Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Reális elvárás egy programozót...

Reális elvárás egy programozótól, hogy beérjen 10-ig?

Figyelt kérdés

Egy teljesállású programozóról van szó. Rugalmas munkaidőben dolgozunk, a törzsidő 10-től 16-ig tart. Ezt mi úgy értelmezzük, hogy a törzsidő alatt alapértelmezetten itt kell lenni, de ha valaki értelmes indokkal előre szól, hogy valamiért ettől eltérne, azon sem problémázunk. Havi átlagban legyen meg a heti 40 óra.


Ezek irreális elvárások ma egy programozótól?


Egyik kollégánkkal nem tudunk mit kezdeni, aki (többszöri kérés ellenére) nem képes 10-ig beérni sosem, és szinte sosincs meg a heti 40 órája sem. Így nem meglepő módon a feladataival is elmarad, saját bevallása szerint is lassabban teljesít, mint kéne.


A munka összetett jellege, és a kolléga betanulóssága miatt home office jogosultságot egyelőre nem szerettünk volna neki adni, mert korábbi tapasztalatokból kiindulva félünk tőle, hogy így még a jelenleginél is kevesebb munka készülne el, viszont minden napra beírna 8 órát, aminek a valóságtartalmát nem tudjuk ellenőrizni. Ha már megbíznánk egymásban, akkor természetesen kaphatna.


A kérdés azért merült fel bennem, mert nem ő az első, akivel ilyen problémák vannak, és lassan kezdjük megkérdőjelezni, hogy mi vagyunk hülyék, vagy ez most mi.


2019. jan. 15. 14:29
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
#17: ideje váltani. Van olyan munkahely, amit keresel, mégis tehetetlen vagy és maradsz a réginél. Miért?
2019. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor ezt hogy nevezzük, ha nem rugalmas? Nekünk 9-15 között kötelező bent lenni, előtte-utána tetszőleges, csak legyen heti 40 plusz napi fél óra ebéd, szóval 42,5.

Én azt hittem ezt hívják rugalmasnak, de akkor ennek mi a neve?

Mindenesetre lényegesen jobb, mint aki fixen 8-ra jár. Például azért is, mert ha jó a közlekedés és 08:47-re érek be akkor onnan indul a munkaidő, míg a fix órások kénytelenek picit előbb menni (biztosan ne késsen) de így minden nap van nekik 10-15 perc elvesztett idő.

2019. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
51%

Ha egy cipő 1/5e fekete a másik 4/5e fehér, akkor az egy fehér cipő fekete mintával.

Legalább a fele legyen szabadon választható. A törzsidőt ész szerűen bármikor felül lehessen írni, ha a csapat, amiben dolgozik bele megy. Természetes, hogy szólok, mikor megyek kB, vagy mikor számíthatnak rám, hiszen a rugalmas munkaidőt rugalmasan kell beosztani, menedzselni. Az heti 40 óra megint csak olyan, ha valóban rugalmasan kezeled, akkor 2-4 heti engedményt legalább adjanak, hogy fél lehessen tölteni az Átlagos 40 órát. Ha minden héten másodpercre meg kell legyen a 40, az kicsit sem rugalmas.


Amit írtál, hogy hosszú távon nincs meg a 40, az gáz. Ott nagyon egyéni eset van, vagy tényleg csak alkalmatlan a munkára az illető, menjen freelancernek, ott nincs munkaidő, csak munka.


Nalunk rugalmas munkaidő 10-14es törzs idővel. Sokszor járok 6ra és sokszor csak 13ra. A munka így is megvan, a csapattal folyamatosan együtt dolgozunk. Hatékony órákkra rádolgozunk, hogy a flow pörögjön. Máskor be se megyünk, mert feltöktődünk. Megvan a 4 heti 160. Na ez rugalmas.


Nem. Az, hogy 9-17, vagy 10-18 között választok. Főleg, hogy BP-n a közlekedés kiszámíthatatlan és órás késés csak emiatt összejön.


