Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire szokás munkahelyeden...

Mennyire szokás munkahelyeden karácsonykor ajándékot venni másoknak? Jó az én elképzelésem ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nálunk valamiért divatok ezek az ünnepek,de nem szeretem,mert én nem vagyok olyan közeli kapcsolatban senkivel sem,hogy ajándékokat vegyek mindig,meg cukrokat osztogassak egész évben,még a legközelebbi kolegákkal sem,mert voltak szúrkálódások irányomban,amit nem felejtek el.Van kb. 10 fő.Ebből egy olyan,akivel nagyon régóta nem beszélek,mert tűrhetetlen módon viselkedett velem.Egy olyan,aki nagyon normális volt velem emberileg,mindig adott kisebb dolgokat is,jószívű.A többi semleges.Arra gondoltam hogy nem veszek senkinek semmit,sem nyalókát,se sütit,mert én nem fogok puncsolni annak az egynek se akivel nincs kommunikáció,csak azért mert karácsony van.Eddig ő is sutyiban intézte ezeket a dolgokat,hogy ne legyünk kellemetlen helyzetben.Annak az egynek szeretnék venni,aki totál normális velem,1000-1500Ft értékben,de nem mások előtt fogom átadni.Én se fogok kapni senkitől,meg nem is kell tőlük.Jó lesz ez így szerintetek ? Másik kérdésem : ha véletlenül az,akivel rosszban vagyok,nem akar megsérteni a többi előtt,így nekem is ad valamit kényszerből,azt elfogadjam ? Anyám azt mondta hogy ettől az embertől semmit se fogadna el,ez oké,de ha a többiek előtt ilyet mondok,én leszek a fekete bárány,hogy nem vagyok csapatorientált.Év közben nem adott semmit,el se fogadtam volna,csak ugye a karácsony az más itt.
2018. dec. 14. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen korrekt az elképzelésed.
2018. dec. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pár embernek akinek lehet mert olyan emberileg vegyél egy üveg whisky-t mondjuk.


Több értelme van mint mindenkinek venni valami vackot.

2018. dec. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem neked kell eldöntened, hogy mennyi hátrányod származik belőle ha nem fogadod el az ajándékát vagy ilyesmi. végülis azt kell eldöntened mit érdemes bevállalni azért hogy ne kerülj megalázó helyzetbe, vagy mit nem érdemes már.

az ember alapvetően sztem próbálja elkerülni a megalázó dolgokat, de van amikor pl a fizetése vagy az állása többet ér. ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

2018. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Én nem vennék másnak, csak annak az egynek , aki rendes.

Ha kapnék, elfogadnám, fa arccal megköszönném, letenném és ott porosodna valahol, nem különösebben érdekelne.

Vissza nem utasítanám, mert gyakorlatilag egy jelképes kis ajándék nem jelent abszolút semmit. Nem jelenti azt, hogy most már jóban vagytok és azt sem, hogy hű de nagyon fontos vagy neki..

2018. dec. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Venne a bánat bárkinek is bármit. Munkatársakról van szó, itt az összes ember ki van égve, fele csapat alkoholista, idegbeteg, hangulatingadozásos stb.. örülök hogy leállás lesz és megszabadulok tőlük, 2 hétig még csak gondolni sem fogok rájuk :D

A melót szeretem, a munkatársak egy része teszi elviselhetetlenné a melót meg az egyik kisfőnök.. a csoportvezetőnk az normális, ha még ő is kreténkedne, biztos felmondtam volna màr.. laza, lehet vele viccelődni de mégis komoly és elvàrja, hogy jó munkát végezzünk de azért nem vasmarokkal fog minket..

2018. dec. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma vettem egy ezer ft-os dolgot annak akinek akartam,szerintem nagyon jó ez így karácsonyra,hogy megköszönjem valahol hogy ő mindig normális volt velem,nem az érték a lényeg.Pontosan az emberek miatt szerintem jövő ilyenkor biztos nem ott fogok dolgozni.
2018. dec. 15. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!