Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Okosan felmondani, de hogyan?

Okosan felmondani, de hogyan?

Figyelt kérdés

1 éve dolgozom egy multinacionális cég portásaként vidéken.Munkahelyet szeretnék váltani,de ezt úgy szeretném megtenni,hogy a lehető legkisebb mértékben szivathassanak meg.Mert az biztos,hogy meg akarnak majd!


12/24 órás munkarendben kell dolgozni,ezzel nincs is gond,mivel ez a fajta munka csak így valósítható meg.A munkával nincs bajom,a gond az,hogy 4 órában vagyunk bejelentve!Persze mikor igent mondtam a munkára tudatában voltam ennek,mert közölték velem.

Úgy voltam vele,hogy elvállalom addig amíg nincs jobb.Most kaptam egy ajánlatot,bolti őrzés lenne a feladat.Itt már legalább 8 órában lennék bejelentve.Valamint a lakhelyemhez is közelebb esik.Következő hónap elsején kellene kezdenem.

A probléma azzal van,hogy ez a cég ami engem alkalmaz nagyon sáros.Felmondott egy munkatársam 1 hónapja,és nem fizették ki a szabadságait,valamint 50 ezer forint munkabért sem.A srác sajnos rájuk hagyta a dolgot.

Ráadásul most amúgy is emberhiánnyal küzdünk zajlik a jelentkezők válogatása,és ha most közlöm a "pszichopata" szolgálatvezetővel a "jó" hírt akkor biztos,hogy én se leszek kifizetve.Nagyon félek hogy engem is átvernek majd!

Ráadásul közölte velem a szolgálatvezető,hogy a jövőben több órát kell vállalnom,mert megbízhatónak tart.Persze tudom,hogy azért csinálja ezt mert szeret nem bejárni dolgozni,és akkor a szabadnaposnak kell mindig bejönni helyette.Nagyon idegesítő ember,mindenki utálja,mert elviselhetetlen a személyisége.A munkatársaim szó szerint félnek tőle.Eddig csak én mertem neki visszaszólni,ami nem is tetszett neki,azóta érezteti is a beosztáson.De ha szívesség kell akkor jó vagyok neki!

A körülmények is nagyon gusztustalanok!Maga a porta 1 régi fa bodega(nincs rá jobb szó),ami tiszta lyuk,meg penész kívül-belül.Csótányok,meg poloskák vannak mindenütt!Ha véletlen egy kicsit is megszunnyadsz mondjuk a 24 órás szolgálatod alatt,akkor biztos arra riadsz föl,hogy másznak rajtad különböző állatok.

A wc soha nem volt takarítva,nem is meri senki használni,inkább bejárunk a főépületi wc-re,ami a melósoknak van fenntartva.És ez egy külföldi nagyon jó hírű cég telephelyén van.Persze minket nem ez a cég alkalmaz,hanem egy külsős cég!Egyetlen pozitívum,hogy az 1 év alatt mióta itt dolgozom,mindig időben volt fizetés!

Már megírtam a felmondásomat,de még nem mertem odaadni.A szolgálatvezető nagyon nemnormális egy ember,csak ordítani tud.Én meg pont az ellenkezője vagyok mindenben.


Kérlek benneteket ha tudtok pár tippet adni,hogy ilyen helyzetben mit kell tenni adjatok már nekem tanácsot!Ezen őrlődöm már egy ideje,jó lenne valahogy jól kijönni ebből a helyzetből.

Üdv!H.I.



2019. jan. 12. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom, hogy ha bármivel nem vagy megelégedve, akkor ne írd alá, hogy "közös megegyezéssel" történik a felmondás, mert ekkor azt jelenti, hogy semmi követelés nincs egyik fél részéről sem.

Egyéb munkajogi dolgokhoz nem értek.

2019. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első hatalmas baromságokat írt, pont a te érdeked a közös megegyezéssel való felmondás, mert akkor nem kell ledolgoznod a felmondási időt, azonnal mehetsz a másik helyre dolgozni.

Aztán vagy kifizetnek vagy nem, hivatalosan sehogy sem tudod megoldani.

2019. jan. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel kapcsolatos munkajogi tanulmányban olvastam hogy ha van követelés, akkor, ha a közös megegyezést alaki aláírja, azzal lényegében azt ismeri el, hogy tovább követelés nincs

és mindenben megállapodtak.

[link]

2019. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Közös megegyezésen kívül másról nem írtam, a provokatív többes szám használata indokolatlan.
2019. jan. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, Kérdező!


Nézd, szerintem a helyzetedben nemigen tudsz egyedül okos lenni, mert totál függsz a munkaadódtól, így én munkajogásztól kérnék tanácsot a helyedben, hogy hogyan s mit tegyél pontosan!


Minden munkaügyi központban ingyenesen lehetséges tanácsot kérni munkajogásztól és nem kell ahhoz regisztrált álláskeresőnek lenned! Én is ezt tettem anno, amikor velem akart kibacni az egyik munkaadó és ha munkajogásszal érvelsz, akkor meg fogod kapni a járandóságaidat, ahogy nekem is sikerült kiharcolnom, de nem lesz egy könnyű menet mentálisan állnod kell a sarat, arra készülj fel!


Sok szerencsét!


És ne hagyd magad!!

2019. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És ha csak fogom magam,és nem megyek be többet?

Tudom jól,hogy azt fogják mondani,hogy még azért dolgozzam végig a hónapot,amíg betanul az új ember.

Utána meg lesz 1 csomó napom,amit ingyen dolgoztam,mert tuti nem fognak kifizetni.Az 1 év alatt mialatt itt dolgozom,még bérpapírt se kaptam.Egy nevetséges szerződés lett kötve,arról van papír,de ennyi.

2019. jan. 12. 14:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mielobb mondj fel, most meg csak januar eleji bert bukhatod, ha nem fizetnenek ki . A felmondasi ido felevel te rendelkezel, szoval max ket hetet kell eg dolgoznid nekik. Esetleg megmondhatod nekik, hogy igenis nem bizol bennuk, napi fizetest kersz a felmondasi idodre. Ha szivoznak, akkor meg probald eg kiiratni magad tappenzre addig.
2019. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gábor69 válasza:
100%
Fénymásold vagy fotózd le a jelenlétid , őrnaplót ...stb. hogy legyen bizonyítékod ha esetleg nem akarnak kifizetni .
2019. jan. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincs jelenléti,mikor idekerültem még írtuk,de már vagy fél éve eltüntették.
2019. jan. 13. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!