Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki pénztárosként...

Ha valaki pénztárosként dolgozik akkor forintra pontosnak kell lennie az elszámolásnak vagy lehet valamennyi százalék hiány?

Figyelt kérdés
Mondjuk valaki pénztárosként dolgozik, csinál egy nap 500.000 forgalmat. Vagyis ennyi a bevétel, ennyi van a kasszában. Igen de ha mondjuk van 10.000 Ft. hiány mert párszor rosszul adott vissza akkor mi a helyzet? Vagy van valamennyi százalék ami még belefér? Mert ugye például ha az 500.000 Ft mondjuk 200 termékből jön össze, akkor előfordul hogy párszor az illető rosszul ad vissza. Vélemények?
2018. dec. 26. 18:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen ki kell fizetnie zsebből vagy levonják a fizetéséből. A kasszának Forintra pontosan stimmelnie kell. És nem te számolsz, hanem a gép, kvázi nagy tehetség kell ahhoz, hogy rosszul adj vissza.
2018. dec. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Ismerős azt mondta, hogy mindenhol máshogy kezelik, azért normális helyeken nem fizettetik ki, egyszerűen csak egyre rosszabbul fognak viszonyulni a munkádhoz. 10eFt hiány azért nagyon sok, hiszen a plusszos és a mínuszos hibázások kioltják egymást.
2018. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

A 10.000 Ft csak példa volt.


Én arra gondoltam hogy olyan nincs hogy egy nap végén a kassza forintra pontosan stimmeljen.


Vagy ha valaki "kihozza" annak én állást szerzek a NASA-nál komolyan.


Vagy nem?

2018. dec. 26. 18:18
 4/31 anonim ***** válasza:

Csak jól le kell lehúzni a terméket a vonalkód olvasó felett. A pénztárgép összeadja, és kiírja a visszajárót.

A lényeg, nem így kell lehúzni a terméket:

[link] :D

2018. dec. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Az jó az a videó.
2018. dec. 26. 18:34
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

a spárban levonják a fizudból a teljes hiányt,nincsen hibaszázalék.

az aldiban,lidliben elvileg csak ejnye bejnye van.

viszont az aldiban nem tudom hogyan bírják,mert ott fejből kell visszaadni.

direkt olyan az egész rendszer,hogy nem írja ki a gép,hogy mennyit kell visszaadni,fejben kell kiszámolnod.

2018. dec. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
73%
Hiába pontoztok le, pultos vagyok és évek óta kezelek kasszát, nem kevés pénz megy át a kezem alatt naponta!
2018. dec. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

"viszont az aldiban nem tudom hogyan bírják,mert ott fejből kell visszaadni"


ez komoly?

2018. dec. 26. 18:45
 9/31 anonim ***** válasza:
83%

A kasszának nap végén pontosnak kell lennie, különben kifizettetik a hiányt, de legalább megdorgálják a pénztárost.


Anyám dolgozott egy boltban, igaz ő csak a csemegepultban volt, de látta, hogy mi megy a kasszánál.

Egy kisebb bolt volt, egy kasszával és azt hárman kezelték. Nap végére néha 1-2 ezer forint mínuszok jöttek ki és mivel hárman voltak, nem tudták, hogy ki hibázott. Végül kiderült, hogy az egyik kasszás minden nap zsebre rakott egy ötezrest, aztán a vevőknek mindig egy kicsit kevesebbet adott vissza, hogy csökkenjen a hiány. Ezt hónapokig tudta csinálni úgy, hogy senki nem tűnt fel és ha belegondolsz, ez heti 6 napban 120000 forint "fizetés kiegészítés", ami egy pénztáros fizetéshez mérve rengeteg.

2018. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
2%
Boltokban a legbecsületesebb embereknek szabad csak dolgozni! Ez egy hivatás. Nem úgy mint a rendőr, ahol előny, ha idegbeteg vagy.
2018. dec. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!