Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg lüke vagyok, amiért...

Tényleg lüke vagyok, amiért néha veszek kaját a főnökömnek?

Figyelt kérdés

Fél éve dolgozok, első munkahelyem egy kisvállalkozásban, ahol legtöbbször a főnökkel együtt dolgozunk.

Néha mikor nem hoztunk magunkkal kaját vett nekem ezt-azt, vagy csinált szendvicset. Mikor ő vett magának mindig hozott nekem is akár hamburgert, palacsintát, yoghurtot, gyümölcsöt.

Úgy éreztem helyénvalónak,hogy mikor én veszek akkor én is vigyek neki. Ezért én is hoztam neki palacsintát vagy csokit, banánt. Hisz kb ugyanott vagyok, ha azelőttnap ő vett és nem én kellett magamnak.

Közeli barátaim akiknek meséltem ezt azt mondják elég butus vagyok emiatt,minek költöm rá azt a pénzt amit tőle kapok a saját munkámért. S hogy az normális,hogy ő ennyit ad legalább, mert alapfizut kapok és semmi bónusz (kajapénz,útiköltség térítés) nincs.

Ti mit gondoltok erről? 22n


2019. jan. 21. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem így, hogy kölcsönös rendben van a dolog :)

én is szoktam adni csokit és gyümölcsöt a kollégáknak, akkor most kérjem el az árát? :D

2019. jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A kölcsönösség esetén ez így megfelelő.
2019. jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Lehet hogy ő így akar egy kis pluszt juttatni neked.Szóval nem kellene feltétlen visszaadni.De ha neked így jobb és telik rà,nos te dolgod.
2019. jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem alakul köztetek valami.
2019. jan. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy így akar pluszt juttatni nekem...de nekem olyan furán jönne ki,hogy beállítok valamivel és csak elrakom magamnak, miközben ő is éhes.

Nem alakulhat semmi, mivel nem hangsúlyoztam ki de ő is nő:)).

Vagyis inkább néni. Kedves velem nagyon, akármikor eltudok kérezni, laza a program. Nem egy álommeló, sok pénzem nincs belőle de igy a tanulás mellett még okés.

Illetve maga a légkör is sokat tesz, hogy nem jövök gyomorideggel minden reggel és ha épp nincsenek vevők itt lazulok.

2019. jan. 21. 11:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem fölösleges hülyeség. És ha a kollégáid megtudják, kapásból azt fogják gondolni, hogy be akarod pedálozni magadat.
2019. jan. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mellesleg mostmár tényleg furán jönne ki. Megszokta, hogy viszel neki. Ha abbahagynád, kvázi kérdően követelné.
2019. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van így. Ha azzal akarna neked plusz "juttatást" adni, hogy néha hoz egy sütit, akkor szólna, hogy ne költs rá abból a kevéske fizudból.
2019. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

"de nekem olyan furán jönne ki,hogy beállítok valamivel és csak elrakom magamnak, miközben ő is éhes."


Ehh...picit el vagy varázsolódva szociálisan, de legalább nem súlyosan. Ez most mégis úgy hangzott, mintha egy csecsemőről írnál. :)

2019. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amíg kölcsönös addig rendben van. Vagy pedig számoljatok el forintra pontosan minden nap.

Nálunk így van. A főnököm össze-vissza eszik mindent, de amikor megy kajáért, mert nem rendelt, éhes vagy bármi, mindig megkérdezi, kell-e valakinek valami. Ha igen, hozza, elszámolnak és kész. De fordítva is működik, ha valaki megy kajáért akkor is megkérdezi a többieket.

2019. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!