Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az hogy ha jön egy...

Miért van az hogy ha jön egy levél a postan akkor azt csomó helyen alà kell irni plusz meg kell személy. Ig. Szàm is ha pénz jön akkor meg csak egy alàiràs?

Figyelt kérdés
Szóval ha pénzt hoz valakinek akkor még személyit se kér csak egy alàiràs és adja is a pénzt. Ha meg levél jön akkor nyomtatot alàiràst kér irotatt is meg azt hogy pl testvere plusz meg igazolvany szam is. Alig fer ez mind oda. Ebben mi a logika?? A pénz az amit ellopnak konnyen a leveleink a kutyanak se kellennek.

2019. jan. 29. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, ezt én sem értem.
2019. jan. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy a testvére vagy, eleve csak akkor kell megadni, ha valaki más levelet veszed át.

A hivatalos iratok fontosabbak, mint a pénz és nagyobb értéket is képviselhetnek. Érkezhet egy NAVH felszólítás, aminek a vége lehet több százezres bírság, birosagi idézés, amivel börtönbe kerülhetsz, stb.

2019. jan. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Postás vagyok, pénznél is szoktam személyit kérni, én és a legtöbb kollégám szokott kérni, lehet, hogy nem akkora pénzösszegről van szó, hogy megérje ellopni (vittem már pár száz forintot is) s emiatt nem kér a postásod személyit, mert úgyse tagadná le senki, hogy nem vette át s fizettetné ki a postással, sok oka lehet annak, hogy miért nem kér.

Nyomtatott aláírást ajánlott küldeményeknél a tértivevényre szoktak írni, ami visszamegy a feladónak igazolva, hogy átvette valaki a levelet. Utalványnál nincs tértivevény.

2019. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért így van mert ez a szabály. Ahogy ketteske is leírta, ma már sok a bírósági, rendőrségi és végrehajtós levél. Ezeken milliók és életek múlhatnak, ezért ilyen szigorú a dolog.
2019. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a postára mész a küldeményért bárki lehetsz,akár ki is lophattad az értesítőt a postaládából.

Viszont ha a postás visz neked valamit akkor eleve a címedre megy,ha rendszeresen akkor már "ismer",kialakul valamiféle bizalom stb.az első pár alkalommal biztos kért iratokat.

Én is voltam postás,betanításkor mondták hogy vigyázzak kiben bízom meg annyira hogy nem kérek személyit mert történt már olyan hogy egy kézbesítő odament a jól ismert címre,aki kijött az ajtón annak csak egy aláírással odaadta a pénzt/csomagot,majd később kiderült hogy az a személy valami távoli rokon volt egyedül hagyva a lakásban -és nem volt jóban a tulajjal-ezért elváltoztatott írással álnéven vette át,majd letagadta-mivel nem lehetett bizonyítani a postáson vasalták be a kárt...

2019. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

És valóban! Mintha régebben nem lett volna ennyi rendőrségi, bírósági levél. Végrehajtósró nem is beszélve.

Hmmmm.....érdekes

2021. máj. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!