Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon érdekel a gyógyszerész...

Nagyon érdekel a gyógyszerész asszisztensi szakma, de nincs egészségügyi előképzettségem. Eleve bukott akkor a dolog?

Figyelt kérdés
Szeretnék gyógyszertári eladó lenni, de csak egy érettségim van, és ahhoz, hogy egészségügyi pályát kezdjek, nem tudom a gyakorlatokat és az iskolát összeegyeztetni. Dolgoznom kellene közben, mert nem várom el, hogy a férjem addig eltartson. Viszont nem akarok gyári melós lenni, és elkéstem kicsit a korom miatt is, 30 vagyok.
2019. jan. 12. 19:30
 1/9 Miss Endzsi ***** válasza:
42%

[link]

Okj képzés, indulhatsz is.

2019. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én jártam gyógyszertári asszisztensi szakra. Volt olyan csoporttársam aki gyógyszercégnél dolgozott és fizették a suliját. Ha ez neked nem fekszik, akkor valóban bukott ügy, mert ahhoz, hogy kiállhass pultba eladni, minimum másfél év suli.
2019. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy szombatonként kellene járni, (korábban már én is néztem, amit az 1.-es válaszoló linkelt) állandóan szombatozni kell szinte mindenhol, ahová jó egy olyan képzetlen ember, mint én. Sok helyen nem nézik jó szemmel, hogy nem tudok túlórázni a suli miatt.
2019. jan. 12. 19:40
 4/9 anonim válasza:
0%
Már bocs, de azt írod, hogy nem tudsz meló mellett tanulni, a kanoddal meg nem akarod eltartatni magad. Akkor egyértelmű, nem leszel gyógyszertári szakasszisztens.Vagy veszel fel hitelt! Ennyi.
2019. jan. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem a kanom, hanem a férjem. Légyszíves válogasd meg a szavaidat, én nem beszéltem veled sosem így.
2019. jan. 12. 19:42
 6/9 Miss Endzsi ***** válasza:
A képzések nagy részt péntekenként, szombatonként vannak megtartva.
2019. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell előképzettség. Én is szerettem volna menni ilyen okj-ra, csak közben lett munkám, amellett meg nincsen időm már tanulni jelenleg. Szóval belevághatsz az OKJ-ba. Van felnőttképzés ahol vagy délután, vagy péntek, szombat kell bejàrni.
2019. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszertári asszisztens, ami téged érdekel. Nagyon nehéz elindulni ebben a szakmában, mert minden patika gyógyszerkiadó szakasszisztenst keres (ők a sima asszisztensi feladatokat is eltudják látni, ezért nem vesznek fel +1 embert).


A (maszek) cégek (is) azt csinálnak az alkalmazottakkal, amit csak akarnak. Készülj fel, hogy a napi 4-6-8-X órát akár végig kell állod!


Ha gondolod írj nyugodtan, a szakmában dolgozom.

2019. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Gyógyszertári eladó? Pultba kiállni eladni? Nagyon nagy fogalmi zavarok vannak... Ehhez a munkához elengedhetetlen, hogy az embernek legyen affinitása a természettudományokhoz, na meg persze a szakmai alázat, a folyamatos tanulás akarása, mert nem mindegy ám, kinek miért mit "adsz el a pultból!"


El lehet végezni 30 évesen is, de sima asszisztens jóformán sehova nem kell, mivel nem expediálhat, a raktári pakolást meg a laborban segédkezést a legtöbb helyen szakasszisztenssel oldatják meg.

2019. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!