Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Filmet néz amikor "túlórázik"?

Filmet néz amikor "túlórázik"?

Figyelt kérdés

Az egyik kollégám mindig majd megszakad a munkába, sose ér munkaidő alatt a végére. Így sokszor nekem kell elvégezni az ő munkáját is.

Múltkor megjegyezte a főnök, hogy én, amikor lejár a munkaidő és befejeztem a feladatom hazamegyek, miközben szegény kollegina este 8-ig!!! bent van.

Közös gmail fiókja van az irodának és már egy ideje figyelni szoktam otthonról, hogy a nagy túlórában a YouTubeon néz filmeket.

Szólni értelmetlen a főnöknek, mert nem tudom bizonyítani, hogy nem én lépek be otthon. Más viszont biztos nem, mert csak 3an használjuk a fiókot és a másik kolléganő se néz filmeket...

Szerintetek mit kellene tenni? Ő a kedvence a főnöknek, mert "lelkiismeretesen" dolgozik és akár estig bent van.



2018. dec. 14. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt lehetne tenni, hogy amikor legközelebb érdemtelenül dicséri őt előttetek, akkor elmondjátok a főnöknek ezeket, amiket itt leírtál.
2018. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Csakhogy tagadni fogja és a végén ő lesz az áldozat. Már mondtuk, hogy nem értjük miért kell estig bent lennie, mert amikor nincs 1 hétig és helyettesítjük, meg tudjuk oldani munkaidőben.

Semmi reakció a főnök részéről.

2018. dec. 14. 21:57
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon hasonló a helyzet nálunk is.

Párban dolgozunk, a munka oroszlánrészét én végzem, mert ha ráhagynàm, akkor ennyit se haladnánk. A kedves kolléga mindig bolyong, kitalál valamit csak, hogy ne kelljen dolgoznia és a főnök MINDIG bekajálja a dumáját. Nem értem, annyi jó szakember van a cégnél és pont ez a semmirekellő, naplopó, munkályára trehány p..cs a kiskedvenc? Egy rajzot se tud leolvasni, hogy hova kell rakni az alkatrészeket.. de őő a nagy szakember.. és a legjobb az egészben, hogy másoknak azt mondja, hogy én nem csinálok semmit egész nap, rám panaszkodik :D ezzel annyi baj van csak, hogy a munkatársak biza làtjàk, hogy össze vissza mászkál egész nap és én csinálok mindent is. :) holnap lesz az utolsó munkanapom ebben az évben, azt terveztem elbeszélgetek a főnökkel. Nem mártom be.. csak egy kicsit felnyitom a főnök szemét, bogarat ültetek a fülébe.

2018. dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tiltsátok le a Youtube-ot.
2018. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1.: Ne csináld meg a melóját!

2.: "Túlórázz" te is! Heti 2 nap, és végig pörgeted a kedvenc sorozatodat. És a főnök is örül!

2018. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ha nincs kész a munka csak magamat szívatnám meg.

Gondoltam már rá, hogy én is netezek vagy vmi. De nekem van párom, aki hazavár és inkább vele vagyok.

2018. dec. 14. 22:56
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Két aranyszabály az élethez:

1. Mindig az dolgozza a legkevesebbet, aki mindig úgy adja elő, hogy ő mennyit dolgozik!

2. Mindig az a legnagyobb lúzer/kókler, aki úgy adja elő, hogy ő mekkora májer/szaki.

+ bónusz: mindig annak van a legkevésbé igaza, aki a leghangosabban bizonygatja az igazát.

2018. dec. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

"Szólni értelmetlen a főnöknek"

"...és a végén ő lesz az áldozat"


Tulajdonképpen meg is válaszoltad magadnak a kérdést. Sajnos nekem is rossz tapasztalataim vannak. A legtöbb helyen a főnöknek megvan a kedvence, aki(k) általában a legtrehányabb. Ott voltunk kollégával egy cégnél 7 éve, odajött egy 130 kilós "kisebbségi" emberke. Játszotta ott az agyát, nagy volt a szája... írni nem tudott, komolyan. Kinevezte a főnök csoportvezetőnek. Ne tudd meg mit érez ilyenkor az ember. Hogy mit látott benne a főnök, ez jó kérdés. Ugye nem is egy jó kiállású ember volt, hivatalos levelet nem lehetett rábízni, ezt a főnök is tudta, hiszen mondta neki előttem: többet ne írj levelet, mert lejáratod a raktárat. Szóval tisztában volt a főnök a hiányosságaival. De mégis őt nevezte ki csoportvezetőnek.

Nem tudom az ilyenek miért vannak. Nagyon szomorú, hogy mindenhol csak az számít, ki kinek a kedvence.

És mindig azzal foglalkoztak, hogy anyám könyvelő, a tesóm meg ügyvéd, és nekem semmi szükségem a pénzre...

A lényeg, hogy a végén ki is rúgtak...amúgy nem bánom, sőt azt bánom, hogy nem léptem le sokkal előbb magamtól.

Régen látni kellett volna, hogy itt melóval nem tudok érvényesülni.

2018. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
le kell kódolni a wi-fi-t újra és máris nem fog youtubeozni a csíra
2018. dec. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azt is magyarázd el a főnöknek, hogy miért néz ki a helyzet úgy, ahogy, miközben olyan, amilyen.

Ha annyira gyopár főnököd van, hogy nem lehet vele megértetni, keress másikat.

2018. dec. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!