Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 20-35 közötti irodisták, ti...

20-35 közötti irodisták, ti hogyan viselitek a munkahelyeteket, és a munkaidőt?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem dolgozni, kollégák ok, fizu ok, röviden. De ott ülök egész nap kötött munkaidőben, 23 nap szabival egy évben ami egy vicc, és úgy érzem magam mintha egy börtönben volnék. Egyszerűen zavar, hogy ott töltöm az egész életem, ülök egy helyben, tök értelmetlenül, sokszor motiválatlanul. Más is van így? Kollégák is teljesen kiégve...

2018. dec. 25. 12:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mielőtt irodába kerültem eladóként dolgoztam egy ruhaüzletben. Tulajdonképpen néha letörölgettem a polcokat, és vártam a munkaidő végét. Na nekem ez volt, amikor azt éreztem, hogy én nem akarok így megöregedni, hogy semmit nem csinálok és elteljen felettem az idő. Elkezdtem tanulni, lediplomáztam és most bérszámfejtési revizor vagyok. Itt már nem érzem, hogy haszontalanul telik a munkaidő... Te miért érzed ezt? Mit kell csinálni a munkaidődben? Mi a munkaköröd? Lehet nem érzed hogy kiteljesedhetsz benne nem?
2018. dec. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Becsüld meg!! Tudod, hogy más mennyire vágyik oda? Személy szerint én.

Nem írom le, hogy hol és mit dolgozok, de nem vagyok irodán, és tudod hányszor nézem szinte síró lélekkel, hogy nekik normális, rendes munkabeosztásuk van?! minden vágyam, ha még a legalja irodai munkát is, de megkapjam.

2018. dec. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

mondjuk azt a 8:00-16:30-ig bent lenni, reggel időben fel kell kelni, délután öt körül hazaérni, után 6 óra mire az ember eszik, kicsit pihen, akkor még mire elintéz pár házimunkát ezt azt, talán egy órája marad bármire, amit szívesen csinál. Ráadásul semmi ügyet nem lehet elintézni, mert ugye minden hivatal, posta, stb. 8-16 között van általában nyitva.

Én sem bírtam, kevés ideig csináltam, inkább átmentem termelési részlegre 3 műszakban, fárasztó ez is, de nem annyira monoton és van időm mindenre.

2018. dec. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1-3: igazatok van, mérnökként dolgozom, pontosan nem részletezem, auditilásokhoz áll közelebb.

Persze sokszor 5-6 kor kelek, messze van nagyon, 7 kor haza, semmi időm semmire.

Csak úgy telik a nap eredménytelen, sokszor semmittevéssel.

2018. dec. 25. 13:04
 5/18 A kérdező kommentje:
Olyan SSC munkahely, aki tudja mit jelent.
2018. dec. 25. 13:06
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

imádom a 8-16.30-as munkaidőt

de ez csak akkor jó ha max fél órára laksz

tudtam utána tanfolyamra járni edzeni stb

egyszer dolgoztam két műszakban soha többé

három műszak SOHA

2018. dec. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 8.30-17 dolgozom szintén iroda, nekem ez igy teljesen jó, semmi erőlködes. A nap gyorsan telik, emberekkel foglalkozom. 6-ra hazaerek, gyerekezem, főzök, háztartás.

Volt hogy este 8-9-ig dolgoztam elotte, azt soha többet.

Vmit muszaj dolgozni, de azt látom nálunk a cégnél, hogy a 4x felüliek sokkal elégedettebbek mindennel (fizu, munkakornyezet, beosztás, főnökseg, stb), mint a fiatalok, akik most jöttek ki gimiből vagy egyetemről. Nekünk már van összehasonlítási alap, a 20éveseknek nincs, és ők pár hónap után menekülnek...míg rájönnek, hogy mashol is ugyanez vár rájuk.

2018. dec. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Előző vagyok. Lemaradt, hogy sok más országban még ennyi szabid se lenne. Itt meg van 15nap betegszabadság is. 38 nap az már majdnem 2 hónap szabi évente.
2018. dec. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Betegszabi? De arra kevesebb bért fizetnek.
2018. dec. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt "irodista" lettem volna, több műszakban, néha 12 órázva dolgoztam. Lehetett dolgozni hétköznap, hétvégén, éjszaka, nappal, ünnepnapon - bármikor rád kerülhetett a sor. Mire megszoktad volna, hogy 4-kor kelsz a délelőttöshöz, már éjszakás voltál, a 12 órás műszak után meg hazaértél, beájultál az ágyba és ki sem pihented magadat, mire újra menni kellett. Nyáron a 12 órás éjszakás után pedig alvásról szó sem lehetett, mikor nap közben is kellemes 28-30 fok volt otthon.

Ehhez képest az, hogy egy irodában ül az ember kötött munkaidőben, maga a megváltás. Nap végén is tiszta a ruhád, a hőmérséklet hellyel-közzel állandó, reggel normális időben ébredsz, délután még van némi szabadidőd, éjszaka alszol, hétvégén pihensz.

Nem mondom, hosszú idő alatt lehet ennek is börtönhangulata a sok kötöttség miatt. De ha börtönnek érzed, én azt mondom: ennél csak rosszabb börtönök vannak.

2018. dec. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!