Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanácsot szeretnék kérni, már...

Tanácsot szeretnék kérni, már csak az életkorom miatt is, melyik lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

38 éves nő vagyok,annyira már nem pattoghatok,de mivel hónapról hónapra vegetálok gyári munkában albérletben,még talán van idő hogy változtassak,és távolabbra menjek,ne ebben a városban nézelődjek.

Jelenlegi bérem januártól 215 ezer brutto,plusz 20 ezer cafetéria,fél éves bónusz,ami 40 ezer.Ennyi összesen.

Albérletet nem akarom feladni,mert olcsó,valakit beköltöztetnék ide a helyemre ideiglenesen,én állnám az 1/4 részét(20ezer),így nekem is megmaradna,ő is jól járna.

Ha már gyárban dolgozom,szeretnék olyan másik gyárat találni,ahol több a fizetés,ingyen szállás van,így tudnék legalább félrerakni.

A dilemmám az,hogy itthon keressek,vagy Ausztriában ? Főképp Bécsre gondoltam,mert ott láttam hirdetést,beszélek azért németül,ott is van szállással gyári munka,csak ugye sokszor kamuk a külföldi álláshirdetések.Magyar viszonylatban a kecskeméti autógyárra gondoltam,ahol talán 260 körül van most a brutto,vagy jobb egy bécsi cég mondjuk,ahol 1500-1700 euro a netto,csak ugye ki tudja mennyire korrekt,hogy fizetnek ki,stb.Távolság mindegy mert kb. Kecskemét annyira van tőlem mint Bécs.És nem ragaszkodok az autóiparhoz,még egy csokigyár is lehet jobban bejönne.

Ha már váltani szeretnék jobban bejönne határon kívül,mert az teljesen más közeg,más életvitel,és mivel érzelmileg nem vagyok annyira jó passzban,lehet többet dobna a hangulatomon(nincs gyerekem,nincs párom).

Te hogyan keresnél első körben ,inkább közel a határhoz,nem ebben az országban,vagy inkább határon belül,hogy mégis az országban maradjak,viszont akkor nem biztos hogy jelentős különbség lesz a mostani meg a másik fizetés között,annyi hogy akkor nem kell egész albit fizetnem,ahogy eddig.Legyek vakmerő ? Jól meg kell gondolnom,mert azt nem csinálhatom hogy ugrálok egyik helyről a másikra.


2018. dec. 26. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bécsben dolgozom.

Mindenképp külföldön olyan helyet válassz, ahol étkezésed, szállásod biztosított, különben ugyanott fogsz tartani, mint itthon.

2018. dec. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:

Az a része sajnos jogilag nem úgy megy, hogy beköltöztetsz az általad bérelt ingatlanba valakit mert úgy gondolod. Vagyis nem adhatod további bérbe a bérbeadó engedélye nélkül. Az engedélyével tényleg lehet és ez az amit szó szerint hívnak albérletnek, vagyis a bérlemény al-bérleti kiadása. Bérelt ingatlan estén te kötöttél szerződést és téged illetnek meg az ezzel járó jogok, olyan mint a birtokvédelem, stb. Viszont nem rendelkezel az ingatlan bérbeadási jogával, csak a bérleti jogával és az ott életvitelszerű lakhatás jogával.


Ami a munkát illeti ha tudsz biztosat nyilván jobb lehet Ausztria, csak legyél körültekintő, hogy hova is mész. Interneten is bőséges téma, rá tudsz keresni.

2018. dec. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha német nyelvtudásod nem csak papíron létezik, akkor vágj neki Bécsnek pl.
2018. dec. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én biztos külföldre mennék, az érdekes tapasztalat, új élmények miatt.
2018. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!