Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek megéri úgy dolgozn...

Szerintetek megéri úgy dolgozni egy munkahelyen, hogy a munkáltató csak minimálbérrel jelent be?

Figyelt kérdés

Január elején bezár a gyár, ahol dolgozom! Megpályáztam 2 operátori állást,ahonnan visszajelzéseket várok.Csak ugye a minap felhívott a volt főnököm, ahol korábban 2 hónapot dolgoztam.Nagyon nehezen akart engemet elengedni, mert tény, hogy eléggé szorgalmasan dolgoztam, sokan elégedettek is voltak velem.A bökkenő csak az, hogy a bankszámlámra 120 ezret utalnak, a többi pénzért személyesen kell bemenni a központba.Ez nem tetszett nekem, ezért voltam ott rövid ideig.De nagyon szeretné, ha visszamennék, mert azt mondta, hogy az alapbér már 170 ezer ft, és ehhez jön még a bónuszok, túlóra, stb- stb.Szóval nem tudom mit csináljak, mert mindezzel ellentétben nagyon jól éreztem magam ott.Csak ez a minimálbéres kifizetés nem tetszett.

Ti mit csinálnátok a helyemben?



2018. dec. 14. 02:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

"nagyon jól éreztem magam ott"

Ezért nem érdemes otthagyni!

hallgass rám ;)

2018. dec. 14. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen mindegy mennyire vagy bejelentve, mert nyugdíjad úgysem lesz
2018. dec. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még irodábannis így van. Mindenhol leginkább ami nem multi cég.
2018. dec. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg helyen így van , én is így vagyok :) Szerintem menj szépen vissza dolgozni amíg nem jön egy jobb lehetőseg .
2018. dec. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az állami piramisjáték, amit nyugdíjrendszernek csúfolnak, úgyis összeomlóban van, már a jelenlegi nyugdíjasok is csak létminimumon tudnak tengődni, és a jövőben még ennyi sem fog járni az időseknek.

Szeretted azt a munkahelyet, az elég nyomós érv a mai világban; téged is mint, mint alkalmazottat, és ki is fizettek folyamatosan (legalábbis nem említetted, hogy a zsebbe jövő részt elsumákolták volna). Tény és való, hogy ezt a "fekete részt" vagy kifizeti a munkáltató, vagy nem, nincs ráhatásod erre a dologra, hiszen papíron nem vagy jogosult rá. Ha most bejelentenek rendesen, akkor szerintem megéri visszamenni. Esetleg várj még kicsit, hátha visszejelznek a többi helyről.

2018. dec. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem dolgoznék olyan helyen ahol nem jelentenek be rendesen. Ha elmész pl szülni, akkor az után fogsz pénzt kapni. Ne adja isten táppénzre kell menned...nálunk családban volt rá példa...akkor majd felkopik az állad is. Sajnos ezért tart itt ez az ország, amíg lesz aki félig feketézik, addig nem fogja a munkaadó bejelenteni az alkalmazottat. Többek között ezért is tart itt a nyugdíj rendszer is.
2018. dec. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!