Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szeretem a munkámat, mégis...

Szeretem a munkámat, mégis állandóan gyomorgörcsöm van miatta?! Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Nincs okom a panaszra, szeretem a munkámat, jofejek a kollégáim, jóindulatú a főnököm. Jól is teljesitek, meg vannak velem elégedve.

Mégis minden áldott este gyomorgörccsel fekszem le, és kelek fel, hogy mi vár rám másnap/aznap a munkahelyemen. Nem tudom, talán túl nagy a felelősség (de hol nem?), félek a hibazastol... nem tudom. De úgy érzem, hogy nemsokára összeroppanok.

Más is van így vele? Hogyan vehetném kicsit lazábban a dolgokat? Van, akinek ez megy?


32N


2019. jan. 29. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Mit dógozó?
2019. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szociális munkás vagyok - részben irodai / részben ügyfelekkel foglalkozom.
2019. jan. 29. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Hú, mintha rólam írtál volna. :( Hasonló problémával küzdöttem egész életemben, de nekem mindenre kihat az állandó szorongás. Már iskolás koromban is ez volt, én voltam az egyik legjobb tanuló az osztályban, emellett szófogadó jó kislány, a többiekkel kijöttem, nem szekáltak, mégis végigidegeskedtem a sulis éveimet.

A munkában ugyanez. Eddig mindenhol jól teljesítettem, főnökeim is normálisak voltak, mégis félve járok be dolgozni. Bennem alapvetően megvan az állandó szorongás, sajnos a személyisége része.


Tudod mit vettem észre? Én azon a munkahelyemen szorongtam eddig a legjobban, ahol a legjobban szerettem a munkát... furán hangzik, de szerintem az volt benne, hogy ott meg jobban számított, hogy mindent jól csináljak, ne hibázzak, mert féltem hogy elveszíthetem a szeretett munkát. Emiatt szerintem maximalista voltam, ami az amúgy is stresszes énemnek túl sok volt.

Most olyan munkám van, amit nem szeretek (de nem is utálom), közömbös számomra, hogyan teljesít a cég, és nem ebben a szakmában képzelem el a jövőmet, így amiatt sem stresszelek annyira, hogy mi van, ha nem vagyok elég jó.

Persze ez sem jó, mert most még hiába nyugisabb a meló (de szerintem még így is többet stresszelek miatta, mint a kollégaim), nem szeretem, amit csinálok, és munka közben sokszor azon töröm a fejem, hova menekülhetnék el, álláshirdetéseket nézegetek...


Szóval tudom, mit érzel, de tanácsot adni sajnos nem tudok. Én már pszichológuson is gondolkoztam, de még nem vettem rá magam.

2019. jan. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Emögött az lehet, hogy túl magasra tetted a mércét, túlzott megfelelési kényszer van benned, pedig el kéne engedned a stresszt, mert az lassan felemészti az embert. Mindig úgy állj a dolgokhoz, hogy a tőled lehető legtöbbet megteszed a munkádban, éppen ezért nincs rá okod, hogy emészd magad lelkileg. Ha minden sebészorvos görccsel a gyomrában menne aludni, akkor milyen állapotok lennének? Pedig ott aztán egy vétlen hiba is végzetes lehet.
2019. jan. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!