Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viseljem el a kollégákat?

Batta80 kérdése:

Hogyan viseljem el a kollégákat?

Figyelt kérdés

Tudom lehetne nagyobb problémám is, de most ezt egyre rosszabbul viselem. Egy marketinggel foglalkozó Kft-nèl dolgozom, ahol több iroda van, körülbelül negyvenen vagyunk. Az irodán belüli kolléganőmmel nagyon jól elvagyok. De a többség katasztrófa. Folyamatos az egymás fúrása kibeszélése és sajnos akaratomon kívül mindig mindent meghallok. 😣 Konyha mellett van az irodánk.

Van erre valami módszer hogy figyelmen kívül halljam a hallottakat? Túlságosan együttérző természetem van, és ha valakiről megtudok valami szomorút, akkor napokig azon agyalok, és együttérzek az illetővel. Csakhogy ezt nem az érintettektől tudom meg, hanem mástól. És már ebből van elegem. Az én lelkem nem bír el ennyi nehéz sorsot. Nem tudok együttérzés nélkül soha ilyet végighallgatni. De már bele bolondulok, nekem ez hatalmas teher.


Mit tehetnék?

Bármilyen tanácsot szívesen veszek.


2019. jan. 10. 16:50
 1/4 grafno ***** válasza:
Mond el mindenkinek, hogy téged nem érdekel a barátok közt és nem vagy erre kíváncsi.
2019. jan. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De pont ez a problémám hogy akaratomon kívül hallom meg, mert behallatszik minden. A sok piti csevegés, női csacsogás. És akivel egy irodában vagyok ő a munkaügyes minden titkok tudója.

Nem mehetek ki minden egyes alkalommal ha jön hozzá egy dolgozó. Így hát minden kirúgást, felvételt, fizetésemelést gyereket, válást, letiltást tudok.

Más örülne ezeknek az információknak számomra viszont teher.

2019. jan. 10. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Én, ha már elég volt, akkor felrakom a fejhallgatót. Elég sokszor hallgatok zenét. :) Persze nem tudom, hogy van-e erre lehetőséged, de épp annyira kell hangosan hallgatni, hogy a konyhát ne halld, de a kolléganődet az irodában még igen. :)
2019. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártam az előző munkahelyemnél. Engem is bántott hogy puszta szórakozásból milyen sértően beszéltek egy kismamáról. Egy dolog hogy nem volt ász a szakmában és ez okot adott arra hogy hülyének nézzék. Viszont ugyanúgy ember ő is érzésekkel. Nem véletlenül váltottam munkahelyet, bár ez egy rossz emberi szokás a kibeszélés, nem lehet kikerülni. Minden munkahely egy új kezdés. Vagy elfogadod ez van, ilyenek az emberek és ne foglalkozz vele. Lehet ha lenne szabadidőm önkénteskednék valahol, szerintem máshol a világban sokkal rosszabb helyzetek is vannak, ahhoz képest hogy emberek kibeszélik egymást a hátuk mögött.
2019. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!