Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ma kezdtem az új munkahelyemen...

Ma kezdtem az új munkahelyemen, fel szeretnék mondani holnap de nincs nyomtatvanyom, kézzel írott felmondást elfogadnak, és ha úgy írom hogy 28. An kezdodo munkaviszonyom 29. en fel szeretnem mondani akkor holnap meg vegig kell dolgoznom?

Figyelt kérdés
2019. jan. 28. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen hamar feladtad? Milyen munkától, ijedtél ennyire meg?
2019. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Áruosszekeszites -18 fokban
2019. jan. 28. 23:00
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Holnap be mész és felmondasz, igaz lesznek gúnyos tekintetek, megjegyzések, de ha te ennyire nem bírsz ki egy, ilyen egyszerű munkát az a te bajod.

Legközelebb valami testhez álló munkát vállalj!

2019. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

"ha te ennyire nem bírsz ki egy, ilyen egyszerű munkát az a te bajod."


3as hogy lehetsz ennyire bolond? :D

2019. jan. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha probaidon vagy, nem kell semmit mondanod se irnod, betelefonalsz reggel, hogy ne szamitsanak rad es annyi.
2019. jan. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig írásban mondunk fel, még próbaidő alatt is.

Egyébként hogyan bizonyítod, hogy próbaidő alatt mondtál fel?


Ha próbaidő alatt vagy - gondolom, hogy igen :) -, akkor a felmondás átadása után akár azonnal mehetsz is haza. Vagy ledolgozod még az éppen aktuális műszakot, és utána mész haza.


Kézzel írt felmondás is felmondás. A felmondás akkor vált ki joghatást (függetlenül attól, hogy milyen dátumot írsz bele/rá), amikor átadod a munkáltatónak.

Tehát ha Te január 26-án megírsz egy felmondást január 29-i dátumot beleírva, de január 30-án adod csak át, akkor január 30-án vált ki joghatást.


Ez akkor fontos nagyon, ha mondjuk január 30-án már nem vagy próbaidőn, de akkor adod át. Ilyenkor ugyanis már nem próbaidő alattinak számít a felmondás, tehát van felmondási idő.


Hát ezért adjuk írásba. Két egyező példányban megírod, az egyiket átadod, a másikon pedig dátummal ellátva átveteted, majd elteszed. Így utólagos jogvita kizárva. Pár sor az egész.


Munkáltató neve, címe


Alulírott Gipsz Jakab (ide a személyes adataid) az Önöknél fennálló munkaviszonyomat felmondom.


Dátum, és az aláírásod

2019. jan. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És arra a példányra ami nalam marad elég ha aláírják vagy pecsét is kell?
2019. jan. 29. 08:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején a Tesconál kézzel írott papírral mondtam fel.

Felmondás Alulírott xy (anyja neve, lakcím, szig szám) a 2019.01. hó XX-én kelt munkaszerződésem, a mai nappal (2019.01.29) felmondom.

Dátum alárírás, ebből 2-t megírsz, beadod, aláíratod, mai napod ledolgozod, nap végén visszaadod amit kaptál munkaruha, eszközök, holnap már be se kell menni.

A munkáltatónak pedig 5 napja van rá, hogy kifizesse a béred és kiadja a papírjaid. Igaz én ezt a 2 napot inkább kp-ban kérném, mint utalva.

2019. jan. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"És arra a példányra ami nalam marad elég ha aláírják vagy pecsét is kell?"


Átvétel dátuma kell rá, és egy aláírás, amivel igazolja az illető, hogy átvette Tőled. Lényegtelen, hogy van-e pecsét rajta, vagy sem.

2019. jan. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!