Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megkapom az éves bónuszt...

Megkapom az éves bónuszt (prémiumot), ha felmondok még a szokásos utalási időpont előtt és már a felmondási időmet töltöm a cégnél?

Figyelt kérdés
A felmondási időm 2 hónap. Tavaly január 18-án utalták át az éves prémiumot mindenkinek, arra számítok, hogy ez most is kb. ilyenkor lesz. Elfogadtam egy ajánlatot és március 18-án kezdhetnék az új helyen, de ehhez január 14-én fel kéne mondanom, hogy meglegyen a 60 nap a két dátum között. A szerződésemben nincs erről semmi érdemleges.

2019. jan. 13. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha felmondási idődet töltöd akkor nem biztos hogy utalják a prémiumot. Nálunk ahol én vagyok ott előre közzé tették mindenki számára hogy annak aki már a felmondási idejét tölti a cégnél annak nem utalnak éves prémiumot.
2019. jan. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkáltatói szempontból semmi értelme prémiumot adni egy olyan munkavállalónak, aki elhagyja a céget. Így szerintem nem fogsz kapni.
2019. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez egy nagy multi cég és a prémium nem boritékos, hanem rendes adózott, utalt jövedelem. Csak ezért nem vagyok benne biztos, hogy nem jár a prémium.
2019. jan. 13. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi is utalva, adózva kapjuk, ösztönzőként a következő évre. Téged mire ösztönözne?


Az más kérdés, ha erről a szerződésed rendelkezik valahogy, pl. az elmúlt év eredménye alapján bizonyos összegre jogosult vagy.


Harmadik opció, ha csak simán jófejek, esetleg visszavárnának, akkor szoktak adni.

2019. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én megvártam, míg utalják (karácsony előtt néhány nappal), következő év elején első nap felmondtam :D
2019. jan. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én inkább megvárnám, amíg biztos a biztos. Nyilván az új helyre kellesz, szerintem egy hetet csak tudnak rád várni. Multik általában normálisak, mondasz nekik valami okot és megértik. Én lehet amúgy tartanék egy hét szünetet a két munkahely között. A próbaidő alatt se pozitív szabit kérni.
2019. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt a főnökkel beszéld meg. Ha valóban jár a bónusz nem azért jár, mert jól fogsz dolgozni, hanem mert eddig jól dolgoztál.

Embereknél legalábbis, de ha csak egy szám vagy és fasiszta HReseid vannak nálatok is, akkor is megéri megkérdezni: max nem kapod meg, de tisztán játszol és nem kell trükközgetni, mikor mondasz fel.

2019. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

(ps: én felmondás utáni hónapra még fizu emelést is kaptam, mert azt mondtam, hogy fizuemelés miatt mondok fel. No persze nem vontam vissza a felmondásom.)


Másik felmondásom során 3 hónapot kifizettek előre. 2 hónapot nem kellett ledolgozni, a munkaviszonyt addig őrizték. Mehettem felmondás alatt ahova akartam: tanfolyamok, edzés, bringa túra, interjúk.


Nem tudom milyen cégnél vagy. Állami szektorban ezt nem játszanám meg, de mindenhol máshol emberek dolgoznak, akiknél működik az EQ és IQ egyaránt.

2019. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ösztönzőként a következő évre"

Hát sosem gondoltam, hogy ezért adnák. Amikor kidolgoztam a belem, sosem adtak, amikor 2 szalmaszálat keresztbe nem raktam, adtak. Lehet ,hogy fordítva gondolkodok! ÉN akkor adok, ha valaki teljesített és nem akkor, ha nem teljesített, csak ösztönözni kéne. Olyan, mintha hitelbe dolgoznak valaki. Ilyen nincs az én nézetemben.

2019. jan. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én már javában a felmondási időmet töltöttem, mikor egyszer csak közölték, hogy mégis kapunk bónuszt. Nekem nyilván nem adtak, pedig ha a cégnél töltött éveimet nézzük, igazán kijárt volna, rengeteget dolgoztam. Ebből is látszik, mennyire becsülik az ember munkáját. Nem bántam legkevésbé se, hogy otthagytam ezt a szégyentelen társaságot. A kollektíva különben is kritikán aluli volt.
2023. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!