Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez milyen munkahelynek számit?

Ez milyen munkahelynek számit?

Figyelt kérdés

Megszeretném kérdezni tőletek hogy mi a véleményetek a fuvarozás, szállitás témában?

(személyes vélemény, vélemény, bármiféle pozitiv illetve negativ vélemény jöhet)


Jelenleg van egy érettségim + szakma amivel szinte semmit nem érek most egy gyárban kezdtem el dolgozni.

Úgy érzem legbelül hogy egy senki vagyok de viszont van mégnagyobb baj is!!

Nem birom az embereket, a gyárat, az egészet (introvertált vagyok, szeretek magamba lenni, magamba lenni...)


Szeretek: MENNI, EGYEDÜL LENNI, SZABADnak lenni (nem gyár, nem egy épületben lenni)


Jelenleg van B jogositványom...Mi kéne még nekem hogy jól kereső legyek? (C,D,E + GKI?)

alapból a B kategóriás szerintem semmit nem kap...

A munkával természetesen ilyen módon nem lenne semmi bajom de sajnos azt hallom hogy nagyon leszólják tehergépkocsist/kamionost hogy miféle alpári munka mert SEMMI nem kell hozzá...)



2019. jan. 18. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Logisztikában dolgozom...


B kategóriával nem érdemes nekiállni. Vagy elmész belföldi futárnak, akár nagyobb céghez (TNT, DHL stb stb) ami hajtós, nap nap után. Vagy elmész nemzetközi furgonra. Ez viszont halál, nincs tachográf, ezek többsége pont ezért expressz, sürgős szállításokat csinál csak, napok mennek sokszor megállás, alvás nélkül. És ez a rendszeres, folyamatos durva időnyomás, nagyobb, mint egy 40 tonnás kamionsofőrnél.

C+E lehet érdekes, ha bírod, hogy 2-3 hétig az autóban alszol. Erről viszont számtalan kérdés volt már itt is, utána tudsz olvasni.

2019. jan. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

C+E a kamionos, D a busz. Kell meg GKI es PAV.


Elmehetsz B kategoriaval is nemzetkozi furgonosnak, az meg szabadabb is mert azzal bemehetsz a varosba is ha epp nincs kovetkezo fuvar. Csak ki kell fogni egy jo ceget, nagyon sok a sz@rrago fonok.

Ha erdekel keress ra youtubeon "Szili furgonnal vlog", elmondja az elonyeit hatranyait.

2019. jan. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi személyszállítást vállalkozásban is csinálhatod, ha van kezdőtőkéd. Kell egy megbízható autó, állandó utasbiztosítás, meg internetkapcsolat.
2019. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Erről az a véleményem (bár én csak mások példáján látom), hogy amíg fiatal valaki, pláne, ha családja sincs, addig tök jó dolognak tűnik: szabadság, főnök távol van, a vezetés élvezet, nem is munka.

Aztán idősebb korban:

- ha család van, bánt, hogy alig vagy a feleségeddel, gyerekeiddel;

- egyre nehezebben viseled a kamionban alvást, és közben arra gondolsz, hogy otthon van egy szép házad és kényelmes ágyad, te meg itt rohadsz és minden reggel fájó derékkal ébredsz;

- a mosakodáshoz való hozzáférés sem olyan egyszerű és kényelmes, míg otthon meg várna egy szép tiszta fürdőszoba;

- a vérnyomásod már nem tökéletes, fáraszt a 8-10-12 órás vezetés, trombózistól kell félned stb.

És rájössz, hogy maximum utcaseprőnek mehetnél el innen, mert 50 évesen pályakezdőként semmilyen szakmában nincs esélyed elhelyezkedni.

Szóval átmenetileg lehet csinálni, de akik megöregszenek benne, azok általában eléggé szenvednek vele. És korábban jönnek ronda betegségek, mert nem tudsz olyan komfortban élni, mint aki lakásba tér haza minden nap. A családi életnek sem kedvez, sok házasság megy rá erre az életformára.

Ehhez képest szerintem huszadrangú kérdés, hogy valaki leszólja.

2019. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kamionozás nem olyan, mint személyautóval kirándulni. Nagyon sok fuvarnál időre kell menni, nem fogsz túl gyakran személyesen találkozni a főnökkel, de lesz telefon, amin keresztül el tudnak érni. Úgyan azokat a szavakat fogod kapni csak telefonon keresztül. Semmivel nem leszel szabadabb.


"Úgy érzem legbelül hogy egy senki vagyok de viszont van mégnagyobb baj is!!"


- Némelyik fel és lerakón ezt érezni fogod. Te fogsz bocsánatot kérni, amiért időre, sértetlenül leszállítottad nekik a megrendelt árut.


"Szeretek: MENNI, EGYEDÜL LENNI, SZABADnak lenni (nem gyár, nem egy épületben lenni)"


-Kamion fülkéje sem lesz jobb.


"A munkával természetesen ilyen módon nem lenne semmi bajom de sajnos azt hallom hogy nagyon leszólják tehergépkocsist/kamionost hogy miféle alpári munka mert SEMMI nem kell hozzá...)"


-Felsoroltakon kivül egy valami kell hozzá, jó nagy bátorság, kötél idegek!

- Bemenjek abba az utcába, vagy ne menjek be!

- Minden út alkalmával megkockáztatni, egyik lábbal a sírban a másikkal a börtönben.


"Jelenleg van B jogositványom...Mi kéne még nekem hogy jól kereső legyek? (C,D,E + GKI?)"


-Egy jól fizető munkahely.

2019. márc. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!