Ahol ezt rugalmasnak hívják, ott másban is hazudni fognak. Oda nem megy senior programozó max 25%feletti bérmelésért . Vagy haver miatt, vagy rövid távra, vagy status miatt. A rugalmas munkaidő biztosította munka öröméért semmikép.


Ha ezt nem nevezed rugalmasnak, korrekt vagy.


Ha meg fix 8 órás sávot lősz be egy ilyen munkakörben, akkor számolj azzal, a teljesítmény nem 6 órás les, egy nap, hanem 3-4. Ennyit számít a rugalmas munkaidő, ami Win-win. A fix meg loose-loose. De legalább fix munkaidő esetén fixen jár a túlóra, ha nem sikerült összerakni fejben a komplex gondolatokat időben. Tehát extra pénzedbe kerül ugyan az.


Tipikus fasiszta HR fogás, hogy a "nem fizetem ki a túlórát, de elvárom" hozzáállást úgy fogalmazom meg, hogy "rugalmas munkaidő". Az ilyen helyekről áldás, ha kirúgnak. Oda se megy, aki valóban tud programozni.

2019. jan. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
51%
TL;DR Tök korrekt lenne ez a munkaidő, ha nem írná rugalmasnak.
2019. jan. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
51%
22: abban neked is igazad van, hogy rugalmas munkakezdés előny. A fix órások ezért kérnek többet :) És hidd el, aki fix órás és másodpercre megvolt a 8 órája, akkor sem fog segíteni, ha éppen elvérzel.
2019. jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Amúgy válaszadók ti mind programozók vagytok?
2019. jan. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
54%

"Ha minden héten másodpercre meg kell legyen a 40, az kicsit sem rugalmas."


Ja nincs ez így kőbe vésve nálunk, félreérted. Ha a 10-14 törzs idő rugalmas akkor a 9-15 is rugalmas szerintem. Nyilván indokolt esetben (pl orvos) meg lehet beszélni, hogy csak 10-11 körül érünk be. A 9-re érkezést és 15-kor távozást viszont nem kell külön indokolni.


Szerintem ez messze nem fix munkaidő. Ha pedig nem fix, akkor ez rugalmas. Vagy van más megnevezés is?

2019. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

2 órával lehet játszani a 8-ból. Ezt te rugalmasnak hívod. Ez a te véleményed. Értem. Leírhatjuk ugyan azt sokszor, de attól még nem fog változni a helyzet.


Ha én hétfőn 14 órát flowban töltök, mint ezen a héten, akkor kedden nem megyek be és erről írok a managernek. Nálatok meg benn kéne lennem másnap is törzsidőben. Ezért sosem mennék a flow-val, nehogy túl dolgozzam magam és ne legyen betartva a szabályotok. Ergó több együtt töltött időnk lenne egymással a munkahelyen kevesebb eredménnyel. Én hétfőn 12 feladatot zártam le, amit 2 hétre írtak ki 3 embernek a napi BS rutin dolgok mellett. Most foglalkozhatunk olyan dologgal, ami nem kötelező, hanem szerintünk fontos, hogy minőségibb kódon tudjunk dolgozni. Nálatok ez úgy nézne ki, hogy 2 hétre írták ki. OK, megcsinálom, de semmi többet, mert nem mehetek a flow-val. Tehát csak annyit fejlődik a munka, amennyit kérnek.


Tudod, amikor mások nem zavarnak és 1000el pörög az agyam, sokszor olyan megoldásokat ötlök ki és valósítok meg, amire a többiek még csak gondolni sem mertek volna, hogy neki álljanak, pedig tudják, hogy szükségünk van rá, csak "nincs rá idő". Ha úgy kell dolgozni, hogy meg van szabva a munkatempó, és meetingelni kell napi 2x, azaz tele vagyok megszakításokkal, akkor sosem lesz rá idő. Dolgoztam ilyen helyen is. Az monkey job. Lélekölő és folyton elégedetlenek voltunk fejlesztők a saját teljesítményünkkel, mert nem hagytak dolgozni.


