Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelező-e a közmunkásoknak a...

Kötelező-e a közmunkásoknak a láthatósági mellény használata?

Figyelt kérdés

Önkormányzatunknál probléma, hogy nem szívesen veszik fel a láthatósági mellényt a közmunkások rendszeres felszólításra sem! Viszont egy esetleges baleset után, kérik, hogy viselt-e.

Van-e valamilyen előírás arra vonatkozóan, hogy mikor, hol kell használniuk? Ha nem vesz fel és baleset éri, akkor kié a felelősség? A Kresz-ben csak a közlekedőkre vonatkozóan találtam rá, munka törvénykönyve sem tér ki rá.

Irathatnuk-e velük egy olyan papírt, hogy a láthatósági mellényt saját felelősségre hordják és ha baleset éri őket, de nem viselték, akkor vállalják a felelősséget?



2019. jan. 25. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Igen, írathattok velük ilyet, de célszerűbb egy átadás átvételi jegyzőkönyv a munkavédelmi felszerelésekről személyenként. A jegyzőkönyv aljára pedig oda kell írni hogy a munkavédelmi előírásokat a fönök ismertette, megértettem és betartom.


Egy munkavédelmist hivjatok ki, tartson elöadást, irassa alá a munkavédelmi oktatásról szóló jegyzőkönyvet, az mindenhol kell ahol munkavédelmi felszerelést alkalmaznak.


Ezt egy önkormányzatnál miért nem tudják???

2019. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jah, bocsi nem a fönök ismertette, hanem a munkavédelmis. Ezt külön munkavédelmi technikusi iskolát végzett személy teheti meg.
2019. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A munkaköri leírásban benne kell higy legyen a kötelező munkaruházat is. Amennyiben benne van es aláírta a szerzodest, onnantól az o felelossege.
2019. jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Láthatósági mellény akkor kell, ha olyan helyen dolgoznak, ahol forgalom van. Országút vagy sínek mellett, például. Legalábbis amikor én közmunkáztam, nekünk csak akkor kellett.
2019. jan. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen van munkavédelmi és tűzvédelmi oktatás minden egyes programkezdésekor, valamint, ha új foglalkoztatott lép be a körbe. A munkaköri leírás pedig tartalmazza, hogy az eszközökért ki felel stb, munkaruha.

De konkrétan a mellény nincs benne leírva, ezért kérdeztem.

Kis település, egy főút és 10 kisebb kiszolgáló, ennyi az a terep, ahol indokolt lehet, viszont ezek állandóan érintettek bármikor bárhol dolgoznak, szóval folyamatosan kellene viselniük.

De közmunka, szóval nem kell ecsetelni, hogy mekkora a munka morál. Mikor gereblyézik az árkot és szól a munkavezető, hogy fejezzék be, mert más munkát adnak, akkor ahol épp vannak elhajítják a gereblyét és az ott marad az árok szélén, hogy most félig belóg az útra, akadályoztatja a forgalmat az mit érdekli őket. Tudom, ez a vezetés reszortja is, de sajnos erőforrás hiányában, abból dolgozunk, amink van.

2019. jan. 26. 15:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Út mellett kötelező -más nem a saját érdekükben is.

Egyéb helyen (pl.:közpark) nem. Van is erről ombudsmani állásfoglalás. Szégyenmellénynek is nevezik ezt a kiegészítőt.

2019. febr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!