ne adj' Isten szalagnál kell dolgozni, ne adj' Isten folyamatos műszakban, ott elhiszem, hogy vérszemet kaphat a vezér és hülyére túlóráztatja a dolgozókat. Ha nem tetszik, akkor keress mást jeligével.

Ilyen középvállalkozás, ahol egyedi gyártás folyik akár CNC gépeken, szerintem a legtöbb cég ilyen, hogy nem várja el a túlórát. Egy jó CNC szakembert nehéz találni, így "hatalma" van ilyen téren szerintem egy ilyen dolgozónak.

Én azt mondom, olyan szakmát kell szerezni, ami nem szalag mögé dug minket. (Hegesztő, CNC-s, targoncás, stb)


Szóval, akkor szerencsésnek kellene éreznem magam, hogy ilyen munkahelyem van?



2018. dec. 13. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Szívesen válaszolnék, de egy regényt nem olvasok végig.

Írd le a legközelebb majd a lényeget.

2018. dec. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja amúgy én rendszeresen túlóráztam eddig, ezután is fogok. Így többet fogok, mert akarok, saját akaratomból teszem.


Ja amúgy meg 10 percre lakom a munkahelyemtől, ez is előny.

Még jobb, hogy ha megcsináltad amit kell, mondjuk végzel hamarabb 30-40 percel az nap a munkáddal, akkor utána nem muszáj belekezdened másik munkába. Gyakorlatilag még a munkaidőben elmehetsz az öltözőbe megfürdeni, átöltözni, a kutya nem fog rádszólni. Ha megcsináltad, amit kell.

2018. dec. 13. 15:28
 3/6 A kérdező kommentje:
4-5 perc alatt végig lehet olvasni, kedves #1-es.
2018. dec. 13. 15:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerencsésnek kell érezned magad. Igazából csak a felét olvastam el, de már az is felülmúlja egy normális magyar munkáltató szintjét.
2018. dec. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy jó munkahely.


Én szerelő vagyok. Nálunk ritkán kérdezik meg, hogy tudunk-e tovább maradni, mert szinte mindenki önszántából megcsinálja a sürgős munkákat. Ha valami ráér, akkor a fene sem marad bent, de ha úgy jön ki a lépés, akkor dolgozunk reggeltől estig.

Ha véletlenül dolgom van a munkaidő után és nem tudok maradni, akkor sem szólnak egy rossz szót sem.

A túlórát kifizetik, de nincs rá szorzó, csak a normál órabér.

Itt is negyedévente van prémium, ami úgy kb egy havi fizetés fele szokott lenni pluszban.

2018. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudtam elejétől követni ezt a 400 órás túlóra témát mert állandóan túlórázok.260-300 órákat dolgozom egy hónapban, és Qr..va jól fizetik a túlórát!ha nem mehetek be szombaton, az büntetésnek veszem. nem értem ezt a rinyát! én minden hónap 10-éig megkapom a fizetéstet utolsó fillérig,szabadságot is mindíg ki tudom venni.családom örűl ha nem vagyok otthon, nekem csak jó ha túlórázhatok,jól érzem magam a munkahelyemen, szivesen csinálom a munkám, családias, baráti a légkör, piálni is lehet ha olyan kedvünk van.
2018. dec. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!