Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kell megtalálni az ember...

Hogy kell megtalálni az ember életcélját és mi van azzal, akinek sehol nincs helye?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az egyik embernek sikerül minden fele munkával a másik meg hiába próbálkozik, hajt, de nem jön össze semmi vagy balul sül el és folyton rossz döntéseket hoz, illetve nem találja a (munka) helyét meg egyáltalán azt, hogy mi a neki való?Hogyan lehet megtalálni az ember helyét a világban?


Mi van azokkal, akik még idősebb korukban is keresgélnek?


Te hogy találtál rá a hivatásodra?


Hogy kell megtalálni az ember életcélját?



2018. dec. 22. 01:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.


Nekem is állandóan ez a problem:


Bármihez kezdek, bármilyen cég, bármilyen szakma, állandóan lesz 1-2 ember aki lefújja a dolgot, ez egy vicc.


A következő van:


Felvesznek egy céghez, bárminek. Na elkezdem kitanulni a szakmát, utána jön pár ember a céghez. Na és ezek jól megbeszélik a régiekkel hogy az én munkámra nincs is szükség, így max. 1 éven belül mehetek is.


olyan mintha hülyét csinálnék magamból, filmre kellene venni komolyan mondom, ilyen nincs, most megint nincs állásom, pedig voltam egy cégnél, fizetés se a 100.000 volt havonta hanem több, de pár ember megint lefújta a dolgot. Röhej.

2018. dec. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


"Hogy kell megtalálni az ember életcélját? Megnézed, hogy van-e egy pontosan olyan űr, ami a te formádat követi, és az kitöltöd. Á, csak viccelek. Nem biztos, hogy megtalálod valaha az életcélod, eredményesebb és célra vezetőbb megoldás, ha megcsinálod magadnak az általad vágyottat. Fabrikálj magadnak egyet bátran! "mi van azzal, akinek sehol nincs helye?" Tapasztalatom szerint az ilyen ember túl hamar abbahagyta a helye keresgélést és/vagy hozzá se fogott a megvalósításához.

"Miért van az, hogy az egyik embernek sikerül minden fele munkával a másik meg hiába próbálkozik, hajt, de nem jön össze semmi" Mert különbözőek vagyunk. "vagy balul sül el és folyton rossz döntéseket hoz" Ez a legértelmesebb kérdés, amit feltettél! Erről lenne érdemes hosszabban beszélni. "illetve nem találja a (munka) helyét meg egyáltalán azt, hogy mi a neki való?" Keresés, próbálgatást, újratervezés, tudatos karriertervezés stb. "Hogyan lehet megtalálni az ember helyét a világban?" Megcsinálni egyszerűbb, mint megtalálni. "Mi van azokkal, akik még idősebb korukban is keresgélnek?" Sok élettapasztalatuk lesz. "Te hogy találtál rá a hivatásodra?" hát én konkrétan elésg sokat keresgéltem, igen sok dolgot kipróbáltam itthon és külföldön, próbálkoztam, és kb. 2016-ra forrott ki. "Hogy kell megtalálni az ember életcélját?" Nézd meg, mit támogat az Ég, nézd meg, te mire vagy alkalmas, és a közös halmazukból válaszd ki azt, ami neked a legtöbb boldogságot okozza. Ennyi röviden.

2018. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld, de azért érdekelne az a bővebb kifejtés, kedves 2-es! :)
2018. dec. 24. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!