Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti vagy az ismerősötök dolgozo...

Ti vagy az ismerősötök dolgozott már olyan cégnél ami tényleg "pénzes" volt?

Figyelt kérdés
Mondjuk arra gondolok, hogy a telephely a belvárosban van, mondjuk egy hatalmas parkolóval. A parkolóban kb. ilyen autók vannak: mercedes, bmw, audi, nomeg pár ferrari vagy lambo. A cégnél mindenkinek iphone-ja van, a recepciósnak is. Kb. mindenki a hugo boss-ból öltözködik, vagy armani. Ha nyaralni megy valaki akkor nem a balatonra vagy "horvátország", hanem hawaii, málta, ilyenek. Vagy ilyen ebben az országban nincs is? Vélemények?
2019. jan. 3. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ahhoz, hogy megbecsülve érezze magát az ember, nem feltétlen ez kell. Te mit gondolsz erről?
2019. jan. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Most az más kérdés mi kell.


Csak azt kérdeztem ilyen van e.

2019. jan. 3. 10:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Èn németországban élek, és egy szuper cégnek dolgozom. Tényleg nagyon jól megfizetnek mindenkit. De pl a takarító nem fog 5000€-s fizetést kapni csak mert a cégnek jól megy. A takarító a takarítók átlagos fizetését kapja, max kap kicsit többet, de átlagon felül nem. Ès ez van minden alkalmazottal. Minden alkalmazott annyit keres amennyi a piaci értéke a munkájának.


DE még a legmagasabban keresett vezetök is külömbözöek. Van aki azt mondja, hogy szeretne drága autóval járni, de ismerek olyat akinek van egy VW Passat otthon, és bicajjal jár még bevásárolni is, a háza teljesen átlagos, és max országon belül túrázni jár. De ilyen családot is nem egyet ismerek, hogy habár megengedhetnének luxus utazást, de öket az alpok hegyei falusi turizmusban jobban érdekli és inkább így töltik szabad idejüket.


Aztán hány olyan ember van aki egy BMW-vel jár Mo-n de lakása nincsen a szülei hátán él 30 év felett is.

2019. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen tudom elképzelni, mert

1) az ilyen cégeknél általában flottában veszik az autókat, és beosztástól is függ, hogy adott márkán belül ki milyet kap (aki kap).

2) akinek tényleg magas a fizetése, az sem biztos, hogy az életfelfogása miatt látszik rajta, lásd. amit az előző írt. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy cégnél (akár csak a vezetői körben) mindenki ugyanolyan felfogású, hacsak nem szűk körről beszélünk). Az emberek nagyon sokfélék.

2019. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit árnyaltabb a dolog, mert én dolgoztam egy 200 fős cnc üzemben és az ügyvezető (egyben a tulajdonos is) egy 5 éves ford mondeovan járt kelt, ráadásul sokszor láttam őt a városban, akkor is ezt a kocsival. Közben meg egy sok milliárdos cég, kb. naponta vehetett volna egy olyan kocsit.

De olyat is ismerek aki a 2 fős kis kft-re lizingelt egy új x6-os bmw-t.

2019. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Külföldön biztos vannak ilyen cégek.
2019. jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Munkaügyi kamukérdésekért állítólag jól fizetnek.
2019. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen nincs, a nagy pénzt magas szinten osztják szét. Nem fog a portást IPhone-t kapni, csak mert magasabb körökben adót csalnak.

Dolgoztam olyan szállítmányozónál, ahol kb. táskaszámra hordták a KP-t jobbra-balra. Nekünk mezei szervezőknek meg papoltak, hogy minimálisan sem szabad feketézni, pénzt elfogadni. Ott is hagytam gyorsan

2019. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Dolgoztam olyan szállítmányozónál, ahol kb. táskaszámra hordták a KP-t jobbra-balra."


azt azért megnéztem volna.

2019. jan. 3. 15:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát megadhatom a cég nevét, hátha van felvétel...
2019. jan. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!