Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fél év után most kezdett...

Fél év után most kezdett keményen kötekedni/flegmázni a főnököm, elegem van belőle, miért nem lehet normálisan beszélni?

Figyelt kérdés

(bocsi hosszú lett de szerintem érdemes elolvasni, hogy megért)


Segédmunkás vagyok tetőfedőknél, most ilyen benti meló megy, asztalt csináltunk, csiszoltuk, anyagot kivágtuk, gyalultuk stb.


3-an vagyuk gyakorlatilag néha mikor cserepezünk akkor kerítenek még valami beugrokat.


És én csodálkoztam is anno, hogy mennek náluk az emberek. (nem csak a nehezebb melóra kell gondolni, pl foszni pakolás, bérvágás)


Jó van nehéz munka is, de könnyű is mint a mostani és megcsinálom úgy ahogy.


De amikor már kétnaponta kötegszik ez a majom apróságokba akkor már elegem van.


---------


Az első komolyabb veszekedés múlthéten történt, kör fűrész lapot odébb raktam mert útba volt és foggal lefele tettem, netán belesik valaki akkor ne rendezze le a képét.


- erre ki rakta le ide, hát egy kicsit hozzáér a betonhoz és már nem úgy fog (óvatosan raktam le és nem tudtam mit lehet stb.)


- aztán a fönők tesója, mondta, hogy oldalra tegyük a következő fosznikat deszkákat, ne adta ki a fenyőrönk, hogy most foszni vagy deszka lesz belőle és egy sorra csak egyfélét rakunk a különböző vastagság miatt.


- Így félre raktuk, erre ez más a fönők faterja szólt be, miért nem raktuk be...


Ma:


újobban rakok a kazán ra is fát, mert főnök öccse múltkor megkért tegyek már rá, gondoltam ne mondják azt, hogy nekem mondani kell mindent, mert idáig azt mondták...


Úgy képzeljétek el, hogy a kazán mellet két marék seprűgally én a gyújtósok. Gondoltam rádobom azt a csöves seprűgallyt.


Erre ez a majom 30 perc múlva ebédelni készültünk: hagy kérdezzem már meg, hova lett a seprűgally?


én: eltüzeltem

- mikor tudod, hogy spórolok a gyújtóssal és eltüzeled

Én: két gallyért veszekszel ember... (és annyi forgács és száraz deszka van mellette a kupacon összevágva ami no.1 gyújtosnak


na utána csend és elmentünk haza ebédelni.



utána, csiszoltam a lócák nehezen elérhető széleit: lassacskán de erősen én úgy szoktam otthon is...


Erre 30 perc múlva:

- te figyelj, őszintén mennyit kérnél egy ilyen lócáért, én nem értettem mire mondja, így nem tudom feleltem.


De most komolyan én: 35-40.000Ft biztos


Erre, akkor te éhen halnál, nem így kell csiszolni, mert az életbe nem jön le.....


- én csak nevettem rajta magamban és nem szóltam semmit de már eldöntöttem, hogy minél hamarabb felmondok.



Tényleg: miért nem tudja azt mondani, csiszolt gyorsabban ezér kapsz 700Ft-os órabért.



2019. jan. 24. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ide. Fizikai munkásbol hiány van. Bármikor leléphetsz, ha nem érzed jól magad. És utána rájön, hogy máshogy kellene viselkedni. Lesz másik hely! Mai világban mindenki irodában terpeszkedve akar megélni, ezert nincs szakember.
2019. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld!


Ez így kicsit lenyugtatott estére, de még mindig bennem van a feszültség.


Ne gondoljátok, hogy tanulatlan hülye vagyok és ugatok. Technikumi végzettségem van, csak helyben közel van és többihez képest jól fizet.


Csak semmit nem ad se munkaruha se semmi és most meg elkezdett flegmázni.

2019. jan. 24. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Nah, figyelj, munkaero hiany van. Menj oda a fonokhoz, (ha már ugy is felmondanal semmit nem veszithetsz) mondd neki, hogy fizessen tobbet mert te jol es lelkiismeretesen vegzed a munkad, vagy elmesz, es ne hogy azt higyje hogy olyan konnyen talál mást a helyedre. Ahogy irtad, alap nem vagytok sokan, szoval valamilyen szinten biztos nem akarja hogy elmenj.
2019. jan. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most akkor mi a kérdés?
2019. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy legalább 1000 Ft-os órabért kérsz és ha nem adja meg, felmondanék. Gyorsan fogsz találni másik munkát, nem kell aggódnod, akkora a munkaerő hiány.
2019. jan. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!