Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » McDonald's-ban miért nem...

McDonald's-ban miért nem lehet 16 évesen dolgozni diákmunkásként?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet hogy én még csak nézelődtem, hogy mondjuk év közben szÍvesen elmennék egyszer kétszer a mekibe dolgozni,(Debrecen) de mindenhol azt Írják, hogy 16 évesen lehet, közben felmegyek egy diákmunka oldalra, ott meg Írják hogy csak 18 éves kortól lehet. Lehet én vagyok csak hülye, de megköszönném ha valaki elmondaná bővebben hogy hogy van ez akkor.

2019. febr. 5. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eltérő hogy éppen melyik étteremnek milyen munkásokra van szüksége.

18 év alatt nem dolgozhatsz 8 óránál egy percet se többet, illetve nem dolgozhatsz éjszaka. Ha olyan embert keresnek akit ezekre akarnak beosztani akkor 18 alatt kiesik mindenki.

2019. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Törvényesen 16 éves kortól dolgozhatsz 8 órában. A McDonald's viszont mondhatja azt hogy csak 18-tól vesz fel... Mert mondjuk 12-zni kell... Mert éjszakai műszakot kell vállani... Mert túlórázni kell... Például.
2019. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan szegmensei egy ilyen jellegű munkahelynek, amit fizikálisan és/vagy pszihésen nem bírnál HOSSZABB TÁVON.
2019. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Mekiztem. Sokan 15 évesen tolták nyáriszünetben, majd 16-tól suli mellett. Szr meló, de lehet bírni.
2019. febr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is ott dolgozom, nálunk lehet annyi különbséggel, hogy nem dolgozhatnak késői műszakban és 1 helyett 2 szünetet kell tartaniuk.
2019. febr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!