Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért jellemző ez a gyári...

Miért jellemző ez a gyári munkások nagy részére?

Figyelt kérdés

Miért elégedetlenkednek mindenért? Ha elégedetlenek, akkor miért dolgoznak ott?

Konkrétan akit ismerek, és gyári dolgozó (itt most a több műszakos betanított melósra/operátorra gondolok) az mind panaszkodik. A fizu szar, a darabszám túl nagy. A főnök köcsög. A műszakozás nem jó. Isten igazából semmi sem jó, de azért ott dolgoznak.


Miért nem mernek váltani? Miért vannak ott? Többen tényleg évek óta rinyálnak ezek miatt. Ha megkérdezed tőlük akkor terelnek.



2019. jan. 18. 14:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Mert nincs más vagy jobb lehetőség a közelben.
2019. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%
Nincs jobb, másrészt ezek az emberek erre képesek csak. Hiába menne máshová, ahol többet kell gondolkozni azt nem bírja/nem tud teljesíteni, hiába hiszi magáról
2019. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Az összeomló társadalom egyik ismérve hogy a munkavégzés egy hierarchiai sorba beillesztésével a munkás a legalsó.Viszont ők termelnek valós gazdasági értéket az országnak.Az ő rétegüket kell legjobban elnyomni mert a termelést mindenképpen fenn kell tartani a gazdasági mutatók érdekében.Ha egyre nagyobb az elégedetlenség akkor addig kell szorítani az elnyomást és politikai érdektelenséget amíg ez a réteg tűréshatára megengedi.Manapság ez történik és arra irányul a szabályozás hogy az alsóbb rétegekben kialakuljon a tehetetlenség.

Ezért "szidjuk" a rendszert de nem teszünk ellene.Nem teszi lehetővé a szabad "gondolkodást" a vezetői eszme illetve a gazdasági adatok torzításával magyarázza a változtatásokat.

2019. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

"Ha elégedetlenek, akkor miért dolgoznak ott?"

Mondjuk mert sokaknak nincs lehetőségük váltani. Vagy ha van is, jó eséllyel csak valami hasonló pozícióba, amivel semmit nem nyerne.

Ebből viszont még nem következik hogy szeretnie kéne bármit is egy ilyen munkakörben.

2019. jan. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Nekem van 4 szakmam es erettsegim, mind ez szart nem er mert sosem tudtam a szakmamban elhelyezkedni. En is voltam gyarban 3 muszakban, valoban nagyon szar sot.. a fizu nalunk egesz jo volt a potlekok stb miatt, de a darabszam nalunk is nott az egekbe, igy a bonuszunk ugrott. Ha tappenzre mentel nem jart a cafeteria. Tehat nagy teljesitmenyt varnak el es nehez teljesiteni. Eleve a 3 muszak kimerito mert ossze-vissza eszel es alszol,egy ido utan felborul az egesz rendszer es azt sem tudod hol all a fejed. Szabit nem szeretnek adni es sok helyen unnepekkor is menni kell. A gepek hangosak,a fonokok szemetek, legtobb helyen tenyleg szar a fizu is. Es mi is rinyaltunk mindig de nem vettek fel mashova es a penz meg kellett nagyon. Volt aki mar idos es ot mar alapbol nem vennek fel sehova mert az idosek sajnos mar nem kellenek sehova. Azota nagy nehezen sikerult elhelyezkednem egy irodaban ami joval kevesebb stressz es tobb penz, viszont ha nincs mas valasztas akkor csak a gyar marad. Nem mindenki azert nem megy el mert nem mer vagy nincs masra esze vagy tudasa hanem mert nem tud. Bar igaz volt munkatarsam aki 8 altalanossal amugysem mehetne mashova.
2019. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%

Igazából a munka, amit végeznek bárki számára elsajátítható akár órák alatt is. Nincs értéke annak a munkának amit végez.

Az a baj a gyári munkás aki összeszerel egy dolgot azzal érvvel a rossz fizu mellett, hogy amit előállít, az mekkora értékű. Pl. egy soron nagyon drága autó alkatrészeket gyártanak. Ebből neki az következik, hogy jó fizut kéne kapnia. Ez viszont nem így van. Mivel ettől függetlenül a munka amit végez nem igényel semilyen tudást.

A munkáltató a tudást, a munka értékért fizet. A legtöbb gyári melós ezt nem érti meg. Amit csinál, az bárki számára elsajátítható. Nem igényel semilyen szakmai tudást, nyelvismeretet, önálló gondolkodást.

A munkáltató pedig megteheti, hogy alacsony fizetést ad. Mert ha felmond az emberünk, akkor úgyis talál bárkit a helyére, aki 1 óra alatt betanul egy kvázi mozdulatot, és végzi tovább a termelést.


Ezek az emberek nem néznek magukba igazából. Nem ismerik be, hogy a munkajáuknak nincs értéke, bármikor helyettesíthetőek. HR-es emberek számára kvázi erőforrások.

Máshoz nem igazán értenek, nincs releváns végzettségük.


A többi része nem feltétlenül igaz, vagy értelmetlen. A műszakozás azért jó nekik, mert a fizu nagy részét arra kapják igazából, hogy vállalják a több műszakos rendet, ezáltalán a folyamatos termelés fennmarad. Az, hogy a főnök köcsög e, erősen helyfüggő. Darabszám meg mindig mindenhol magas volt. Ha alacsony lenne nem mehetnének túlórázni, ami még kevesebb fizut jelentene.


Azért nem váltanak, mert nem értenek semmihez igazán, betanított munka jöhet szóba leginkább.

2019. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%

No...ez az a hierarchiai sorrend szemlélet...

Mindez ellenére :"...az autóipar termelési értéke 2017-ben 8038 milliárd forintot tett ki, ami történelmi rekord, és a teljes magyar feldolgozóipari kibocsátás 28,7 százalékát adta."(Szíjjártó Péter)

2019. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Értettem én a viccet, csak nem szeretem.

(Bástya elvtársat már meg sem akarják gyilkolni?)

2019. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Okj-s végzettségem és diplomám is van, mégis kb. 100 ezerrel többet kapok a gyártósoron, mint a szakmáimban. Én azért viselkedek úgy, ahogy te leírtad, mert igazságtalannak tartom azt, hogy egy pedagógus nincs megfizetve hazánkban és így vezetem le a feszültséget. Jó vagy nem jó, ez van sajnos.
2019. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
6-os ha nem voltal gyarban akkor hulyesegeket ne mondj! Nehany dologban erosen igazad van. Viszont nem mindenki olyan hogy 8 altalanossal maszik gyarba, nekem is tobb szakmam van megsem vettek fel anno mert palyakezdo voltam es semmi tapasztalatom nem volt, penz hianyaban surgosen dolgoznom kellett es mivel mas munka nem volt igy vallaltam a gyarat. Es en tisztaban voltam a munkam ertekevel, mi is draga dolgokat raktunk ossze megsem sirtam mert tudtam hogy 3 mozdulat alatt megvan es ha kirugnak 100 masik jon mar aznap. Ugyhogy ne altalanosits senkit ha lehet, nekem volt utana lehetosegem valtani es valtottam is ennyi. A legtobben mar kioregedtek es nem veszik fel oket mashova, van akinek tenyleg semmi esze mashoz es csak 8 alt. van. De olyan is van mint en, es van aki nem mer valtani.
2019. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!