Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri szociális munka szakon...

Megéri szociális munka szakon tanulni? Mik az elhelyezkedési lehetőségek?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk valaki nem akar mondjuk hajléktalanokkal foglalkozni?


Ér valamit ez a diploma, akár a munkaerőpiacon?



2019. jan. 23. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit takar neked a munkaerőpiac.

Munkát mindig fogsz vele találni, mert hiány van, de ha kiemelkedő karrierre, munkából való meggazdagodásra számítasz, akkor felejtsd el.

Szocmunkásnak lenni hivatás, ha emberekkel akarsz foglalkozni, akkor imádni fogod, de nemhogy diplomás bért nem fogsz kapni, az ügyfelek többsége jobban fog keresni nálad... :D

Egyébként ha nem hajléktalanok, akkor gyerekvédelmi intézmények minden formája, családsegítés, fogyatékosok, esetleg pályázati keretek között lehet extrább munkát találni, utcai, iskolai szocmunka, közösségépítés és hasonlók.


Én családsegítőként dolgoztam (igaz, szocpedes vagyok, nem szocmunkás), és imádtam, viszont fiatalon, családi háttér nélkül nem tudtam ebből megélni. Érdekességképp mondom, hogy egyetemen 2,5 évig hallgattuk, hogy embereknek segítés, szemléletmódok, milyen helyzetben hogy tudunk segíteni és milyen eszközeink vannak, milyen szuper ez a szakma, és milyen jó, hogy ilyen lelkesek vagyunk... majd gyakorlatok alatt egy évig hallgattuk ugyanazon tanároktól, hogy baromira gondoljuk meg, hogy tényleg ezt akarjuk e, mert szocmunkásként maximum éhenhalni fogunk.

Röviden: ez hivatás, nem munka. Akkor éri meg, ha így fogod fel, és ezért akarod csinálni.

Munkád az mindig lesz.

2019. jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egy szeretet szolgálat központjában dolgozom. A vezetők szociális munkát, szociálpolitikát tanultak. Nem ők gondozzák konkrétan az ellátottakat, hanem vezetik az országos méretű szervezetet.
2019. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1, Nem éri meg; 2, A közigálláson, a 3sz-en, és a nonprofit-on, de az egyháziálláson is szokott ezen végzettségű személyeknek állások meghirdetve; 3, A szocmunkás foglalkozhat családgondozással, prevenciós tevékenységgel is pl.; 4, KJT- szerinti bérezése. Mivel nagy a munkahelyeken a fluktuáció, és nem feltétlen van szupervíziós lehetőségek, így kelendő ugyan a munkaerő-piacon, de nincs megbecsülve. Pár köszönöm az ügyfelektől, több problémázás. Szerintem nem éri meg...
2019. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Jelenleg heti 40 órával, aminek kb. 60%a tényleges munka

havi 170-200nettó kezdőként attól függ mennyi a pótlék.

Hajléktalan ellátásban pl.185nettó az átlag.

Ugyan ez van fogyatékos otthonokba, pszichiátriai otthonokban stb.

Emberekkel tudni kell bánni, meg nem árt ha pszichésen rendbe van az ember és tudja kezelni a problémás egyéneket.

A munkában nincsen megszakadva ebben senki. Persze vannak rossz helyek, rossz vezetőkkel, onnan lépni kell.

2019. febr. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

170-200 nettó? Pályakezdőként? Hol élsz te?

Láttál te már valaha közalkalmazotti bértáblát?

Összetennénk a kezünket, ha így lenne...

2019. febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!