Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudnék kimenni külföldre...

Hogy tudnék kimenni külföldre dolgozni pár hónapig?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom (GYK-n is), hogy kimegy valaki külföldre dolgozni - "kimentem Németországba mosogatni, 3 hónap alatt annyi pénzt hoztam haza, mint amennyit 1 évben itthon keresek!" - arra lennék kíváncsi, hogy van ennek az egésznek a menete? Ha én mondjuk Németországba, Ausztriába, Hollandiába vagy valahova szeretnék menni dolgozni pár hónapot, hogy tudjak egy kis pénzt gyűjteni, miket kell tennem?

Gondolom albérletet neten keressek, előleget kell letenni, szóval kell eleve egy jelentős kezdő tőke, de munkát, hogy találok? Azután menjek ki, ha már van munkám? Munkaközvetítő kell, vagy valami weboldalon keresgéljek? Akinek van tapasztalata ilyen téren, kérem, írja le, minél részletesebben!

Felsőfokú angol és középfokú német nyelvtudásom van.



2019. jan. 12. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Albérltet keress neten, utána megtudod csináltatni az ideiglenes lakcimet. Nyelvet mindenképp beszélj! Ha nem beszélsz, szerződésben úgy basznak át ahogy csak tudnak.

Ha az meg van beszélhetünk a tanulmányaidról. Cv-t gondolom tudsz irni, füllentések mehetnek bele, meg úgy gondolom kell is.

Munkát ugyanúgy tudsz keresni mint magyarországon. Szétdobálod a CV-t vagy ha van szakképesités akkor online tudsz jelentkezni.

Meggazdagodni csak az fog, akinek meg van a kellő tudás az az nyelvtudás és szakmai tudás! Ezt jegyezd meg!

Ha fiatal vagy inkább most tanulj, hogy minél hamarabb megtérüljön, különben baszhatod egy életre. Nálunk egyetemen 40-50 éveske munka mellett tolják, ez a győztes réteg. A másik meg aki örökké azon sir, hogy nincs pénzem erre arra.


https://www.youtube.com/watch?v=9StprinMHYw&fbclid=IwAR0Evjb..

2019. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Itt ne várj segítséget, csak le hurrognak! Tanácsot meg kapsz tőlük rendesen!
2019. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem hurrogtam le, csak tényeket irtam.
2019. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#1 Köszi! A videó is jó, amit linkeltél, megvan a következő könyv, amit elolvasok :)
2019. jan. 12. 21:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segitettem.
2019. jan. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valamilyen nyelven azért tudj legalább alap fokon, ha német nyelvterületre akarsz menni akkor németül kéne tudnod, van ilyenekre lehetőség nem kell németbe menni elég csak az osztrákokhoz átt menni, ugyan annyit meg tudsz keresni vagy még többet mint a németnél, és ha véletlenül 1 évnél tovább maradsz akkor kapsz 13 fizetést amit nyáron adnak és 14 havi fizetés amit pedig télen kapsz meg, bár ez cég függő de elég sok helyen így van már, vannak olyan lehetőségek ahol ingyen van a szállás, napi 2-3x étkezés ez leginkább szállodákban van, leginkább osztrákba ahol nagy hiány van az Tirol fizetés kb 1300-1500€ hó között van de lehet kicsivel több is, mindenképpen olyat vélasztanák ahol van szállás legalább de ahol mind a kettő van az még jobb így biztosan havi 1000€ félre tudsz tenni, de csak akkor ha be osztod a pénzed, vannak ilyen magyar közvetítők is bár ha tudsz nyelvet akkor keress neten magadnak,hívd fel őket minnél többet aztán menj ki és válassz közülük ne 1-2 állásra jelentkezz ha nem vagy 20-30 ra így növeled az esélyed,sok sikert :-)


Tschüss Ungarn :-D

2019. jan. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Valamilyen nyelven azért tudj legalább alap fokon, ha német nyelvterületre akarsz menni akkor németül kéne tudnod"


Mint írta, felsőfokú angol és középfokú német van neki.

Olvasni azért tudsz, kedves utolsó?

2019. jan. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó bocsi,lehetséges hogy olvasás közben ki hagytam azt a sort,vagy egyszerűen el felejtettem,hibázni emberi dolog, nagyon szeretem amikor valaki azt keresi a másikban hogyan is tudna bele kötni?

Ez kérem a magyar mentalitás, na az osztrákok legalább nem ilyenek.

2019. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én se olvastam, hogy tud nyelvet
2019. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!