Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gond ha nem akarok céges...

Gond ha nem akarok céges bulin részt venni?

Figyelt kérdés
Mennyire probléma ha nem akarok elmenni egy hétvégi ottalvós céges kirándulásra? Soha nem kedveltem ezeket a programokat, nem is értem annyira a lényegüket.Ilyen karácsonyi céges bulival nincsen problémám, de ilyen év eleji programnak nem látom értelmét. Így is összevagyok zárva ezekkel az emberekkel heti 40 órát. Barátaimra, családomra, legfőbbképpen magamra is alig van időm :/ Van itt olyan aki ezeket ki szokta hagyni? És milyen indokkal?

2019. jan. 12. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Megvan a jó indokom, le is írtad fent, kérdező. Mellesleg annak ellenére, hogy nő vagyok, a többi kolléganőt utálom, mert megy az intrika, a kétszínűsködés, és sokszor engem is belekevernek, holott ki akarok maradni belőle. Alig várom, hogy meló után kipihenhessem a sok hülye tyúkot, akik ott élik a magánéletüket. De, majd még céges vacsorán meg kirándulásokon jópofizzak velük...?
2019. jan. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
1-es vagyok, azt még hozzáteszem, hogy nem, egyáltalán nem baj, ha unod őket, akkor nem kötelességed részt venni. Senki nem fog érte megkövezni :)
2019. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak nem akarom, hogy a főnökeim ezt rosszul vegyék ... Meg én vagyok a legfiatalabb a cégben, alig van közös témám a legtöbb emberrel. Persze mindenkivel jól kijövök szerintem, meg a munkámat is elvégzem 100%-osan. De annyira nem kedvelem a társaságot, hogy még a heti 5 napon kívül még egy egész hétvégét is velük töltsek. :/
2019. jan. 12. 18:28
 4/9 anonim válasza:
81%

"Senki nem fog érte megkövezni :)"


Azt nem csak kereshetsz állást mert emiatt (igen EMIATT) lapátra tezsnek majd idővel.


Persze nem ez lesz az ok papíron nyilván. Engem tettek már ki cégrtől mert nem "képviseltem megfelelően a cége sértlket nem voltam motiválható" le volt írva!!


Mit jelent ez? A céges csapatépítőkre egyebekre sose mentem.

2019. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Nalunk is most akarnak a kollegak valami hulye csapatepito programot csinalni. Ok, nalunk eleg barati a kornyezet meg nincsenek ala-fole rendelt viszonyok, ugyhogy meg is mondtam nekkk, hogy igy is heti 5-6 napot vagyok veluk, nem fogom meg hetvegen is az o fejuket bamulni. Jot rohogtek, ismernek milyen vagyok.
2019. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

"nincsenek ala-fole rendelt viszonyok,"


Sose dolgoznék olyna helyen ahol nincsenek teljesen világosan kijelölt alá fölérendeltségi határok.

Én a melós vagyok én ezért és eddig vagyok felelős és pont, ő meg a főnök és ezért és innentől felelős.


Ahol ez nincs meg onnan elhúzok.

2019. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Később fog azzá válni, mert amikor keresni kell valakit, akinek utána KELL rúgni (azaz ki kell tenni valakit az utcára akármilyen okkal), akkor kerül majd előtérbe, hogy "nem csapattag" az illető. - Lehet ott számos ember, aki egyénileg sehol nincs hozzád képest, de ez nem érdekli a döntéseket meghozókat.

Sajnos arra tekintenek manapság "céghez lojális" emberként, aki a családja magánéletével együtt a TELJES szabadságát is rezzenéstelen arccal alárendeli a "cégérdeknek".

Én sem tudom értelmezni, hogy mi a "csapatépítés" ezekben a semmire sem jó tivornyákban, de a döntéseket nem mi hozzuk és nem kell csodálkozni, ha számunkra kellemetlen döntések sorozatával kell szembenéznünk azt követően, hogy leplezetlen ellenszenvünket fejezzük ki az esztelen, céltalan tivornyák ellen.


Primitív, buta, értelmetlen hülyeség, ami - mint oly sok minden, - külföldről lett behurcolva és - mint sok más esetben, - ezúttal sem mérlegelte a sok tapsikoló idióta, hogy ez a butaság Amerikában, Japánban "esemény", a magának való magyar embernek pedig egy primitív pénzpazarló szemfényvesztés.

A munkahelyeken esedékes problémákat melegében, a munkahelyen illene orvosolni - azonnal és hathatósan, - nem spiccesen, léggömbök, légvárak, betegítő mennyiségű ételek között, kelletlenül költekezve és vihorászva.

2019. jan. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Örülök azért ,hogy nem csak én állok így ehhez, köszi a válaszokat :-) Szerintem megpróbálom jelezni lassan, hogy nekem nem oké. Mert tényleg az elmúlt pár hónapom nagyon húzós volt, aztán már hihetetlenül vágyok azoknak a társaságára akiket szeretek. Ha emiatt nem érti meg a cég akkor k*pják be :-D Meg folyamatosan megy a cégnél a kétszínűsködés, kibeszélés. Nem akarok így egy egész hétvégét végig jópofizni :/
2019. jan. 13. 08:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk pénteken, munkaidőben szokott lenni. Programok után este vacsi, buli, aztán szombat reggel mindenki megy haza. Én szeretem, mert jó programok szoktak lenni. Engem család eleged arra az évi egyetlen egy éjszakára. Nem olyan nagy dolog.

De akinek dolga van az haza szokott jönni péntek délután. Akkor lényegében csak munkaidő megy rá, tehát igazán nem szólhat érte. De ha valaki annyira nem akar, akkor maradhat dolgozni is, mivel páran maradnak ügyeletben.

2019. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!