Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én gondolom azt, hogy a...

Csak én gondolom azt, hogy a munkaerőhiány hazugság? Vagy csak egy elszigetelt eset vagyok, periférián.

Figyelt kérdés
Ismeretség nincs, a neten pedig min. 1-3 év elvárt tapasztalat szükséges diplomás pozíciónál is, de bárhol ezt olvasom, ahol pedig nem szükséges a diploma, túlképzett vagyok. Bocsi, ha nem jó kategóriát állítottam be, mert konkrét kategória megnevezést nem találtam.

2018. dec. 24. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

hát ezaz, hogy nem 8 általánossal vesznek fel komoly pozíciókra


tapasztalt jó munkaerőt keresnek, abból van hiány, nem a vérpistikékből


én pont azt tapasztalom, hogy sok a kókler és normális munkaerőből van hiány

2018. dec. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A munkaerőhiány nem azt jelenti, hogy azonnal felvesznek az első helyre. Sőt, pályakezdőként még hiányterleten se könnyű elhelyezkedni. Ettől a jelenség még létezik.
2018. dec. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
En elhiszem higy munkaero hiany van pl pincerekbol, hiszen en sem az vagyok! :D
2018. dec. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem hogy lehet egyszerre munkaerőhiány és munkanélküliség.



Komolyan mondom mint hogy ha valamire azzal válaszolok hogy "nem" az se jó, ha "igen", az se jó, vicc.


Na visszatérve pl. ha az állam valamit épít és nem készül el időre, akkor azzal lehet magyarázni hogy "munkaerőhiány van", pl. 3-as metró felújítása, amit 2017-ben kezdtek, és azóta nem jár a metró.

2018. dec. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, engem anno palyakezdokent olyan helyre vették fel ahol 5 év volt az elvart tapasztalt.... Akkor most hogy is van ez?
2018. dec. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bonyolult ez tudjátok. Anno makroökonómiából azt tanultuk, hogy pl. több mérnök kell, mint tanár, igaz ez 2013-ban volt aktuális, de szerintem ez a trend nagyjából maradt is azóta, annak írom ezt konkrétan, aki nem ért egyet, hogy van az, hogy egyszerre van hiány és fölösleg is. Egyetértek bizonyos aspektusból minden válaszolóval. Jelenleg mezőgazdasági őstermelő vagyok én. Vagy elhelyezkedek, vagy ezt csinálom jobban, eldől. Tudom, eltértem a kérdésem szándékától, de ha nem sikerül diplomás munkakörben elhelyezkednem, akkor önállóan gazdálkodok kicsiben továbbra is.
2018. dec. 24. 18:58
 7/10 anonim ***** válasza:

5#

Én meg pályakezdőként olyan helyekre jelenkeztem ahol pályakezdőket is szívesen látnak...írásban...telón vagy személyesen meg majdnem az volt az első kérdésük hol meg mennyi gyakorlaton van a szakmámban.(gyakorlott embert akartak) Akkor hogy is van ez?

2018. dec. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A munkaerő hiány csak bizonyos szakmákban van meg.

Sok esetben ellenben azt is munkaerőhiánynak állítják be, amikor nem találnak alkalmazottat, mert nincs elég fizetés, miközben több álláskereső is van a piacon. Nos ilyenkor, amikor egyszerre van munkahely és munkaerőhiány, akkor az a az a kérdés, hogy ki nyilatkozik. És mivel a munkakeresőket nem kérdezik meg, mert ők pótolhatóak, ezért munkerőhiánynak lesz az is elkönyvelve, amikor drágább munkába járni, mint amennyit fizetnek érte.


Rengeteg ember hiányzik az EÜ szektorból, az építőiparból. Csakhogy néhány éve senkinek nem kellettek az építőipari munkások és az ápolók minimálbért kaptak és másod és harmad állást kellett vállalniuk, hogy ételt és rezsit tudjanak fizetni. Nem a luxus kerül nekik sokba, hanem a busz bérlet és a parizeles zsömle. Ilyenkor lehet mondani, hogy hiány van ápolókból. De az igazság, hogy azokat a szakmákat, amiket nem fizetnek meg, munkaerőhiány fogja súllytani.

2018. dec. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden gond nélkül megpályáztam az 1-3 év szakmai tapasztalatot kérő álláshirdetéseket is. Diplomám + OKJ-s végzettséggel rendelkezem. Fel is vettek egy olyan helyre, ahol kitétel volt az 1-3 év, úgy, hogy előtte nagyon rövid időt dolgoztam a szakmában.
2018. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

" Érdekes, engem anno palyakezdokent olyan helyre vették fel ahol 5 év volt az elvart tapasztalt.... Akkor most hogy is van ez?"


Ez azt jelenti, hogy a munkáltató Hazudik és túl magasra teszi a lécet, ezzel azt indukálja, hogy hozzá hasonlókat fog tudni alkalmazni: akik hazudnak és nem dolgoznak. Vagy megelégszik pályakezdőkkel, akik nem felelnek meg az elvárásoknak. De akkor becsületes emberekkel ismét nem tud dolgozni, mert egy becsületes ember, ha azt látja: 5 év tapasztalat kell, akkor ide nem is jelentkezek.


Ezt a szánalmas marketingesek cseszik el nagyon keményen.

HR szakma legalja!

2019. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!