Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetséges az, hogy elmész...

Lehetséges az, hogy elmész egy cégtől, dolgozol más helyen, ahol szerzel munkatapasztalatot. Majd visszamész az első céghez?

Figyelt kérdés
Főleg értelmiségi pályákra vonatkoztatva kérdezem. Vagy ha egy cégtől felmondtál, akkor oda már semmiképp se vesznek vissza, mert úgy gondolják, hogy nem leszel lojális.

2019. jan. 25. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Helyre válogatja. Függ, hogy hogyan álltak hozzád, mennyire volt jó a munkád, kell-e ember. De van olyan hely is,ahonnan 1x lehet elmenni.
2019. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem venném vissza, mert azt gondolnám, hogy megint csak átmeneti helynek tekinti és el fog menni, aztán megint keresni kell valakit.
2019. jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én láttam már erre példát. Nálunk volt egy kolléga aki pár hónap után bejelentette hogy visszamegy az előző munkahelyére.

Én viszont nem tennék ilyet, mert nagyon kiszolgáltatottá tesz a munkaadó felé.

2019. jan. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 32 évesen ötödjére jöttem vissza az "anyacégemhez".Kétszer leépítettek kétszer felmondtam de mégis mindig visszahord a szél :)
2019. jan. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Tényleg hely és vezetés függő. Előző munkahelyemen aki elment, azt "kitiltották". Nem hivatalosan, de mindenki tudta a HR-en hogy szépen meg kell köszönni a jelentkezést és el kell felejteni.


Az az előtti munkahelyemen mehettél, jöhettél (persze értelmes keretek között) az esetek többségében. Ha pl leépítés miatt kerültél ki akkor visszavettek szinte biztosan bővítésnél ha meg voltak elégedve veled.


A jelenlegi helyen nem tudom vezetőknél hogy megy, de a kétkezi melósok és csopvezetők közül volt aki visszajött, visszavették szinte azonnal. Kevés az ember, nem lehet válogatni.



Nincs bevett stratégia, de azt nem szeretik aki sokat váltogatja a cégeket. Van ahol külföldi munkavállalás után 5-10 évvel hazatérteket visszavettek mert értékes tapasztalatokat szereztek, és tudták hogy haza akarnak települni. Nekik a pénz sem volt annyira fontos, megvolt az egzisztenciájuk. Jó fizetésért jöttek vissza nem azt mondom, de ők már nem akartak elmenni pár tízezerért másik céghez.


Van amelyik cégnél szerveztek pont ezért külföldi munkákat, mérnököket, melósokat együtt küldtek pár hónapra kiküldetésekre. Ott nem tudom hogy oldották meg, de addig itthon nélkülözték őket. Aki ezek után elment, azt már nem szívesen vették vissza. Akit mégis visszavettek és úgyis elment következő szezonban maszekolni, azt soha többé nem fogadták be.


Érdeklődj a saját munkahelyeden finoman. Csak nehogy megsegítsék a döntésed egy kirúgással :) Nagyon függ a vállalati kultúrától egy cég működése.

2019. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én se szívesen venném vissza.

Sori dolgozóknál még elmegy, jönnek mennek, mert azt hiszik máshol jobb. De szelleminél már inkább nem erőltetném

2019. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is láttam ilyet... szerintem nagyon ciki.
2021. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!