Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, hogy elszálljon...

Mit tegyek, hogy elszálljon rólam a kolléganőm (34N)?

Figyelt kérdés
Munkahelyen örülök, ha egy nap végzek a feladataimmal, nem igazán szoktam még cseverészéssel tölteni az időt. Másokkal ebédelni se nagyon szoktam. Ezt így mindenki tiszteletben is tartja, meg mások is vannak ilyenek. Van egy nő, aki viszont rám szállt, és folyton "szocializálni" akar, pedig megmondtam már neki kerekperec, hogy hagyjon békén, nem akarok barátkozni. Az utóbbi időben felmondott két kollégája is (talán pont miatta), gondolom most nincs kinek a vérét szívnia, ezért új "barátnők" után keresgél. Nem tudom, hogy rázzam le. Valami képzeletbeli viszonyt folytathat velem, mert úgy szól oda a folyosón mindig, mintha valami nagy haverok lennénk. Ha még csak nem is köszönök neki, mikor szembe jön, akkor talán eljut az értelméig, hogy nem szimpi és lekopik végre? De gondolom más sincs nagyon oda érte, hogyha ennyire erőltetni a "dolgot".
2018. dec. 20. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán mondd meg neki, hogy nem akarsz haverkodni, van elég barátod. Legyél határozott és kész.
2018. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Hogy elszalljon? Redbull, az szarnyakat ad neki ;)
2018. dec. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt már ilyen, sajnos egyes emberek túlságosan szociálisak, sőt ha valaki elvan egyedül, akkor arról már azt feltételezik, hogy valami baj van vele. Pl. félénk, nem mer megnyílni, nehezen barátkozik, abba bele se gondolnak, hogy szimplán nem barátkozni jár a munkahelyre. Én az ilyen kollégáknak meg szoktam mondani, hogy az ebédszünetet nem fizetik, azt csinálok akkor, amit akarok, ezt követően elmegyek egyedül ebédelni. Ha a folyosón odaszólna nekem úgy, ahogy leírtad, valahogy közömbösen, fapofával visszadünnyögnék neki valami rövid lekezelő dumát. Az, hogy nem köszönsz szerintem nem jó ötlet, ettől csak bunkónak fog tartani, vagy még rosszabb esetben azt hiszi visszahúzódóbb lettél és még jobban elkezdi szívni a véred.

Nekem egyszer egy hasonló kolléganő "barátkozás" címén hozott nekem a kertjéből szőlőt amit "csak nekem szedett előző délután ", majd ezt követően elkezdett nekem mesélni az életéről. Azt hitte hoz egy kis saját termesztésű gyümölcsöt és máris jó barátok leszünk és végighallgatom a munka helyetti naphosszat tartó dumáját. Hát bedugtam a fülem és inkább zenét hallgattam. :)

2018. dec. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismerős a szitu, de férfiként. 1-2 idevágó idézetet mondj neki, amit nem/nem feltétlen fog tudni elsőre hova tenni, de idővel kapcsolnia kell tőle. Érdemes 1-2 frappáns, de nem bántó beszólást is elvetni, erre jó néhány filmbeli idézet:).
2018. dec. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!