Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy megszólnak a kollégák mert nem megyek be betegen dolgozni?

Figyelt kérdés
Amit itthonról is meg tudok csinálni,az ráadásul elvégzem.A főnökömet nem zavarja,de van pár "tank" kolléganőm akik ilyenkor fennen hangoztatják,hogy én bezzeg be tudtam jönni 39 fokos lázzal is(ja nagyon örülök neki,hogy el szoktam kapni),akkor nem hiszem,hogy te nem tudsz.A másik azt nyomatja,hogy én már 5 éve nem voltam beteg nem hiszem el,hogy neked minden évben van valami bajod(de jó neki,szerinte én szeretek beteg lenni,aztán meg kevesebb fizut kapni)?Most komolyan gáz,hogy nem akarok a tömegközlekedésen bumlizni,a munkahelyemen ötpercenként kirohangálni a hasmenés miatt,meg ott szédelegni lázasan?

2019. jan. 24. 15:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
9%
Nem normális, hogy beszólnak, de azért te megerősítheted az immunrendszered, mert betegnek lenni sem jó, ráadásul máshoz is számíthat, mennyit vagy táppénzen (anyámnak pl. emiatt tolódik az, hogy mikor mehet el 40 évvel nyugdíjba). :-)
2019. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%

Durva nálam pont az volt mindig,hogy minek megyek be dolgozni betegen,volt olyan,hogy enyhe kihordott tüdőgyuszival mentem be,meg nagyon köhögtem.

Erre sok kollégám ki osztott,hogy minek megyek be maradjak otthon.

Erre rávágtam régebben,hogy mivel konraktor vagyok semmi gond,mondom hova kell elutalni a napi pénzemet,és nem jövök be annyi nap amennyit utalsz.

Itt már elakadt a lélegzet.


Ne foglalkozz velük,ez nagyon MAGYAR kérdező,mond azt,hogy te vagy a SZTÁR akkor,hogy nem vagy beteg,tegezhetlek eseleg egy ekkora SZTÁRT? :)

Jó neked hogy van home office,sajnos nálunk ritka még.

2019. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%
Az ilyen sztahanovista munkagépeket valami munkatáborban kéne melóztatni, azt bírnák, még élveznék is.Itt az influenza járvány, jobb lenne nem terjeszteni.Egyébként nekik mi közük hozzá? Talán nincs ott, aki most helyettük is csinálná amelót? Gondolom, másra passzolják a piszkos munkát, az ilyen típus mindíg így szokta.Mást ugráltat, miközben jajgat, hogy mennyit dolgozott.Én nyírom az ilyeneket, mint kertben a gyomot.
2019. jan. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
21%
Ez sok esetben helyzetfüggő. Velem volt olyan, hogy ha nem mentem volna be, akkor a többiek úgy megszakadnak túlórában, hogy bele roppannak. Nálunk az év leghúzosabb része pont a takonyszezon kezdetére esik. Sokan voltunk betegek, de abban a honapban senki sem maradt otthon. Nem akartunk egymással kiszúrni. Persze jol elkaptuk egymástol, senki sem úszta meg a köhögést a taknyot vagy torokfájást. Kinek mi jutott. De az év csendesebb részein simán otthon maradunk.
2019. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem szerettük, mikor betegen bejött a volt kolléganőnk, ott szívta-fújta az orrát, köhögött, hallgatni is rossz volt, meg látványosan szenvedett, ha kinyitottuk az ablakot, akkor megfagyni készült, ha haza akartuk küldeni, hogy ne ragassza ránk, akkor neki állt feljebb. Szerencséje, hogy nem ragasztott ránk soha semmit, mert akkor tuti megkapta volna a gyógyszerszámlát.

Szerintem beteg ember nem munkahelyre való, pihenje ki otthon, és ne ragassza másra a bacijait.

2019. jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
8%

Csak az a baj 5-ös hogy nem véletlenül megy be az a kolléga,mondom én kontraktor vagyok és ha nem megyek akkor elesek rengeteg zsetontól.

Akinek nem tetszett annak mondtam,hogy ha nem tetszik neki akkor utalja el vagy adja ide a napi díjamat annyi napot amennyit ne legyek bent.

Itt mindig csend van.

2019. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk nincsenek hatalmas pénzek, sokat nem vesztett volna a táppénzzel, haszna meg nem volt, hogy bent ült, mert mintha ott se lett volna, igaz alapjáraton se, mert csak összekuszálta a dolgokat.
2019. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Erre az embertipusra mondjuk itt a pszichiátrián hogy : Nem csak magára közveszélyes, hanem a társadalomra.


Arra is gondolj, jelenléted hány embert fertőz le, amikor ilyen állapotban Ház-Munkahely között terjeszted a bacikat.

2019. jan. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Sokan pont azért mennek betegen is, mert kevés anyagi veszteséget sem engedhetnek meg maguknak. De attól ez még nem jó. Viszont tényleg lehet erősíteni az immunrendszert, nem tudom, azzal a válasszal mi a baj. Sokat betegeskedő gyerek voltam, egészségügyi okokból könnyített tornán, aztán felnőttként, amikor már saját jövedelmem volt, beintettem mindenkinek, és sportolni kezdtem. Kerestem valamit, amivel elindulhatok, fokozatosan haladtam, növeltem, azóta egyszer sem voltam táppénzen.
2019. jan. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
6: De erről nyilván tájékoztatva lettél, amikor megkötötték veled a szerződést. Vagy már akkor eldöntötted, hogy ha kell lefertőzől mindenkit, de nem fogsz otthon maradni? És ha ennyire nagy veszteség megbetegedni, akkor miért nem keresel másik helyet?
2019. jan. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!