Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Introvertáltként a hadseregben?

Introvertáltként a hadseregben?

Figyelt kérdés

20 éves introvertált személyiség vagyok aki elhatározta hogy elmegy a Bundeswehrbe (Németország hadereje) 7 hónapra. Több oka van annak miért jelentkeztem a hadseregbe. Főleg a tapasztalat szerzés, a sport, a korán kelés és az önálóságra való tanitás miatt. Továbba azt gondolom hogy a hadsereg sok minden másban is fejleszti még az embert ami egyfajta felkészítést ad az életre.


Egy hete sem vagyok itt és máris borzalmasan érzem magam. Ne értsetek félre, nem a szigor és a kényelemtől való megfosztás miatt, hanem amiatt mert képtelen vagyok összebarátkozni bárkivel is.. Nem tudom, talán nem is akarok velük barátkozni.. pedig velem egykorú teljesen normális, jófej srácok. Mégsem tudok velük barátkozni. Egyszerüen nem jut téma az eszembe (nem tudok ellazulni) és folyton csak csöndben vagyok. Ezzel unszimpátiát sugárzok ami mégjobban megneheziti a dolgomat.


Emiatt nagyon rosszúl érzem magam. Próba időben vagyok tehát bármikor kiléphetek. Erősen gondolkodom is rajta hogy kilépjek e egy hónap mulva. Viszont akkor meg az a gondolat gyötörne hogy nem voltam elég kitartó és hogy feladtam. Hogy nem csináltam végig a 7 hónapot...


Ti mit gondoltok?

Mit csinálnátok a helyemben? Maradjak? Vagy nincs értelme ha nem érzem jól magam?



2019. febr. 6. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

[link]


MARADJ!


Ha kilépsz, akkor lúzer vesztes leszel egész életedben!

2019. febr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
1 hét? az semmi. Az introvertált ember nehezebben barátkozik, de utána mélyebb barátság alakulhat ki. Most csak figyelj csendben. Még ne hozz döntést.
2019. febr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagyok benne biztos mi az az introvertált (nemtudom mi az én befelé forduló emberekre gondolok most)

De látom ezt: "velem egykorú teljesen normális, jófej srácok"

Szerintem te megfogtad az Isten lábát, nem erről híres a sereg, bármi legyen is.

Nem egy keresztény gyülekezetbe jelentkeztél tudod-e? Ha szép szavakat, és tagok szeretetét várod, akkor rossz helyen vagy.

2019. febr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dikaz válasza:
83%
Szerintem nagyon jó az elhatározás! Semmiképp ne hagyd ott, magad csapod be. Nekem ami működött, hogy a mindenkori elgyengülésemből (legyen az testi vagy lelki) merítettem erőt. Kitartás! Ha mindent legyőzöl magadban, még büszkébb leszel a végén, lesz is mire.
2019. febr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Van olyan kollegank aki 10 ev utan is anyamasszony katonája.

De ha egy het utan feladod, akkor ennel nagyobb luzer mar nem tudsz lenni.


Nem egy keresztény gyülekezetbe jelentkeztél tudod-e? Ha szép szavakat, és tagok szeretetét várod, akkor rossz helyen vagy.

A sorkatonas rémmeséket el lehet felejteni.

Szerzodeseskent ég es föld a különbség.

2019. febr. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem maradj! :)

Egy hét az valóban.. semmi. Akárhol is vagy.

Figyelj csendben, ha az megy. Ne legyél ideges emiatt. Ha a tetteid alapján szimpatikus leszel nekik, akkor nem baj hogy nem vagy beszédes.

Lehet később, akar egy hónap múlva, ha már lesz együtt eltöltött idő, akkor könnyebb lesz beszélni is.

Nagyon szurkolok neked, kitartást! :)

N

2019. febr. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha rám hallgatsz, kitartasz! Több olyan oldaláról fogod megtapasztalni az életet és a benne felelhető értékeket, amelyek ráférnének minden egyes fiatal magyar suhancra is!

A barátkozás nehézségein társasággal közösen eltöltött szabadidővel, sporttal, játékkal tudod átlendíteni magadat.

Kártya - sakk - partik... 20-30 csocsó parti,... Tekézés,... Labdarúgás. Esetleg fogadtok néhány távfutás eredményeire! Lesznek vesztesek és lesznek nyertesek, de a végén mindannyian nyertesek lesztek - és az így szerzett barátokat, emlékeket nehezebben fogod elfelejteni is, mint hinnéd! Fizetnek azért, hogy férfiasan, egészségesen élj és megtanulj profi szinten fegyvereket, drága berendezéseket használni! Én nem hagynék ki egy ilyen lehetőséget a helyedben! Egész további életedre kiható periódust élsz éppen meg!

2019. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
1 hét alatt még semmi sem alakul ki, most rossz érzésed van, de várj még pár hetet, legalább 1 hónapot, ha azalatt sem változik semmi, gondolkozz el, tényleg tudod folytatni. 1 hét semmire sem elég. Én is voltam így, csak új munkahellyel, egy hét után fel akartam állni, majd eltelt 1 hónap és minden sokkal jobb lett. Várd ki, lehet be fog jönni, megismersz 2-3 embert, akivel kijössz és sokkal jobb lesz.
2019. febr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!