Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljon az, aki megreked...

Mit csináljon az, aki megrekedt és nem tud továbblépni?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, egyetemet végeztem, már diploma előtt elkezdtem dolgozni, azóta is folyamatosan van állásom. Tanítok. A választott szakmámból mostanra kiábrándultam, kiégtem, rendszeresen szorulok táppénzre kimerültség és kiégés miatt (sírógörcsök a munkahelyen, kiborulás, állandó alvás, fizikai betegségek, stb). Nem szeretek már ott dolgozni, nem akarom ezt a munkát. A gyerekeket nagyon szeretem, és ők jelentenek még némi vigaszt, de egyébként készen vagyok.

Rengeteget gondolkodtam és próbálkoztam pályaelhagyással, de semmihez nem értek ezen kívül, nincs más szakmám.

A fizetésem egy közröhely, ennél fogva pénzem nincs arra, hogy képezzem magam, vagy fenntartsam magam tartósan, ha pl felmondok. Muszáj dolgoznom, és úgy tűnik, nem kellek sehová. Lenne olyan, ami érdekel, de esélyem sincs - munka mellett kellene tanulnom, mert senki nem tud még támogatni sem. Próbálkoztam bolti eladói állásokkal, még árufeltöltéssel is, nem vettek fel.

3 nyelven beszélek felsőfokon, tolmács és szakfordító végzettségem van a tanári mellett. Tolmácsolni nincs lehetőségem, szakfordítást próbáltam, de amíg nem hitelesítem magam, gyakorlatilag minden sarkon átvernek, és veszteséges a munka. A hitelesítés egy pesti tanfolyam (egyetem?) elvégzésével érhető el, plusz ugye pénzes (lehet, hogy nem jól emlékszem, mert évekkel ezelőtt beszéltem erről utoljára valakivel).

Egy hatalmas kátyúban vagyok, nézem, ahogy fizikailag megyek tönkre a stressztől és sírok, mielőtt beérek dolgozni, így telnek a napjaim és nem tudok kikecmeregni ebből.


Ti mit tennétek? Milyen lehetőségek vannak?


32/N



2019. jan. 27. 18:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Nincs kedved egy személyes coaching-hoz? Kitaláljuk együtt (ahelyett, hogy egy rakás tanácsot adnék, persze lehet, hogy az is lesz még). Nemzetközi minősítéshez lenne szükségem néhány hangrögzített coaching beszélgetésre, messengeren is megoldható lehet. Csak most, csak neked ingyen, a feltétel a hangrögzítés. Előtte természetesen beszélhetünk hangrögzítés nélkül is. Ha érdekel, írj üzenetet, adok elérhetőséget.
2019. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia. A megoldás Norvégia. Küldj majd képeslapot. Sok sikert.
2019. jan. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Szia! Nyilván ha egy pesti tanfolyamra nincs pénzem, akkor Norvégiára majd lesz.

Köszi a választ azért...

2019. jan. 28. 06:43
 4/17 anonim ***** válasza:
Az első megadta a segítségét, az jó. Tanácsok mindig jól jönnek. Még annyit tennék, mivel 3 nyelven beszélsz, taníthatnál magán nyelvtanárként is nyelviskolában. Más a rendszer, lehet bejönne ha nem próbáltad. Otthon is taníthatnál, korrepetálni,helyi újságban feladni egy hirdetést, legalább legyen kereseted.
2019. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tanítottam nyelviskolában. A heti tíz óra kicsit kemény volt, de elment, viszont mikor a sulinak leült, tönkrementem. 3 évembe tellett talpra állni, mert a végén a megtakarításaimból éltem, elhasználtam mindet. Nem tudom, megvan-e a bizalmam még ehhez a sportághoz, de gondolkodom rajta.
2019. jan. 28. 20:35
 6/17 A kérdező kommentje:
*napi tíz óra
2019. jan. 28. 20:35
 7/17 anonim ***** válasza:

Melyik városban élsz? Mert 3 nyelvismerettel nem hiszem el, hogy ne lehetne egy vagon pénzt keresni. Esetleg akkor, ha 3 reménytelen nyelvet tudsz, amit nem hiszek. De ha tényleg nem vmi frekventált helyen laksz, akkor elhiszem, hogy a kutyának sem kell a nyelvismereted.

Skype-on tanítani? Nem tudom, hogy milyen, én csak kérdezem.

2019. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ne napi 10 órát tartani nem normális, emberből vagy te is. Ennyi óra számot tényleg nem normális les leadni. Helyedben lennék megprobálnám, szerintem nagyon jó lehetőség. Előtte lélekben és fejben szedd össze magad, mert ott nem vagy rendben. Ha munkát keresel, szabd mega feltételeket. Azért van talasztalatod nagyon sokat ér, ne engedd hogy a munkáltató mondja meg mennyi órát ad le. Húzd meg a határt.
2019. jan. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ja mert a 10 óra nagyon sok vannak akik 12 órát nyomnak és keményebb fizikai munkában és nem halnak bele de sajnos ez az ország ilyen fel a fejjel kérdező mindig van kiút én sem keresek jól cnc állásban vagyok jelenleg szaros 270 000 nettóval túlóra nélkül semmit nem ér ezért kénytelen vagyok én is 10-12 órát dolgozni sokszor hogy 300 felett keressek. Kitartás én is csak addig csinálom még muszáj.
2019. jan. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

10 óra leadott tanóra elég sok, arra jön a felkészülés. Aláírom, hogy nem fizikai munka, de sok. 270 nettóért a kezem összetenném, én 160 nettót viszek haza. Szabolcs megyében lakom. A három nyelv angol, francia és spanyol.

Papíron jónak hangzik, aztán ugye az ember megtapasztalja, hogy nagyon limitált - ezzel tényleg csak tanítani lehet. Ha valahova elég lenne jó kommunikációs készséggel és max angol nyevtudással rendelkezni mondjuk adminisztratív munkakörbe, akkor az bejönne, akadt is ilyen 1-2, de szerintem csókosok kerültek be, vagy olyanok, akik pl szebbek voltak, mint én, vagy fiatalok, frissdiplomások...

2019. jan. 29. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!