Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem jelentik be a...

Miért nem jelentik be a munkáltatók sok helyen a dolgozókat? És hogyhogy megtehetik ezt évekig, akár évtizedekig is hogy feketén dolgoztatják az embereket?

Figyelt kérdés
És persze a dolgozók nem kapnak több pénzt azért mert nincsenek bejelentve,sőt sokan nem is tudnak róla azt hiszik hogy azért mert megkapják a bérpapírt biztos be vannak jelentve.Aztán úgy járnak mint az a biztonsági őr aki évekig dolgozott a NAV-nál és amikor nyugdíjba akart menni akkor derült ki hogy nem is volt bejelentve amikor a Nemzeti Adó és Vámhivatalnál dolgozott.A munkáltatót nem érdekli hogy átveri a dolgozót és nem lesz nyugdíja miatta?Szemét tetű egy ország ez.
2019. jan. 18. 11:23
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Azért is a Nav-nál dolgozó biztonsági őrt mondtam példának,mert ha a Nav-nál megtehetik hogy nem jelentik be az embert akkor hol nem?Jó,tudom hogy külsős cég alkalmazottja volt nem a Nav-é,de akkor is.
2019. jan. 18. 11:28
 2/23 anonim ***** válasza:
13%
Ügyfélkapu csodákra képes.
2019. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
8%

volt az eset ahol meg rengeteg tanár nem volt bejelentve, sajnos itt tart ma az ország, hogy feketén éri meg kb mindent csinálni, mert ha rendesen papírozod a gatyád is rá megy


persze ettől még vannak tisztességes emberek akinek a pénzéből stadionokat húznak fel


pl én is ilyen vagyok MÉG

igaz én nem feketén fogok dolgozni a jövőben, hanem majd a pénzemet kint tartom és megoldom, hogy ne stadion legyen a vége, de ez még évek

2019. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az ügyfélkapuból csak azt tudod meg hogy fizetik e a Tb-det.De attól még nyugdíjad nem lesz.
2019. jan. 18. 11:33
 5/23 anonim ***** válasza:
54%
Amíg a kormány és az adórendszer csak azon dolgozik, hogy minél jobban kizsigerelje a munkáltatókat, addig ne csodálkozz, hogy létezik feketemunka.
2019. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
33%

Én sem értem, mikor állítólag ingyentanköny, ingyentablet a nyugdíjasoknak, csökkentett ÁFA, 0 munkanélküliség, ingyenminden...stb.

Van aki ebben a csodálatos ingyenes jólétben ilyesmire képes?

Nyugi. Ironizáltam.

2019. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Ez már így van 30 éve a kisvállalkozóknál, s ennek a magyarázata az, hogy az államot nem érdekli az erős ügyfélkör, jó piacforgalom biztosítása több tevékenységben, emiatt örül a kisvállalkozó, ha a nettót meg tudja fizetni. Nagyon erős, mindig jól képzett szakemberek (pl jó cégvezetők) kellenek ahhoz, hogy egy kisvállalkozás jó legyen. Ezt a nem jó gazdasági helyzetet sajnos a nép sokszor összekeveri ("sz.r egy ország") a nemzettudattal is, néphagyományokkal, turizmussal, stb., pedig csak erősödni, összefogni kellene és segíteni egymást.
2019. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Persze még az is segítene, ha nem lenne infláció, valuta emelkedés, stb. Sajnos egy multi és amúgy a gyárak még mindig meg tudják fizetni jól az alkalmazottakat, s jó lenne, ha majd a mi kisvállalkozóink is tudnák ezt.
2019. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%

Mert nem akarják a munkáltatók a rengeteg járulékot fizetni a munkavállaló után. Végre egy ideje van munkahelyem, ahol be vagyok jelentve. Viszont itt is csak azért mert a munkaügyi által vettek fel 25 év alatti pályakezdőként, ìgy a cégnek csak a béremet kell fizetni. A többit átvállalja a munkaügyi.

Amúgy senkit nem érdekel sajnos ha emiatt nem lesz valakinek nyugdíja.:(

24N

2019. jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
8-as én inkább úgy mondanám hogy a gyárak és a multik úgy fizetnek hogy nekik jó legyen,a dolgozónak meg ha nem tetszik el lehet menni.
2019. jan. 18. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!