Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes lenne felhívnom őket,...

Érdemes lenne felhívnom őket, vagy mondjak le az állásról?

Figyelt kérdés

Nos, több mint egy hete voltam állásinterjún. Ott kiderült, hogy nem igazán nekem való a pozíció, mármint nincs hozzá meg a szaktudásom, se a tapasztalatom (mondjuk pályakezdőket keresnek, de mindegy), de felajánlottak egy másik pozíciót. Ez nem a végzettségemnek megfelelő, de ott elvileg tapasztalatot és tudást szerezhetnék, és meg van az esély á, hogy feljebb léphetek. Mármint erről volt szó. abban maradtunk, hogy néhány napig gondolkodom rajta, én is úgy voltam vele, hogy azért megbeszélem a családdal, és válaszolok nekik a megadott e-mail címre. Én másnap már válaszoltam is, hogy igen, szeretném az állást.

De semmi választ nem kaptam, nem írtak, nem hívtak.

Meggondolták volna magukat? De akkor is kéne értesíteni, hiszen már majdhogynem megegyeztünk. Érdemes felhívni őket, vagy csak írjak még egyszer?



2018. dec. 17. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapszabályok:


1. ha voltál interjún és érdekel az állás, akkor hívd fel őket vagy menj el a céghez, ha eltűntek akkor is hívd fel őket.


2. ha nem érdekel az állás, vagy annyira nem vagy benne biztos neked az jó lenne vagy dolgoznál ott, akkor felejtsd el őket.


Én most azt látom te nem vagy benne biztos hogy ott szeretnél dolgozni.


Mivel ők is eltűntek, hagyd őket és mész máshova.

2018. dec. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Érdekel az állás, de arról volt szó, hogy írjak e-mailt.

Ez a mész máshova jó tanács lenne, ha nem időtlen idők óta keresnék állást. :D


Akkor holnap délelőtt felhívom őket.

2018. dec. 17. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Mivel nem egy főnöki posztról van szó,én úgy gondolom hogy ilyen helyzetben ott a helyszínen tudni kellene dönteni.Mint ahogy bemegyek egy munkaközvetítőhöz,elregéli mik vannak,egyből tudom mi érdekel,mi nem.Ez számomra döntésképtelenségre utalna,ami lehet hátrány ennél a munkánál.Vagy tudom mit akarok,tetszik,vagy sem.AZT IS hülyeségnek tartom,hogy ezt e-mailben kell visszajelezni.Miért nem telefonon ?
2018. dec. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen ez fura hogy ok hagynak neked idot a gondolkodasra, mintha nem lenne helyetted 10 masik aki azonnal tudna kezdeni. Nem csak le akartak pattintani? Minden esetre hivd oket de ha fel sem veszik akkor felejtos
2018. dec. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem veszik fel, szóval akkor felejtős.


Amiért nem mondtam egyből igent, az pont az, mert nem erre az ajánlatra számítottam. Azt hittem vagy felvesznek mérnökként, vagy azt mondják, hogy köszönik szépen, de nem engem keresnek. Őszintén szólva akkor ott én kicsit elkeseredtem, mert sértette az egómat az, hogy "rangomon aluli" pozíciót ajánlottak fel, és nem tudtam, a szüleim is mit szólnának hozzá.

De otthon átgondolva és a szülőkkel átbeszélve már máshogy láttam. Végül is nem lett volna rossz munka, kezdésnek jó, tapasztalatot is szerezhettem volna.

De erre így nem számítottam. Naiv hülye vagyok, tudom, de a legbosszantóbb, hogy csak rabolták az időmet. Az interjú is félórás volt és ízekre szedtek. De minek?


Amúgy meg azt mondták, ez egy új pozíció, most lenne ott ilyen először, és még nekik is kalkulálniuk kell fizetésügyileg meg mindenhogy, és ha írok neki, akkor elkezdik kiszámolni, mennyi az annyi.

Nekem ezért nem volt olyan furcsa, hogy napokig nem reagáltak.

2018. dec. 18. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!