Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás beadása jan 2-án az...

Felmondás beadása jan 2-án az első munkanapon etikus? Vagy ez nem szempont?

Figyelt kérdés

Új munkahelyert találtam, alá is írtam a szerződést. A mostani helyen még nem is tudják. Fel fogok mondani, csakhogy jan 2-ig teljes leállás van, nincs kinek leadni a felmondást. Csak jan 2-án az első munkanapon tudom beadni. Persze feladhatom postára de úgyse veszi át senki, jelezhetem mailben de úgyse olvassa senki.


A kérdésem annyi mennyire elegáns, etikus jan 2-án bemenni és rögtön azzal kezdeni hogy bocsika felmondok?

Vagy ezek itt nem szempontok? Nem kérdés mit szól hozzá a cég, kössenek magukra csomót, csinálnak amit akarnak? Mert fordítva se lenne szempont ha engem rúgnának ki ők jan 2-án?


2018. dec. 26. 18:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szrd le mit gondolnak, biztos nem veletlenul kerestel masikat. Ok se vennek a szivukre, ha forditva lenne es ok akarnanak jan masodikan kirugni.
2018. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
felmondási idöre lehetséges hogy kényszerithetnek de ha ez nem történik meg akkor ja otthagyhatod öket rögtön. nem hiszem hogy felakasztják magukat mert felmondasz.
2018. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%

Bocs de ez kamu.


Aláírtál egy céghez és nem szóltál a mostani helyeden előtte?


Én eleve így csináltam volna:


Dolgozol egy helyen, és szólsz hogy nem ok. a meló, jársz állásinterjúkra.


Na és ha egy másik cég felvenne, akkor előtte közlöd a jelenlegi cégeddel hogy bontsatok szerződést.


Na és a papírokat aláírod, azt lelépsz.


Na és utána elmész ehhez az új céghez és aláírod a papírokat, nem? Hiszen bármi lehet, valami nem ok, most így álírni hogy ott vagy egy cégnél szerződéssel azt nem is lehet nem?

2018. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, hogy etikus-e, a lényeg, hogy jogszerű. El akarsz menni, vissza nem tarthatnak és korábban nem tudtad jelezni. Bármelyik cégnél bármikor beindulhat a cigánykodás, hülyét csinálhatnak belőled, így neked sem kell nagyon a szívedre venned ilyen apróságokat.
2018. dec. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Utolsó-te mi az úristenről beszélsz? Nem szóltam a régi helyen hogy fel fogok mondani? Te hülye vagy há NANÁ Hogy nem szóltam miért is szóltam volna. Majd akkro szólok ha alá van írva a szerződés. Most már alá van most már szólhatok-de most már kinek. Zárva a hely.


A másik meg te mg sose dolgoztál? Az nem úgy megy hogy közlöm felmondok és kész. Felmondok + 30 nap felmondási idő vagyis még 1 hónapig ott leszek.


El nem fogják engedni az biztos. Annyira kevés az ember hogy el nem engedik.


Te még sose dolgoztál sehol?

2018. dec. 26. 18:59
 6/19 A kérdező kommentje:
Utolsó mármint 3-as "utolsó" és nem 4-es.
2018. dec. 26. 19:00
 7/19 A kérdező kommentje:

"Dolgozol egy helyen, és szólsz hogy nem ok. a meló, jársz állásinterjúkra."


Ha aés ha ők másnap kirúgnak akkor mi van? ÉS nekem meg új állás nincs (Még nincs) de a réginek meg anyni? Te hülye vagy.


Mi közük ahhoz hogy járok állásinterjúra? elmondom hogy JANUÁR ÓTA (18. jan!!) járokm interjúkra ezer helyre felvettekl volna, de nem mentem mert megválogatom hova megyek.

SZar helyre nem megyek mert most is ott vagyok.

2018. dec. 26. 19:01
 8/19 A kérdező kommentje:

"ott vagy egy cégnél szerződéssel azt nem is lehet nem?"


Uramisten.... zárt osztály... Aztán miért ne lehetne? Annyi állásom lehet amennyit csak akarok.

Hogy ellátom őket vagy sem ahhoz senkinek semmi köze.

Párhuzamos jogviszonyról MÁSODÁLLÁSRÓL még sose hallottál? Zárt osztály.

2018. dec. 26. 19:03
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

kösz szépen.


Amúgy volt több munkahelyem ha-ha.


Csak eddig mindig úgy volt hogy az előző helyen a papírokat megkaptam, oszt hazamentem.


Azt jártam interjúkra, felvettek, kaptam szerződést, aláírtam.


most sincs helyem, állást keresek, de a régi cégnek a papírjai ott vannak a fiókban, azt kész.

2018. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hah kicsi a világ, én is ilyesmit terveztem 2.ára...

Nem hiszem hogy etikátlan lenne, hiszen mégis mikor jó az időzítés ilyesmire?

2018. dec. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!