Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltató le tud nyomozni?

A munkáltató le tud nyomozni?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy kisebb szabálysértésem, ami miatt megvolt az eljárás majd a kiszabott büntetés. Jelentkeztem egy állásra, behívtak, felvették az adataim, minden meg volt beszélve, mondták, hogy mikor kezdhetek, majd aznap, azaz az első napomon felhívott a főnököm, hogy mégsem kell neki új dolgozó, van elég embere. A megbeszélésen minden rendben volt, majd a telefonban rideg és közönyös lerázást kaptam és ez gyanús, fogalmam sincs mi történhetett és csak arra tudok gondolni, hogy valahogy ez a tudomásukra jutott és így már nem akarnak felvenni. Ez lehetséges?

2019. febr. 9. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak helyek, ahol pl szoktak kérni erkölcsi bizonyítványt. Viszont, ha jól tudom, oda azok a szabálysértések kerülnek be, amihez már bíróság elé kell állni. Ezt leszámítva bármi lehetséges.


Nálam pl volt olyan, hogy az egyik exem nyomozott utánam. Sose tudtam meg, hogy hogyan csinálta, de már nem is érdekes. Valószínűleg a munkáltatók is tudnak nyomozni, ha ennyit számít ez nekik.

2019. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Siman.
2019. febr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy emiatt. A kisebb szabálysértéssel senki nem foglalkozik. Az ok amit mondhatott lehet az hogy már előtted volt egy jelentkező aki lehet akkor éppen amikor te voltál interjún úgy állt a dolog hogy a másik fél akit akartak volna mégsem vállalja el az állást, és meggondolhatta magát ezért vették fel inkább őt, és téged ezért koptattak le. Vagy egyik ember beadta a felmondását és visszavonta és ezért mondtak le rólad. Vagy az is lehet hogy nincs annyi munka és nincs igény több emberre, ez is benne lehet a pakliban. Meg a munkáltatók zöme ilyen lenyomozással nem foglalkozik csak akkor ha mondjuk bankba mész vagy olyan helyre ahol értékek vannak stb... de arra tőled kérnek erkölcsi bizonyítványt.
2019. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Ha tényleg érdekli, kér erkölcsit, egyszerűbb neki sokkal.
2019. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább arra gondolnék, hogy hozta valaki a valakijét akinek sürgősen kellet egy munka. Inkább téged ejtettek mint a valaki valakijét. Volt egy eset ismerős körben, bár ott nem volt nyitott pozi, de leírom hogy értsd hogy értem:

Adott egy cégvezető aki csalta a feleségét elég régen. De amúgy egy besz*ri kis alak. A szerető link fiának munka kellett. Hát megzsarolta a cégvezetőt, hogy vegye fel a fiút, majd 3x több bérrel mint a többieket. Ha nem akkor kitálal. Sajnos fel is vette, viszont a srác nem volt hajlandó semmit csinálni. Így bomlasztotta a kollektívát.

A te eseted is hasonló lehet.

2019. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
HireRight background check mutatja a büntetett előéletet de szabálysértés a kutyát sem érdekli és nem rögzítik.
2019. febr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
Legfeljebb ismerősök révén tudna ilyen infókat beszerezni, de ha fontos lenne inkább kér erkölcsit szerintem is. Neked az ugrott be, pedig valószínűleg valami hétköznapibb volt mögötte, nagyon valószínűtlennek tartom a nyomozgatást.
2019. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!