Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen beosztottakkal dolgozol...

Milyen beosztottakkal dolgozol szívesebben: Szókimondó / Simuló?

Figyelt kérdés

A rugalmas munkaidő kapcsán volt egy rövidebb diskurzus, ahol érvelési hibák és sok személyeskedés merült fel, valamint félremagyarázások. Azt vettem észre, hogy a többség azt szereti, ha igaza van és nem azt, ha érti a helyzetet.


Te milyen beosztottakkal / munkatársakkal dolgozol szívesen?

Józsi megmondja a kellemetlen igazságot, nem mindig értetek egyet és ragaszkodik a saját véleményéhez, gyakran hajlítani akarja a szabályokat és új módszereket bevezetni.

Pista olyat mond, amit hallani akarsz, ha más véleményen vagytok, igazat ad neked, mert a felettese vagy, nem mond ellent semmilyen szabálynak, a szokásos módszereket ismeri és követi, semmi újat nem hajlandó a munkába hozni, legfeljebb, ha írásba kapja, hogy követnie kell azt.



2019. jan. 21. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha már választani kell, akkor a szókimondó, még ha az adott pillanatban "fájdalmasabb" is. Inkább egy őszinte bunkó, mint egy kedves hazug. :/
2019. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szókimondó jobb, de csak akkor, ha azt is kulturáltan teszi.
2019. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a kérdést, te vagy a felettesük. Ebben az esetben viszont nyilván a te hibád is ha valamit nem értenek/félreértenek. Ha elhallgatod előlük a teljes igazságot vagy fontos részleteket az sosem visz előre.

Mutass példát te mindkettőjüknek. Legyél higgadt korrekt de teljesen őszinte és meglátod, hogy nemsokára mindketten így állnak majd hozzád.

2019. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Annyi kimaradt, hogy ha nem változik a helyzet a szókimondóval hosszútávon jobban jársz még akkor is ha nem tetszik a nyers stílusa.
2019. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok, köszi.

Nálunk a szókimondót megvetik sokan és a simulót szeretik.

Nem én vagyok a főnök, de azt vettem észre, hogy a pioneereket kiherélik nálunk a TelCo-ban és a szürke marhákat meg szeretik.

2019. febr. 6. 20:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a főnökeim eddig mindig a simulósakat szerették.

Az előző munkahelyemen volt ez a legfeltűnőbb: adott kolléga kerülte a melót, ha feladatok kapott a főnöktől fintorogva fogadta, a klienseket ímmel-ámmal látta el, és sokszor előre megmondta a kollégáknak (nem a főnöknek) hogy "beteg lesz" egy hétre, mert síelni szeretne, és nincs szabadsága.

Én ezerszer többet dolgoztam, mindig mozgásban voltam, de ha valami nem tetszett azt meg is mondtam a főnöknek, ráadásul nem mentem be hozzá csak úgy nyalizni az irodájába, mert mindig akadt munkám.

Na, ki volt a kedvenc?

Persze, a lusta lány.

Azért amikor felmondtam, mondták, hogy jó munkaerő voltam.

2019. febr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

25 év tapasztalata alapján írom neked a következőket:


A gyenge főnökök többsége a simulékony típust kedveli, mert erősíti az egójukat, de ezzel belesétálnak az alulról, hátulról manipulálható, csőlátású emberek hibáiba és hosszú távon rendszeresen csődbe viszik a rájuk bízott részlegeket vagy cégeket. Belőlük mindenhol találsz, sokan vannak.


Az erős, de makacs főnöknek egyik sem jó, megy a saját feje után bármi is legyen a következménye. A simulékony irritálja, az szókimondó meg agresszívvé teszi. Ez a legrosszabb fajta, menekülj tőle.


Az erős, de rugalmas főnök a szókimondó embereket határozottan kedveli, figyel a véleményükre, mert ők figyelmeztetnek a legkisebb gondokra is, amin javítani kell, de ő nem látja. A simulékony nem tudja befolyásolni, keresztül lát rajtuk, ezért az ilyenek egy idő után kikopnak mellőle. Ez a típus a legritkább és a legjobb. Ő viszi sikerre az szakadék szélén álló cégeket és az emberek hozzá hűségesek, nem a céghez.


Persze vannak köztük fokozatok és átmenetek, ha felismered őket már szerencsés vagy... :)

2019. febr. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!