Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely vagy iskola?

Munkahely vagy iskola?

Figyelt kérdés

Szóval.. 12-es vagyok. Rettentően gyűlölöm az iskolát, ez mindig is így volt.. A felnőttek mindig azt mondják “addig örülj amíg iskolába jársz”

Ez tényleg így van hogy a munka sokkal rosszabb lesz? Kíváncsi vagyok mások véleményére akik már a munka világábán vannak, hogy nekik mi a rosszabb.. Az iskolába rengeteg felesleges tantárgy van pl tesi, rajz(!!!! 12.osztályban) hétvégén, szünetben is a sok tanulnivaló, a tanárok sem megértőek, sok a bunkó diák (tudom hogy munkahelyen is lehet így)..

Munkahelyen pedig ha tényleg jó helyen dolgozik az ember, akkor ha hazamegy akkor már nem kell a sok sz**t másnapra megtanulni, hanem csak a házimunkát elvégezni, esetleg ha van otthoni munka..

Mi a véleményetek?



2019. jan. 6. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ a munkától, amit választasz, hogy milyen környezetbe csöppensz. A végzettségedtől függhet, hogy mennyire vagy ura önmagadnak, vagy kapsz a nyakadba egy főnököt, akivel vagy kijössz, vagy nem. Illetve az sem borítékolható, hogy nem kell hazavinned a melót, hisz attól függ, mit csinálsz.

Összességében igen, azt gondolom, hogy a suli egyáltalán nem egy nagy valami, amitől nagyon be kéne gőzölni, mert sokkal rosszbb dolgok vannak az életben, és sokkal több idiótával meg rosszindulattal fogsz találkozni még, de nagyban függ attól, hogy milyen pályát választasz.

2019. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Attól függ.Sok szakma, beosztás van, ahol folyamatosan képezned kell magad.
2019. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én levelező tagozaton érettségiztem, amiről csupa jó véleményem van. Utána a nappali fősuliról már kevésbé volt jó véleményem, például olyan okok miatt amiket írtál is. Bevallom hogy a munkahelyekről szintén nem alakult ki jó véleményem, bár laza munkát azért ki lehet fogni. Viszont ahol legboldogabb voltam, az a szülői gazdaság amikor mellette nem volt munkahelyem.

De az iskola és a munkahely nem azért volt rossz mert tanulni vagy dolgozni kellett, vagy mert ott kellett lenni. De még az alacsony fizetés miatt sem. Hanem az emberi bunkóság tette mindig pokollá azokat. Hosszas videó előadások vannak arról hogy a másokat lekezelő, másokon uralkodó, megalázó típusú emberek valójában betegek és még röntgennel is kimutatható az elváltozás az agyukban. Hát a beteg emberek keserítik meg az életben mindenhol a normálisok életét is. Ezzel teljesen egyet értek azokkal a kutatókkal akik ezt állítják. Az iskola is és a munkahely is simán lehetne olyan hely ahova örömmel járhatna az ember.

2019. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alaphelyzetben, ha már az iskolával ennyi problémád van, akkor a munkahelyen meg fogsz őrülni.

Sokkal rosszabb lesz!

Főleg akkor, ha nem végzed el rendesen az iskolát.

2019. jan. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Kicsit ki is fejtem:

tehát, az iskolában nagyon sok dolog arról szól, hogy a te kényelmedet, tanulásodat szolgálja. Lehet, hogy ezt te most nem látod, de attól még így van.

Például nem adnak neked olyan feladatot, amit nem lehet megoldani.


A munkahelyen erről szó nincs!

Munkahelyen simán kaphatsz ilyet, és esetleg elsőre nem is látszik rajta!


Főleg, ha normális képzettség nélkül mész dolgozni: akkor leginkább csak szemét helyre kerülhetsz, ahol sok minden a te szivatásodról szól.

Egy munkahely alaphelyzetben azért van, hogy a munkáltatónak jó legyen!

NEM NEKED!

Egy JÓ munkahelyen odafigyelnek arra, hogy neked IS jó legyen - de még ott sem az az első szempont!

Ott is tudnod kell JÓL dolgozni, fejlődni, tanulni, beilleszkedni, problémákat megoldani.

Ezeket pedig az iskolában kellene megtanulnod!

Ja, és a jó helyre más is szeretne jelentkezni: sok olyan is, aki jobb nálad.


"ha van otthoni munka.."

Ja, hogy te úgy képzeled, hogy otthon majd valaki dolgozik rád!

Na, ez egyre kevésbé fog összejönni.

Sőt, mondok valamit:

1: lenyomod a magad 8-10 óráját a munkahelyen.

2: átlagosan +2 óra az utazás.

3: ebből egyszerű kiszámolni, hogy ha aludni is szeretnél, akkor max. 3...5 órád marad BÁRMI MÁSRA! Arra, hogy bevásárolj, elkészítsd a vacsorád, egyél, tisztálkodj, stb.

A szabad idő majd csak ezután jön.

És akkor még nem beszéltünk ügyintézésről, vagy akár túlóráról.

Ja, és NEM fogja ezeket helyetted megcsinálni senki!

Ha meg kocsmába mész minden nap enni, akkor egyrészt szemetet eszel, másrészt még drágán is.

2019. jan. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

egyik se jó


az iskola felkészit arra hogy egy robot legyél lószar fizetésért amiből fizetheted a hiteledet mert hitel nélkül sajnos nemigazán lehet megélni... aztán ennyi volt az élet

2019. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!