Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnököm egy öreg, életveszélye...

Főnököm egy öreg, életveszélyes autóba a kar beleültetni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A munka autóm egy 1993-as Sprinter (26 éves)

Előző hét csütörtökön majdnem meghaltam abban a tragacsban. Keresztbe állt az M1 autópályán 80-90-el haladtam, alig nyomtam rá a fékre. Kamion majdnem szétvitte a fülkét (10cm re állt meg a fülkétől..)

Főnököm elvitte szerelőhöz átnézetni, megcsináltatni a fékeket, mert vlsz az okozta a gondot.

Úgy van vele, hogy megcsináltatja és Én vissza is ülök abba a szarba.

Ott a gond, hogy Én nem akarok/ nem merek...

Előre látom, hogy erőltetni fogja annak a "csodás" autónak a vezetését.

Joggal tagadhatom meg a vezetését annak fényében, hogy majdnem megölt az az autó?

Van alapja a kiakadásomnak?



2019. febr. 6. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Megtagadhatod , akkor valószínű mehetsz is másik munkahely után.
2019. febr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Napsi2019 ***** válasza:
90%
Megkérdeztem apát, azt mondta hogy akár fel is jelentheted a hülye főnöködet, mert neki kötelessége a munkádhoz a biztonságos környezetet (autót) biztosítani. Ez pedig baromira nem az. Apa szerint akár fel is mondhatsz azonnali felmondással és még a bíróság is a javadra fog ítélni. Semmiképpen ne ülj bele vissza, ha szívózik, vagy kirúg miatta, menj el ügyvédhez.
2019. febr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, aztán fizessen 100.000 Ft-okat olyan ügyvédre, aki ér is valamit. Jobb, ha lelép és normális melóhely után néz, ahol nincs halálautó.
2019. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Feljelentést semmiképp sem szeretnék, valószínűleg ha erőlteti felmondok...nem ér nekem ez a meló annyit, hogy kockáztassak.

2019. febr. 6. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmondom Neked, higy azzal a tragaccsal úgy indulj útnak, hogyha balesetet szenvedsz, esetleg embert ölsz, az egyedül csak a Te felelőséged és nem a fönöködé!

A bíróságon senkit nem fog érdekelni az a szöveg, hogy "mert a főnököm bla bla bla"!!


3) Ha a jármû az (1) bekezdésben foglalt rendelkezéseknek nem felel meg;


a) az üzemben tartó nem engedheti meg, hogy a vezetõ a jármûvel elinduljon és az elindulást köteles megakadályozni;


b) a vezetõ a jármûvel nem indulhat el és az elindulásra vonatkozó utasítás végrehajtását köteles megtagadni.


A felelőség a Tied!!!!!!

2019. febr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles vezetni, fel is mondhatsz.

A jogi procedúrával nem érdemes bajlódni, hiszen ez magyarország.


Viszont azt megcsinálhatod, hogy keresel egy megbízható szerelőt és mindkettőtök jelenlétében átnézetitek vele a kocsit. Ez nem kerül többe néhány ezer forintnál és kiderül, hogy a kocsi tényleg egy roncs-e. Lehet, hogy ez a hiba csak egy egyszeri alkalom volt, különben rendesen van szervízelve a kocsi. De az is kiderülne, ha az autó tényleg egy romhalmaz. A vizsgálat fényében pedig nagyobb biztonságban dönthetsz a további lépésekről.

2019. febr. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!