Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy helyen és az első napon már kaptam állásajánlatot máshonnan.

Ami a mostani helyemen van:

1. 4 hónap próbaidő, utána fél év határozott idő ( kérdéses, hogy lesz-e ebből határozatlan munka, mert több okból is kellene a határozatlan szerződés)


2. a munkáltató váltig állítja, hogy nem kell aggódnom ő mindent megtesz, hogy kinevezzen

3. amikor megkérdeztem, hogy benne lesz-e szerződésben, mert még azt sem kaptam, hogy fél év hat. idő után kinevezés akkor azt mondta nem lesz benne

4. itt, két év múlna nettó 200 ezer felül keresnék, de mondom, bizonytalan vagyok, mert nekem itt valami bűzlik, hiszem nincsen még munkaszerződésem sem


Másik munkahely


3 hónap határozott idő és utána határozatlan idejű közalkalmazotti munkaviszony


hátránya: nem keresnék ennyit, hanem csak nettó 200-at.

Hiába, de a bizonytalanság felőröl és sajnos régen csúnyán megjártam a hat. idővel.

Bizalmatlan vagyok sajnos.


2019. jan. 5. 12:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat: 3 hónap próbaidő ( nem hat. idő)
2019. jan. 5. 12:30
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért a közigazgatásban dolgozókat is évről évre megritkítják, meg az első se egy vonzó sztori. a próbaidőn belüli elküldésnek a veszélye minden munkahelyen megvan.
2019. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első helyen két év múlva, talán keresnél 200.000-et, az új helyen meg már most?
2019. jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hiába a pénz, hogyha csak hosszabítgatnának. Én így sajnos nem tudok dolgozni , pedig előre kérdeztem és úgy érzem becsaptak. Hiába keresnék nettó 200-nál többet két év múlva, ha nem érzem biztosnak a munkahelyet. Mind a két helyen most nagyjából egyforma a bértábla. Viszont szétcsesz az ideg, mert tudom, ha most benyögném, hogy bocsika mégsem akarok így dolgozni én lennék a hibás. Úton- útfélen azt hallom, hogy milyen jó hogy végre találtak ilyen szakembert, mint én. Akkor a kérdésem: próbaidő után miért kell ennyire ragaszkodni a határozott időhöz???Mert ez baromi bizonytalan. Fél év után, mégis mi a garancia arra, hogy lesz munkám? Semmi. Puszta szónak sajnos nem tudok hinni. A másik helyen, lehet sokáig csak nettó 200-at keresnék, de legalább nincs mit rajta túltárgyalni: határozatlan idő próbaidő letelte után.

Úgyhogy valahol már döntöttem is.

2019. jan. 5. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!