6óra fix. 2-2 órád van "rugalmasnak lenni". Ez rugalmas munkakezdés, de nem rugalmas munkaidő. Amikor a munkaidő rugalmas, akkor az nem csak 25%, amikor mákos patkót kérsz, annak nem csak egy negyedében van mák.


Gondolom nálatok ilyen nincs, mint nálunk, hogy valakit beszippant a gép és 1 nap alatt megoldja a teljes csapat 2 heti munkáját úgy, hogy még élvezi is.

2019. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, minek hívjuk meg kinek mit jelent a rugalmas. Aláírsz egy szerződést, vállalva a benne foglaltakat. Próbaidő alatt bármelyik fél indoklás nélkül azonnali hatállyal felmondhat, ha nem tetszik úgy a meló, mert másképp képzelted, felállsz, és elköszönsz. Nem kell kötni az ebet a karóhoz meg lógni összevissza. Nem baj, ha ez a munkarend valakinek nem jön be (bár sokan már ennek is nagyon örülnének), de akkor legközelebb célzottan úgy kell munkát keresni, ha ez ennyire fontos szempont, vagy lehet vállalkozni is, és akkor te osztod be a munkádat úgy, ahogyan tetszik, de határidő ott is van.

Mellesleg én programozok is, tudom, milyen, törzsidős rendszerben vagyok főállásban, ott a munkám egy része programozás jellegű, meg távmunkában megbízási szerződéssel. Nekem ez így megfelel. Bagoly típusként délután vagyok használhatóbb kreatívabb, elmerülősebb feladatokra, de a robotfeladatokra legalább jó a délelőtt. A távmunka meg marad estére, hétvégére. És még a háztartásomat is el tudom látni önállóan.

2019. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Ha neked mindegy, mit hazudnak a HResek, mert a szerződés neked megfelel, akkor te is véded a hazug HReseket.

Mindemellett ha a szerződésben benne van valami, és azt megszegi a szerződő, akkor felbomlik a szerződés. Ami jelen esetben tök mindegy, mert - és itt idézem a kérdező legfontosabb mondatát - "nem ő az első, akivel ilyen problémák vannak". Tehát nem a jelenlegivel van a legnagyobb gondjuk, hanem azzal, hogy nem tudják, miért viselkednek máshogy a dolgozóik. Ennek oka az, hogy nem azonos nyelvet beszélnek és ezt valószínűleg nem egyeztetik, nem pontosítják.


Azaz, ha valakit úgy veszel fel, hogy teljesen jogszerű szerződésben: szóbeli megállapodásban megmondod, hogy rugalmas a munkaidővel fogod alkalmazni, majd ezt keresztülhúzod egy szerződéssel, ahol nincs megmondva, hogy mit jelent a rugalmas munkaidő, akkor bizony magadra vess, mert két érvényes és egymásnak ellentmondó szerződése van a felvett embernek.


Ugye itt a bizonyíthatóság a kérdéses. De ha már ehhez kell folyamodni, akkor nem beszélhetünk a kérdésben említett "megbízhatóságról" a cég részéről sem.


Ha meg benne van szépen a szerződésben, hogy miként értelmezi a munkahely a rugalmas munkaidőt, még akkor is, ha ez eltér a valóságtól, mert miért ne definiálhatná át a munkaadó bármelyik szó jelentését... na akkor lehet erről beszélni, hogy ott mit jelent ez.


"Neked" megfelel - mert lenyeled nem azonos azzal, hogy másnak is megfelel és nem tartja ferdítésnek és nem fog előfordulni még több alkalommal.


Mindazonáltal még mindig nem tudjuk, hogy a dolgozó valóban arra gondolt, amire a munkáltató, vagy pedig teljesen másra. Szóval nem tudjuk, hogy a kommunikációval van a gond.

2019. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!