Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magánóvodában vagy állami...

Magánóvodában vagy állami óvodában dolgoznál szívesebben és miért?

Figyelt kérdés

Dolgozott valaki magánóvodában óvónőként? Leírná a tapasztalatokat? Mennyivel jobb/másabb, mint egy állami óvoda? Olyan óvó nénik véleményére is kíváncsi vagyok, akik államiban dolgoztak/dolgoznak. Esetleg aki megosztaná, hogy mennyit keres egy magánoviban, azt megköszönném. Milyenek a szülők? Milyenek a gyerekek?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. jan. 15. 13:18
 1/6 anonim válasza:

Igazabol nem pont a kerdedre valaszolok, csak a tapasztalatot es amit eddog tudok azt tudom leirni. Nekem tesom gyerekei jartak magan ovodaba. Nagy az elvaras az ovoneniktol, mert hiaba vannak kicsit kevesebb letszammal, sajnos hozni kell a szinvonalat. Ertem ezt: egyeni fejlesztes, hogy tudjak ki milyen kepessegu, hogy kell hozza allni, hogy sikeruljon neki valami. Sok szines program, kozosen egy asztalnal van a foglalkozás. A gyerekeket bevonjak az ebed koruli teendokbe, illetve olyan musorokat tesznek ossze egy ilyen magan oviban, ami egy allamiban hirbe sincs..

Sajnos a szulok kozott ott is vannak kekeckedok, egy magan oviban elvarjak, hogy sok kulteri programra vigyek a gyerekeket (pl lovaglas, uszas, szinhaz), a napi ovis napokrol kepek..

Persze csak a kekecek, allamoban is neha olyat varnak el, ami nem mindig teljesitheto.

Osszefoglalva nekem az a tapasztalatom, hogy ugyan ugy mennek a dolgok, de mivel penzes, ezert sokkal nagyobb hangsulyt fektetnek a gyerekek kepessegeinek fejlesztesere, a programokra, nai rutinukra.

Sajnos fizetest nem tudok, de altalaban, kicsit tobbet keresnek, mint egy atlagos ovo neni, de ha valaki maganban inditja, azert nem szall el.. Tippre olyan 160-170-80 lehet.. Netto. 🙂

2019. jan. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam állami, egyházi és magánoviban is. Csak és kizárólag egyházi oviba megyek vissza, ha a gyerekeim elég nagyok lesznek hozzá. 😊
2019. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket! Várom a továbbiakat is! ☺️


Kedves Második válaszoló!

Miért dolgoznál szívesebben egyháziban? Köszönöm, ha kifejted! ☺️ Érdekelnének az egyházi óvodában szerzett tapasztalatok is.

2019. jan. 15. 14:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egészen más a légkör. Nekem, hívőként csodálatos látni az áhítatokon azokat a csillogó, bízó szempárokat, hallani az imát a gyerekek szájából, látni a kicsi, összekulcsolt kezeket. Persze csillogó szemmel figyelik a meséket is a gyerkőcök, de egészen más a hangulat, ha a gyermekbiblia kerül elő.


Az ünnepek a másik. Ahogyan itthon, a saját gyermekeimnel, úgy az ovisokkal is csodálatos a hangulat, ha nem az ajándékok körül forog minden pl karácsonykor. Húsvétkor ugyanez, jön a nyuszi is, de alapvetően Jézus feltámadásábak örülünk.


Nyilván a hétköznapok ugyanolyanok, ugyanúgy kell kaját szedni, kakis popsikat törölni és mindenki kedvenc kisutójából is csak egy van, amin összekapnak a fiúk. De azok a pillanatok, amiket fent említettem, semmihez sem foghatóak. 😊

2019. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Semmilyen állami szektorban nem dolgoznék szívesen. De a gyerekek nem politikai alapon léteznek. Ezért így nehéz döntés. Allamiból könnyebb váltani, mint fordítva.


Igaz én csak közép suliban dolgoztam, meg múzeumban, de ég és föld a munkaerő értéke állami és magán szektorban. Államiban minden nap megkapta mindenki, hogy lehet ez az utolsó napja és pótolható. Ekkora stressz mellett taníts valamit gimiben... Hát kösz, Soha többet nem kell állami szektor. Ugyan az a futás és politikai döntéshozás a múzeumban, ráadásul annyit lopni vezetőséget és olyan nyíltan...


Óvoda, vagy múzeum, vagy közlekedési vállalat. Ami állami az mind politika vezérelt.

2019. jan. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Barátnőm most csinálja az óvodapedagógia Master diplomáját. Mikor meglátta, hogy mennyiért alkalmaznák állami óvodába totál kiakadt, mert végigvitte szín 5sel az egyetemet és ugye több fizura számított, mint amennyi a bértáblán szerepel

Most ráfeküdt a nyelvre is, hogy magánoviba kerüljön. Szóval még tapasztalata nem sok van, de az államiszférát kerülné, max 1-2 évig lenne, hogy legyen több gyakorlata.

2019. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!